dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pozwolenie na budowę / zgłoszenie + audyt energetczny

    Witam,
    czy zmiany wchodzące od stycznia 2009 (zamiana pozwolenia na budowę na zgłoszenie) nie nakładają się przypadkiem na konieczność uzyskania dokumentu audytu energerycznego na nowy dom?
    Innymi słowy - czy jeśli nie złożę w tym roku wniosku o pozwolenie na budowę, to w przyszłym będę co prawda tylko musiał zgłosić chęć budowy, ale za to do dotychczasowej dokumentacji dołączyć audyt energetyczny?
    Czy warto w tym roku jeszcze złożyć dokumenty, czy spokojnie można poczekać do stycznia?

    pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    do projektu na dom jednorodzinny świadectwa nie będziesz musiał dołączać w przyszłym roku.

    ale tak czy inaczej świadectwo będzie wymagane przy zgłoszeniu domu do użytkowania (zrobione nie na podstawie projektu, a na podstawie tego co naprawdę wybudowano), bez względu na to czy złożysz o pozwolenie w tym roku, czy w przyszłym w nowym "uproszczonym" trybie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    do projektu na dom jednorodzinny świadectwa nie będziesz musiał dołączać w przyszłym roku.

    ale tak czy inaczej świadectwo będzie wymagane przy zgłoszeniu domu do użytkowania (zrobione nie na podstawie projektu, a na podstawie tego co naprawdę wybudowano), bez względu na to czy złożysz o pozwolenie w tym roku, czy w przyszłym w nowym "uproszczonym" trybie.
    a znasz wyrocznie KIN
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  4. #4

    Domyślnie

    a co ma KIN do projektów domów, pozwoleń na budowę, odbiorów?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    idą święta
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  6. #6

    Domyślnie

    są albo nie są bo obowiązku (dla domów jednorodzinnych), żeby były nie ma.
    a nawet jak są (co póki co powszechne nie jest i pewnie nie szybko będzie), to kto buduje dokładnie wg projektu...

    no i nadal nie wiem o co Ci chodzi z KIN - notariusze???

    jest już trochę wątków o świadectwach na tym forum (i wymianie doświadczeń), sporo konkretnych info się tam pojawiło, polecam wszystkim odszukać.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Świadectwo energetyczne będzie obowiązkowe ale dla domów i mieszkań, których pozwolenie na budowę będzie wydane po 01.01.2009. Zgadzam się zupełnie, że bez sensu jest określanie parametrów na podstawie projektu a nie tego co się wykonało. Ale cóż samo życie.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    Świadectwo energetyczne będzie obowiązkowe ale dla domów i mieszkań, których pozwolenie na budowę będzie wydane po 01.01.2009. Zgadzam się zupełnie, że bez sensu jest określanie parametrów na podstawie projektu a nie tego co się wykonało. Ale cóż samo życie.
    Nie jest to prawda. Świadectwa energetyczne będą OBOWIĄZYWAŁY przy „odbiorze” budynku zgłoszonego po 01.01.2009r.
    „Wyliczenie” też zgodnie ze stanem faktycznym – na podstawie dziennika budowy, dokumentacji technicznej urządzeń, itp. Projekt jest tylko „pomocny”.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Swoje stwierdzenie opieram na artykule z gazety wyborczej GAZETA DOM pt: Kupić mieszkanie ze świadectwem energetycznym czy bez ? wydanie z dnia dzisiejszego czyli 24.12.2008r. No chyba że pan redaktor nie wie co pisze !
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    bez względu na to czy złożysz o pozwolenie w tym roku, czy w przyszłym w nowym "uproszczonym" trybie.
    A jak wygląda ten "uproszczony tryb"..? Sa już jakieś przepisy wykonawcze... Bo póki co to w Wydz. Arch.-Bud. robia sobie z tego jaja...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony