dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    są lepsze sposoby na zmniejszenie w domu temperatury i nie mówię tu o otwieraniu okien

    po osiągnięciu zadanej przez użytkownika temperatury w domu piec powinien przejść w tryb podtrzymania w którym zużywa mało węgla i nie grzeje domu

    najprościej robi się to termostatem pokojowym który steruje pracą pompy CO - ale powinien zrobić to instalator żeby wiedział jakie mogą być konsekwencje - nie znam waszego układu (czy jest otwarty itd) żeby dokładnie radzić

    są też sterowniki kotła które współpracują z termostatem pokojowym albo nawet z pogodówką - lepiej lub gorzej

    macie po prostu źle zaprojektowaną instalację albo źle ustawiony kocioł i dlatego jest to takie upierdliwe - skoro wygaszacie kocioł

    a do czyszczenia kocioł można wygasić raz na miesiąc

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek

    a do czyszczenia kocioł można wygasić raz na miesiąc
    Hmmm to mnie zaintrygowało, bo po 72h palenia mamy spód pieca załadowany po sam palnik. Starsznie duzo wlasnie tego "odpadu"
    Ukochane 4 łapy

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    poza tym piec ma 25 kW - więc jest dość mocno przwymiarowany.

    Myślę że kupienie mieca elektrycznego w tym przypadku to wyrzucanie kasy.

    zainwestujcie na początek w lepszego serwisanta. Piec na ekogroszek nie jest moim ulubionym kotłem ale ten wasz pracuje wyjątkowo kiepsko.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał parkte
    Hmmm to mnie zaintrygowało, bo po 72h palenia mamy spód pieca załadowany po sam palnik. Starsznie duzo wlasnie tego "odpadu"
    nie zrozumieliśmy się... wybieranie popiołu to nie czyszczenie pieca i do wybierania popiołu z popielnika na pewno nie trzeba pieca wygaszać

    coś dużo tego popiołu produkuje Wasz kocioł

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał parkte
    Hmmm to mnie zaintrygowało, bo po 72h palenia mamy spód pieca załadowany po sam palnik. Starsznie duzo wlasnie tego "odpadu"
    nie zrozumieliśmy się... wybieranie popiołu to nie czyszczenie pieca i do wybierania popiołu z popielnika na pewno nie trzeba pieca wygaszać

    coś dużo tego popiołu produkuje Wasz kocioł
    żekłabym, że bardzo dużo popiołu produkuje.
    Serwisant twierdzi, że ok.

    Sama już nie wiem, ale nikomu z pewnością nie polecę kotłowni w domu i wejściem na salon...
    Moja wizja praktycznie bezobsługowego ekogrochu runęła w gruzach po pierwszym paleniu i wybieraniu popiołu.

    Póki co to wyłączamy po trzy dniowym paleniu piec tak na dwa dni bo za gorąco, a nie mamy jeszcze regulatotów na grzejnikach.
    Ukochane 4 łapy

  6. #26

    Domyślnie

    Mnie też sie wydaje że jest coś nie tak z waszą instalacją: albo źle zaprojektowana (o ile była projektowana...) albo źle wykonana.
    Dziwi mnie to, że piec pracuje kilka dni non-stop. Po doprowadzeniu do zadanej temperatury powinien przejść w tryb podtrzymywania, a u was jest tak jakby do tej temperatury w ogóle nie dochodził. Macie termostaty albo coś podobnego?
    Tak jak coulignon uważam, że macie niepotrzebnie przewymiarowany piec, ale teraz to już musztarda po obiedzie...
    Kupno elektrycznego kotła nie jest złym pomysłem, bo przy waszej cenie za groszek za prąd II taryfy będziecie płacić niewiele więcej i będzie bezobsługowo, ALE: przy waszej kiepsko wyregulowanej instalacji (jeśli to nie wina pieca co) może być zabójstwo cenowe, no i kocioł też kosztuje.

    Przede wszystkim zaproście kogoś kto naprawdę zna się na co i niech wam to wyreguluje albo poprawi.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercik
    Mnie też sie wydaje że jest coś nie tak z waszą instalacją: albo źle zaprojektowana (o ile była projektowana...) albo źle wykonana.
    Dziwi mnie to, że piec pracuje kilka dni non-stop. Po doprowadzeniu do zadanej temperatury powinien przejść w tryb podtrzymywania, a u was jest tak jakby do tej temperatury w ogóle nie dochodził. Macie termostaty albo coś podobnego?
    Tak jak coulignon uważam, że macie niepotrzebnie przewymiarowany piec, ale teraz to już musztarda po obiedzie...
    Kupno elektrycznego kotła nie jest złym pomysłem, bo przy waszej cenie za groszek za prąd II taryfy będziecie płacić niewiele więcej i będzie bezobsługowo, ALE: przy waszej kiepsko wyregulowanej instalacji (jeśli to nie wina pieca co) może być zabójstwo cenowe, no i kocioł też kosztuje.

    Przede wszystkim zaproście kogoś kto naprawdę zna się na co i niech wam to wyreguluje albo poprawi.
    Zgadza sie nie mamy jeszcze regulatorów, ale piec chodzi z podajnikiem do rządanej temp. na piecu np. 60st a potem tylko podaje dla podtrzymania ( 125kg/72h) i ew. grzeje wode do zadanej temp. 50st w zbiorniku.

    Tyle, że tego odpadu tyle.... z 5 worków 25kg to odpadu jest z 1,5 takiego worka. ...
    Ukochane 4 łapy

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_2000
    Cytat Napisał parkte
    Ekogroszku spalamy miesiecznie za 800zł nie liczac transportu, gdyz kupujemy po kilka workow, z uwagi na tymczasowy brak możliwości składowania.

    Czy to oznacza, ze miesiecznie koszt ogrzewania wyniesie mnie 3500zł?

    Szczerze powiedziawszy, słyszałam inne opinie, przy zamontowaniu pieca akumulacyjnego lub tez grzania zwyklym piecem tylko w II taryfie, ogolnie dom z dobrych materialow, cieply
    NJerzy miał na myśli że koszty byłyby 4 razy większe przy ogrzewaniu elektrycznym gdyby ekogroszek nie podrożał z 300 zł na 700 zł

    A więc 1.200,- zł. Ale jeśli faktycznie będziecie korzystać z II taryfy to koszty nie powinny być większe niż teraz przy ekogroszku. Dlcazego? .. bo ja mam pompę ciepłą która pobiera też prądzik. Nawet zakładając że sprawność mojej pompcy wynosi 4 w co wątpię czyli z 1KW energii pobranej produkuję 5 KW energii na potrzeby c.o. i cwu. Koszty ogrzewania pompą ciepłą nie przekraczają u mnie w nazimniejszym miesiącu np. grudniu 150,- zł jak pomnożymy przez 5 wyjdzie 750 zł (80% poboru w II taryfie, 20% w I). W okresie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym 100% zużycia w II taryfie i rachunki 40-100 zł. W waszym przypadku 200-500 zł.

    Dodam tylko, że przez cały rok 2008 koszty energii elektrycznej wyszły mi 1.800,- zł + 200 zł drewno do kominka razem 2.000,- zł. Z tego 1.000,- zł koszty oświetlenia i zużycie na potrzeby różnych sprzętó domowych, drugie 1.000,- zł to koszty ogrzewania c.o. i podgrzanie c.w.u.
    Zapomniałeś o jednym, bardzo istotnym parametrze - koszt instalacji PC... no i typie instalacji, bo jak rozumiem - wszędzie wyłącznie grzejniki?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #29

    Domyślnie

    1. Grzejecie nieefektywnie i nieekonomicznie tzn wg temp pieca, a nie temp pomieszczeń.
    2. Dokończcie instalację co
    3. Wyregulujcie ją (to trochę potrwa) - komfort cieplny, okresy załączania kotła, itp
    4. Nauczcie się z niej korzystać (to trochę potrwa) - pochodna pkt 2.
    5. Będzie dobrze (i taniej)

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał parkte
    Zgadza sie nie mamy jeszcze regulatorów, ale piec chodzi z podajnikiem do rządanej temp. na piecu np. 60st a potem tylko podaje dla podtrzymania ( 125kg/72h) i ew. grzeje wode do zadanej temp. 50st w zbiorniku.
    Tyle, że tego odpadu tyle.... z 5 worków 25kg to odpadu jest z 1,5 takiego worka. ...
    u mnie jest z jednego worka 25-30kg niecałe pół wiaderka popiołu (w tym trochę spieków)

    rozumiem że macie kotłownię obok salonu? - jeżeli tak to faktycznie niezbyt fortunne miejsce. Coś niezbyt dobrze zostało to przemyślane.

    Też myślałem, że będzie mniej brudu przy paleniu ekogroszkiem ale niestety węgiel to węgiel - pył przy wybieraniu popiołu oraz pył węglowy który wydobywa się przy zasypywaniu podajnika jednak roznosi się po kotłowni... i osiada wszędzie...ale w kotłowni - kotłownię mam między garażem a małym pomieszczeniem gospodarczym, następnie dopiero jest wiatrołap i dalsza część domu

    zamiast wygaszać piec wystarczy też przejść się po pokojach i zakręcić kaloryfery da to podobny efekt bo kaloryfery będą zimne a piec będzie sobie pracował w podtrzymaniu - poza tym można kaloryfery przykręcić żeby woda wolniej przez nie płynęła - to może spowodować lekkie szumienie kaloryferów ale powinno też zmniejszyć zużycie węgla

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oblivion

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta:
    Mieszkam w domku z bala (14cm+5cm wełna), parter+poddasze bez piwnicy, 110m2. CO+CWU zasilane jest kominkiem z płaszczem wodnym (14kW) w sezonie grzewczym, w lecie prąd. Mam taryfę G12. Chodzi mi tylko o dogrzanie w godzinach tańszej taryfy (rano i pomiędzy 13-15godz.) Z tytułu że podłączenie gazu to koszt około 5k pln mam do Was pytanie: czy bardziej opłacalnym będzie zakup elektrycznego pieca centralnego ogrzewania czy może konwektorów do każdego pokoju?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Addel

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jeżeli masz podłogówkę to wydaje mi się, że spokojnie możesz zainwestować w mniejsze piece akumulacyjne (Twój dom na pewno posiada małe zapotrzebowanie na energię). Zaś jeżeli grzejniki, to zastanawiałbym się na elektrycznym kotłem wpiętym do instalacji ale bez buforu ciepła będzie ciężko z rachunkami. Konwektory to najgorsze co może być chyba, że naprawdę rzadko będą używane wtedy wychodzą najtaniej inwestycyjnie.

    Wytłumacz mi proszę w jaki sposób grzejesz kominkiem z płaszczem wodnym przy -20 stopniach wychodząc do pracy ? No chyba, że jesteś na emeryturze.

    Osobiście uważam, że każdy sposób ogrzewania ma wady i zalety i jest pod konkretnego użytkownika. Ja zastosowałbym na twoim miejscu wpięty pod Twoje CO i CWU kocioł elektryczny z buforem ciepła, ale takie rzeczy niestety lepiej planować w trakcie budowy.

  13. #33

    Domyślnie

    Pomyśl też o pompie ciepła powietrze woda - koszt może być niewiele wyższy niż podłączenie gazu i pieca kondensacyjnego. Chociaż jeśli nie będziesz grzał w II taryfie bo nie masz np. gdzie akumulować ciepło to nie koniecznie to będzie najlepsze rozwiązanie.

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek1963

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mostki
    Kod pocztowy
    62-610
    Posty
    1

    Domyślnie

    Piece elektryczne Co firmy Konspel a dokładnie model EKCO.MN2 uzytkuje ktoś na forum proszę o opinie ogrzeje 120m2 dom suporek cegla okna plastyk 3 komorowe styropian 10cm oraz jakie złuzycie pradu na rok taryfa G12 wikendowa

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SinSinSin

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Ślęza
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał parkte Zobacz post
    Hmmm to mnie zaintrygowało, bo po 72h palenia mamy spód pieca załadowany po sam palnik. Starsznie duzo wlasnie tego "odpadu"
    Witam ,

    odgrzewam kotleta
    Na czym stanęło z ogrzwaniem domu ? Jest elektryka czy zostaliście z groszkiem ?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturohio

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał SinSinSin Zobacz post
    Witam ,

    odgrzewam kotleta
    Na czym stanęło z ogrzwaniem domu ? Jest elektryka czy zostaliście z groszkiem ?
    Też jestem ciekaw

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał parkte Zobacz post

    5 workow starcza na 72h palenia.
    SZOK! Gdy paliłem w swoim, wcale nie superizolowanym, 160mkw domu ekogroszkiem, 125kg (pięć worków) wystarczało mi na mniej więcej tydzień. W największe mrozy było to trzy doby.
    Stiebel HPA 8kW

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony