dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Hydraulika-CO-obiegi-grzejniki-RATUNKU

    Witajcie,

    To mój pierwszy post tutaj, ale zaczynam się poważnie zastanawiać co się dzieje:

    Mam świeży dom dwukondygnacyjny piec olejowy 24kW stoi na dole.
    Wychodząca gorąca woda rozgałęzia się na dwa obiegi:
    1) jeden obieg zasila dół, rozgałęziając się na dwie skrzynki: jedna ma podzielnik na 6 wiszących grzejników, druga to podzielnik podłogówek do 5 pomieszczeń (małych)
    2) drugi obieg idzie na górę, gdzie w garderobie jest skrzynka, która puszcza wodę na 6 grzejników na górze.

    PROBLEM:
    jak wszystkie grzejniki w domu rozkręcę na głowicach na maxa - góra grzeje bardzo mocno, a dół wogóle.

    Jak poskręcam na grzejnikach z 5 na 2,5 to zaczynają na dole grzać grzejniki, zaczynają bo są gorące do połowy....

    Teraz jak byłem i włączyłem też tą podłogówkę na dole to też te dolne grzejniki słabiej zaczęły sobie radzić... nie wiem co robić... piec grzeje bardzo mocno. Ostatnio była taka sytuacja, ze na górze zrobiła się sauna że trzeba było uciekać, a na dole zimno... jak to wyregulować? Czy są jakieś urządzenia, które to regulują???

    Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.

    Piotrek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    trzeba wyregulować instalację,
    wezwij instalatora

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    trzeba wyregulować instalację,
    wezwij instalatora
    Witam, a czym to trzeba regulować??? Może sam spróbuję? Zastanawiałem się, ze może łatwiej idzie ta woda na górę niż na dół? Czy to trzeba przykręcać na zaworach?

  4. #4

    Domyślnie

    Trzeba poskręcać te grzejniki które grzeją lepiej, żeby wyrównać prędkości przepływu.
    A robisz to tak: odkręcasz na wszystkich grzejnikach głowice termostatyczne ma max. Przy grzejnikach jak masz głowice termostatyczne na zasilaniu, to powinieneś mieć na powrocie też zaworki. Odkręcasz zasklepkę na tych zaworach i tam będzie śrubka regulacyjna najprawdopodobniej na inbus i wkręcasz ja żeby ograniczyć przepływ wody. Kryzując lepiej grzejące grzejniki spowodujesz że te słabej grzejące zaczną Ci lepiej grzać. Woda będzie zawsze krążyć lepiej tam gdzie jest najmniejszy opór dlatego trzeba tak wyregulować grzejniki żeby wszędzie opory przepływu były w miarę zbliżone.

  5. #5

    Domyślnie

    a jakie masz pompy?....
    musisz dać jakieś fotki.... lub zaproś dobrego instalatora..... sam raczej nie wiele zdziałasz.
    problem może być nie w wyregulowaniu grzejników tylko kryz i pomp.
    hydraulik.net.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Skrol umiesz dokładnie czytać? Napisałem koledze przystępnie jak kryzować grzejniki. No chyba że kryzowanie na zworach odcinając powrotnych grzejników to nie kryzowanie. Najpierw jak ma chęci niech się sam pobawi a nie od razu biegnie po instalatora.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Jeśli masz grzejniki dolnozasilane to kryzowanie jest pod głowicą. Trzeba ją zdjąć i tam jest taka nakrętka/pierścień( w zależności od producenta) i np 7(6) oznacza pełny przepływ(N też w Danfossie) a 1 minimalny.
    To samo przy zaworach termostatycznych (chyba, że to te najtańsze bez kryzowania, wtedy jak pisze Blady).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Skrol umiesz dokładnie czytać? Napisałem koledze przystępnie jak kryzować grzejniki. No chyba że kryzowanie na zworach odcinając powrotnych grzejników to nie kryzowanie. Najpierw jak ma chęci niech się sam pobawi a nie od razu biegnie po instalatora.
    Ale poco od razu takie słowa ?
    Samo kryzowanie może nie wiele dać.... jeżeli człowiek ma wszystko na jednej pompie to kryzowanie po pewnym czasie spowoduje uszkodzenie pompy.
    hydraulik.net.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony