dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia
    Ps. Nie mam łuków i też będę chciał sam spróbować samodzielnej zabudowy
    W dzienniku są. A link do dziennika w stopce .

    My nie kombinowaliśmy z wełną sami. Panowie od ocieplania poddasza przygotowali nam wszystko tak jak do kładzenia płyt g-k. Pomiędzy krokwie dali wełnę, później stelaż metalowy i "w stelażu" jeszcze jedna warstwa wełny, na to folia paroizolacyjna. Stelaż odpowiednio wypoziomowali (bo krokwie nie trzymały idealnej płaszczyzny). Tylko zamiast przykręcać do stelażu płytę g-k, przykręciliśmy do niej jeszcze jeden (tym razem drewniany stelaż). I na tym drewnianym montowliśmy deski boazeryjne (na pióro-wpust za pomocą specjalnych uchwytów). Połączenia, np. dwóch skosów, albo skosu ze ścianą) zamaskowaliśmy listwami drewnianymi.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Witam

    Dom w sporej części z drewna - "gada"...
    W kilku mieszkałem.
    Nawet to polubiłem...
    Fajne efekty głęboką nocą... Zwłaszcza jak się pogoda ostro zmienia...

    Potwierdzi ktoś?
    Zaprzeczy?

    Adam M.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał K74
    Cytat Napisał listek
    Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia
    Ps. Nie mam łuków i też będę chciał sam spróbować samodzielnej zabudowy
    W dzienniku są. A link do dziennika w stopce .
    Widziałem, widziałem, bardzo ładnie, nawet sobie zapisałem
    Jesli mozna i masz to prosze o zdjęcia stelaża

    Cytat Napisał K74

    My nie kombinowaliśmy z wełną sami. Panowie od ocieplania poddasza przygotowali nam wszystko tak jak do kładzenia płyt g-k. Pomiędzy krokwie dali wełnę, później stelaż metalowy i "w stelażu" jeszcze jedna warstwa wełny, na to folia paroizolacyjna. Stelaż odpowiednio wypoziomowali (bo krokwie nie trzymały idealnej płaszczyzny). Tylko zamiast przykręcać do stelażu płytę g-k, przykręciliśmy do niej jeszcze jeden (tym razem drewniany stelaż). I na tym drewnianym montowliśmy deski boazeryjne (na pióro-wpust za pomocą specjalnych uchwytów). Połączenia, np. dwóch skosów, albo skosu ze ścianą) zamaskowaliśmy listwami drewnianymi.
    Ja jeszcze nie wiem, kto bedzie to wykonywał.

    Może pytanie trywialne, ale czy mocowaliście boazerię do stelaza (jesli metalowy, to chyba wkretami)?
    Ładnie zamaskowane i nie widziałem.

    Czy ta boazeria to drewno? Czym malowaliscie?

    Dzieki za odp

    Sorki, że męczę, ale trudno znaleźckogoś, kto robił zabudowe inna niz kartongipsem.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam

    Dom w sporej części z drewna - "gada"...
    Potwierdzi ktoś?
    Zaprzeczy?

    Adam M.
    Witaj Adamie.
    Masz na mysli "pracę" drewna ?
    Zazwyczaj boazeria jest w miare wyszuszona. Poza tym jak sie da gęsto stelaże to nie powinno (chyba) tak pracowac?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #25

    Domyślnie

    I to jest bardzo dobry pomysł

    Cytat Napisał FlashBack
    w handlu sa specjalne wkrety do mocowania lat itp. wkrety sa tak skonstruowane ze, przy dobraniu ich do lat np 40 wykrecaja sie tylko z krokwi pozostajac dalej w lacie i tym samym tworzac szczeline miedzy lata a krokwia
    Pamiętasz może nazwę albo producenta?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Drewno pracować nie powinno, ale to jednak robi...
    Cicho, ciemno, spokojnie, tylko czasem gdzieś "coś" ewidentnie stąpnie czy zrobi kilka kroków...

    Wyobraźnia wtedy galopuje....

    O tym piszę...
    Adam M.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Cicho, ciemno, spokojnie, tylko czasem gdzieś "coś" ewidentnie stąpnie czy zrobi kilka kroków...

    Wyobraźnia wtedy galopuje....

    O tym piszę...
    Adamie nie oglądaj już tych filmów .

    Cytat Napisał listek
    Jesli mozna i masz to prosze o zdjęcia stelaża
    Zdjęć stelaża niestety nie ma . Ale to były po prostu kantówki sosnowe 2x3 cm przymocowane wkrętami do metalowego stelaża od g-k. Stelaż metalowy był poprzecznie do krokwi, a kantówki drewniane pod kątem prostym do niego (czyli równolegle do krokwi). Odstępy pomiędzy kantówkami to ok. 50 cm. Na to boazeria prostopadle do krokwi (oraz drewnianych kantowek).

    Cytat Napisał listek
    czy mocowaliście boazerię do stelaza (jesli metalowy, to chyba wkretami)?
    Stelaż był drewniany (patrz wyżej). Boazerię mocowaliśmy specjalnymi "żabkami", które wciskało się we wpust i przywiercało do kantówek. Następnie taką "żabkę" zakrywało pióro następnej deski boazeryjnej. Deski były ukłdane od góry do dołu (lub od sufitu do podłogi ). Takie "żabki" można kupić w Castoramie.

    Cytat Napisał listek
    Czy ta boazeria to drewno? Czym malowaliscie?
    Tak, to drewno świerkowe. Malowane białym lakierem akrylowym (4-krotnie) Daxol.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Byłeś kiedyś nocą sam w 2 piętrowym domu prawie-drewnianym?

    I jak do tego padło zasilanie?

    GADA JAK DZIKI!!!

    Superfajne!
    Mnie sie podoba!
    Adam M.

  9. #29

    Domyślnie

    W wielkim, starym i praktycznie niezabezpieczonym domu w lesie
    Robi wrażenie! To prawda! Ale wystarczy wyjść na zewnątrz i mistyczny czar pryska

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał roki800303
    Może coś takiego http://www.marcopol.pl/index.php?par...product_id=111
    Mogą być różnych producentów, trzeba tylko pamiętać że, odcinek bez gwintu musi być dłuższy od grubości kantówki.
    Wydaje mi się, że nie o takim rozwiązaniu FlashBack pisał...

  11. #31

    Domyślnie

    Dziekuję. W razie pytan mogę męczyć?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  12. #32

    Domyślnie

    Hej, podnoszę temat wykończenia poddasza w drewnie, gdyż szukam inspiracji Macie jakieś pomysły? Realizacje?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam

    Dom w sporej części z drewna - "gada"...
    W kilku mieszkałem.
    Nawet to polubiłem...
    Fajne efekty głęboką nocą... Zwłaszcza jak się pogoda ostro zmienia...

    Potwierdzi ktoś?
    Zaprzeczy?

    Adam M.
    skoro to ktoś dźwignął to potwierdzam
    szczególnie ostatnio, nad ranem, jak te siarczyste mrozy były
    jak pierdolło.....
    a że kupa śniegu była na dachu, to pomysleliśmy, że konstrukcja się wali, he he
    a tak to takie stuki "rozprężania" przy nagrzewaniu słońcem, nie za częst, ale dosyć słyszalne
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #34

  15. #35

    Domyślnie

    Podziele sie tym co znalazlam








  16. #36

    Domyślnie

    i jeszcze wiecej fotek. Moze komus sie przyda




  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    A jak to wychodzi kosztowo?

    Mi generalnie spaprali fachoffcy sypialnię jeśli chodzi o k-g, wysokie skosy polepili z małych kawałków płyt, dali za rzadko stelaż no i oczywiście to pęka na łączeniach. Teraz poratowaliśmy sprawę tapetą z włókna szklanego i całkiem fajnie to wyszło, ale za 2-3 lata przypuszczalnie i tak to zwalimy i zrobimy od nowa.
    Może generalnie wywalę wszystie kartony z gipsem na poddaszu jak to nie zabija finansowo Też mi się bardzo podoba drewno - mniammm. Zwłaszcza takie szersze jasne deski, żeby się nie kojarzyło ze smętną boazerią.

    Piękne te Wasze wnętrzna

    Tak to jest jak ktoś ma ciągłą potrzebę zmian i ciągle tą swoją chałupę chce przerabiać i dopieszczać

  18. #38

    Domyślnie

    Ja narazie szukam inspiracji, gdyz za rok planujemy sufit w drewnie zrobic. Cala gore domu oprocz lazienki. Jak wyjdzie cenowo? Jeszcze nie wiem ale napewno napisze. Mamy spotkanie ze stolarzem w kwietniu. U mnie troche sprawa ulatwiona bo mamy wlasny kawalek lasu z ktorego bedziemy wycinac sosny.

    Osobiscie bardziej wole szerokie deski niz waskie. Chyba zeby dac na przemian- jedna waska, jedna szeroka. Albo dwie szerokie, jedna waska.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Już miałam zakładać nowy wątek na temat drewna na skosach, a tu ... proszę, jest taki temat na forum i to całkiem niedawno odgrzebany
    Mam pytanie - ma ktoś skosy w drewnie z szerszych desek?

  20. #40

    Domyślnie

    Witam.
    Doradźcie coś dobrzy ludzie.
    Jestem na etapie wykańczania poddasza. Chcę położyć boazerię. To pewne.
    Mam położoną wełnę między krokwiami na skosach od murłaty do samego szczytu.
    Planuję 30 cm ocieplenia 15 już jest. Na stropie będzie między i nad jętkami więc stelaż chcę przykręcić jak najwyżej najlepiej do samych jętek. Natomiast na skosach muszę opuścić stelaż 15cm od krokwi. moje pytanie z czego najlepiej zrobić stelaż pod boazerię?? Drewniany czy metalowy?? W związku z dużą odległością na skosach od krokwi czy potrzebny jest stelaż krzyżowy??
    Pytam bo błądzę:
    1. między jętkami a stelażem na stropie trzeba zostawić trochę miejsca czy można kręcić łaty tak aby się stykały z jętką? Może przybić bezpośrednio?
    2. na skosach wystarczy pojedynczy stelaż, czy może lepiej krzyżowy albo dać wzmocnienia poprzeczne chociaż pomiędzy łatami żeby wzmocnić konstrukcje? wtedy wszystkie łaty będą sztywno połączone i stelaż będzie na skosie jedną całością. to chyba lepiej? odległość od krokwi 15cm na drugą warstwe wełny.
    3. czy połączyć np paskiem blachy łaty ostatnią na stropie z pierwszą na skosie?
    4. kwestia połączenia ze ścianką kolankową. ponieważ murłata jest przesunięta 15cm od lica ściany wewnętrznej a skos kończy się powyżej końca ścianki, muszę ściankę kolankową przedłużyć do skosa też boazerią przybitą do stelaża. czy dać łatę w poziomie i kręcić ją też na uchwytach es do murłaty czy jakoś inaczej? czy może podbić jakimś klockiem do murłaty i do tego łatę i boazerię wtedy wyjdzie na sztywno ale chyba do murłaty może już być na sztywno zresztą będą to deseczki jakieś 20cm wysokie.
    Właściwie to wieszaki es czy bić łaty bezpośrednio do krokwi i jętek.
    pomocy ludzie którzy to już zrobiliście.
    Z góry dzięki za wszelkie informacje.


    Pozdro
    kg

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony