dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_podwarszawy



    ja się akurat orientuję w cenach prac ziemnych i tutaj w mojej okolicy, czyli Milanówek, praca koparki to od 10zł/m3 do nawet 16zł/m3. Na godziny chcą pracować coraz mnie ale tu też trzeba się liczyć z 120-150zł/h. Tu się zarabia na usługach i tak powinno być, sprzęt musi się amortyzować, mają nowy drogi sprzęt w leasingach . Taki wykop 2m w głąb dla domku np. 150m2 w zabudowie to koszt spory, bo to 300m3 ziemi.


    na tą chwilę beton np. B20 w pobliskiej betoniarni mniejszej i większej Budokrusz to koszt ok. 360zł zł brutto/m3 do tego pompa czasami, nawet potrzebna 2-3 razy, bo nie zawsze da się wylać za raz ławy, ściany fundamentowe i chudziak. Każda wizyta pompy to ok. 600zł/często doliczają dojazd, albo czas na mycie pompy itd...

    tutaj nie kupisz betonu B-20 za 150zł/m3 drogie są kruszywa, gdyż są transportowane, a beton to się robi na kruszywie 2-8 i 8-16 za 100zl/m3 a nie pospule jak to modne na ścianie wschodniej.


    wyliczyłem że na taki mały domek na ływy pójdzie ze 350kg,

    Miesiąc temu, jak dzwonilem do Konsorcium Stali/Stalco to stal tam kosztowała ok. 2900zł/tona + transport od 150 do 250zł.

    ja kłądę dudki i wymagam tak zaprojektować jak chcę, a jak ktoś da się zniewolić to jeo brocha

    kolego za te pieniądze to można ciupagą dostać a nie bloczki murować. Czyjeś dzieci płaczą bo ty ich ojca wyzyskiwałeś, to jest jakieś 11zł za m2 ściany. Ja mam szacunek do pracy swojej i kogoś, rynkowa cena to pewnie ze 35zł jak nie więcej za m2

    kupiłem ziemie 5 lat temy w Milanówku, i tam chcę pobudować 2 takie "tanie" domy dla moich dorastających dzieci (dwoje). Taki prezent na dalsze życie. Chciałbym 2 domki parterowe o powierzchni ok. 100m2 każdy wybudować w stanie developerskim za ok. 200tyś sztuka
    to prowokacja?
    czy naprawdę tak myślisz?

  2. #22

    Domyślnie

    biedny jasiu!
    z Tobą naprawę szkoda nerwów na dyskusje...
    szkoda mi Cię chłopie, z "podwarszawy"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold
    to prowokacja?
    czy naprawdę tak myślisz?
    znaczy, ze co 200tyś za mało ?

    najwyżej sięgniemy jeszcze po jedną sakiewkę i będą po 250tyś. Ważne aby tanie budowanie było a ile wyjdą to wyjdą

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    a te Twoje dzieci to ile mają lat? pytałeś je o zdanie? bo moje nie chciały mieszkać na wsi, i będę musiał kupić dwa mieszkania w centrum,
    2 razy po 500 tyś

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    idea pomocy dzieciom jest słuszna, jak nie zamieszkają to sprzedadzą i będą mieć spory wkład na życie, pewnie taki domek z ziemią w Milanówku to przynajmniej z 600tyś. Ziemie kupił kilka lat temu więc pewnie za 1/5 dzisiejszej wartości, teraz postawi dom i jego wkład wzrośnie dwukrotnie. Więc Janek chyba ma trochę racji, w gruncie rzeczy da im prezenty po 600tyś zł. Buduje dwa, więc jeszcze taniej, w dodatku myśli już na etapie projektowania.........

    Czytam z ciekawością ten temat o fundamencie na płycie, gdyż jako developer widzę tu jakąś szansę na tańsze budowanie, a więc tańszy produkt finalny, zwłaszcza jeśli to ma być nie gorsze

    są jakieś gotowe projekty tanich budynków na płycie ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_podwarszawy
    Cytat Napisał DAWID S
    tak czytam te twoje wyliczenia i sie zastanawiam,dlaczego chcesz poprawiac projekt i architekta.kolejna rzecz,nie zapomnij ze kierownik budowy taka ewentualnosc tez musi zaakceptowac.
    a kto to jest architekt, a kto to jest kierownik budowy, przecież to niższy stopniem od dobrego bacy ja kłądę dudki i wymagam tak zaprojektować jak chcę, a jak ktoś da się zniewolić to jeo brocha

    i dlaczego mam go poprawiać ?, zawsze polak myśli po szkodzie, ja właśnie szukam/robię projekt który od podstaw zarządam aby miał płytę fundamentową i spełniał moje założenia, projekt który będzie w 2 egzemplarzach na 2 budynki identyczne. Jak się sprawdzi to znajomi dla swoich dzieciaków też postawią, bo nasza wioska w Milanówkiem prawie całe pole przy ulicy wykupiła.

    będzie to coś takiego, tylko jeszcze uproszczonego



    na płycie fundamentowej + silka 18 + styro 15 + blachodachówka i bardzo możliwe że parterówka bez stropu ciężkiego, albo z poddaszem mieszkalnym bo kobita mnie ciśnie w tą stronę

    Cytat Napisał DAWID S
    (1700zł za wymurowanie 3300bloczków)
    kolego za te pieniądze to można ciupagą dostać a nie bloczki murować. Czyjeś dzieci płaczą bo ty ich ojca wyzyskiwałeś, to jest jakieś 11zł za m2 ściany. Ja mam szacunek do pracy swojej i kogoś, rynkowa cena to pewnie ze 35zł jak nie więcej za m2
    Jasiu z pod warszawy.Uzyj gliny i cupagi do budowy tej chaty.
    zal mi Ciebie chlopie.
    dawids

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    gościu chce tani fundament,a ceny z kosmosu wymyśla
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi465
    gościu chce tani fundament,a ceny z kosmosu wymyśla
    bo on sie uparł tani fundament drogo wybudować

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    i bardzo dobrze że myśli przed zaczęciem budowy, na konstrucji i dobrych wyborach sposobu budowy domku itd. itp. można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    są jakieś gotowe projekty tanich budynków na płycie ?
    Raczej nie ma. Może Lipińscy zaczną robić energooszczędne ale na razie są na to "namawiani" i się bronią
    Nie ma projektantów, nie ma tradycji. Bo tak sie nie robi i już
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #31

    Domyślnie

    Projekt Murator M04a Wspaniały: http://projekty.muratordom.pl/projek...a&x=0&y=0&nr=0

    Zakres:
    - usunięcie humusu
    - wytyczenie budynku
    - wykopy ręczne
    - zbrojenie ław
    - ławy w gruncie w folii (beton B10 pod ławę, ława B20 - wszystko z pompy)
    - ściana fundamentowa z bloczków (1 m wysokości)
    - izolacje: papa, dysperbit, styropian hydromax 10cm, folia kubełkowa
    - zasypanie i zagęszczenie (17 wywrotek)
    - podkład z betonu B15 z pompy
    - izolacja pod ściany z papy

    Robocizna: 13005 zł
    Materiały: 25354 zł
    Sprzęt: 2964 zł

    Razem: 41323 zł

    Zero wkładu pracy własnej - jedynie koordynacja prac i zakup materiałów.
    Pod Wrocławiem - wrzesień/październik 2008

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał DAWID S

    Ja za swoje fundamenty płaciłem: (budowa pod poznaniem czerwiec 200

    sciagniecie matki - 150zł.
    koparka na ławy - 260zł , 5zł. z mb.
    stal - 2250
    bloczki 3000szt x 3złszt - 3000zł.
    beton 23m3 b20 x240zł - 5520zł.
    papa - folia,izolacja - 650zł
    robocizna 3000zł.
    Piasek: nie wiem jakim cudem placisz tak duzo.Ja za 16 ton przesianego do murowania place 450zł z transportem.
    Na zasypywanie fundamentow jest tanszy.u mnie poszło 100m3 i zapewniam cie ze te 3500 to nie bylo.zmiescilem sie w 2000tys.zl.
    Ja przymierzam się do budowy domu Projekt chyba APS 105+P.
    Zastanawiam się jaki fundament wybrać czy monolityczny czy bloczki betonowe ?? A może Piwnice zrobić z bloczków a resztę fundamentów z Monolitu ??
    Czy piwnica z bloczków grubości 25cm będzio OK ?? Czy na ścianie z bloczków należy wylać wieniec ze zbrojeniem??

    DAWID S
    3000x3zł to chyba daje 9tyś ??

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    Ja przymierzam się do budowy domu Projekt chyba APS 105+P.
    Zastanawiam się jaki fundament wybrać czy monolityczny czy bloczki betonowe ?? A może Piwnice zrobić z bloczków a resztę fundamentów z Monolitu ??
    Czy piwnica z bloczków grubości 25cm będzio OK ?? Czy na ścianie z bloczków należy wylać wieniec ze zbrojeniem??
    Musisz sobie przeliczyć co Cię taniej wyjdzie bloczki czy monolit.
    Niektórzy "wylewają" od razu do wykopu, ale potem trudno sie ociepla (trzeba odkopać, wyrównać) - no chyba, że bez ocieplenia.
    Monolit w szalunkach z desek albo systemowych. Jak deski poźniej wykorzystasz to mozna sie bawić w szalowanie i wylewanie.
    Bloczki murujesz, jak trzeba robisz rapówkę, ocieplasz (albo i nie).

    Trzeba sie zastanowic, policzyć, podyskutowac z kierbudem.

    PS. Ja zrobiłem z bloczków. Ściana 24, ocieplona. Wieniec na końcu (ze względu na ławę schodkową). Mnie wyszło to najtaniej.

    Wybór należy do Ciebie, zreszta to nie pierwszy i nieostatni Twój dylemat.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_podwarszawy
    I nikt tu nie będzie jeździł na godzinkę, bo usługodawca ma to w d.... żaden tu Ci tu CAT nie przyjedzie na 1 godziny za 100zł. Jeden mi powiedział, że zamiast pracować u mnie za 100zł/h woli jechać do firmy Skanska i postawic ją na budowę drogi i czy się stoji, czy się leży stówka za godzinkę się należy. Owszem może da się tak znaleść na raz, ale chyba nie oto chodzi.
    nie ma reguły. ja w Poznaniu wynająłem faceta z koparką na 1h 20min za 180 zł.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    Cytat Napisał DAWID S

    Ja za swoje fundamenty płaciłem: (budowa pod poznaniem czerwiec 200

    sciagniecie matki - 150zł.
    koparka na ławy - 260zł , 5zł. z mb.
    stal - 2250
    bloczki 3000szt x 3złszt - 3000zł.
    beton 23m3 b20 x240zł - 5520zł.
    papa - folia,izolacja - 650zł
    robocizna 3000zł.
    Piasek: nie wiem jakim cudem placisz tak duzo.Ja za 16 ton przesianego do murowania place 450zł z transportem.
    Na zasypywanie fundamentow jest tanszy.u mnie poszło 100m3 i zapewniam cie ze te 3500 to nie bylo.zmiescilem sie w 2000tys.zl.
    Ja przymierzam się do budowy domu Projekt chyba APS 105+P.
    Zastanawiam się jaki fundament wybrać czy monolityczny czy bloczki betonowe ?? A może Piwnice zrobić z bloczków a resztę fundamentów z Monolitu ??
    Czy piwnica z bloczków grubości 25cm będzio OK ?? Czy na ścianie z bloczków należy wylać wieniec ze zbrojeniem??

    DAWID S
    3000x3zł to chyba daje 9tyś ??
    wielkie sorki.
    u mnie poszło 1100 bloczków po 3zł.sztuka. pomylka
    dawids

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    listek dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
    Raczej w ziemie nie chcę lać ze względu właśnie na ocieplenie.
    System raczej odpada a szalunek z desek o wysokości 2m jakoś mnie nie napawa optymizmem ale deski można wykorzystać do stropu.
    Chcę ocieplić fundament ale nie wiem jaki dać styropian czy estrudowany i czy lepiej odizolować ścianę f. i na to styropian czy izolację p.w. dać na styropian ??
    Ja się łączy izolację poziomą z pionową ?? jakoś klei się folie ze sobą ??
    Po przeliczeniu koszt m3 betonu i bloczków jest bardzo zbliżony.

    Co myśliwe żeby piwnicę postawić z bloczków a pozostałe fundamenty monolit, można tak łączyć ?? Piwnica będzie pod połową domu tylko.

  17. #37

    Domyślnie

    Powracając do tematu...
    Zrobić fundament po staropolsku. Wykop ręczny rodzinnym sumptem (z użyciem sporej ilości "płynów eksploatacyjnych"), polne kamienie, beton kręcony na dwie betoniarki (z udziałem rodziny i "płynów eksploatacyjnych"). Nie trzeba zbroić, jeśli pod całym domem jest grunt jednorodny, o tej samej charakterystyce. Fundament będzie tylo ściskany. Gdyby grunt był niejednorodny, to fundament będzie również zginany i zbrojenie jest po to, aby podwyższyć jego wytrzymałość na zginanie, żeby ława nie pękła.
    A jak się od tych płynów eksploatacyjnych więzi rodzinne zacieśnią...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Powracając do tematu...
    Zrobić fundament po staropolsku. Wykop ręczny rodzinnym sumptem (z użyciem sporej ilości "płynów eksploatacyjnych"), polne kamienie, beton kręcony na dwie betoniarki (z udziałem rodziny i "płynów eksploatacyjnych"). Nie trzeba zbroić, jeśli pod całym domem jest grunt jednorodny, o tej samej charakterystyce. Fundament będzie tylo ściskany. Gdyby grunt był niejednorodny, to fundament będzie również zginany i zbrojenie jest po to, aby podwyższyć jego wytrzymałość na zginanie, żeby ława nie pękła.
    A jak się od tych płynów eksploatacyjnych więzi rodzinne zacieśnią...

    No nie wiem, czy Twoje rady są zbyt dobre. Szczególnie z tym zbrojeniem. Koszt stali na średniej wielkości fundament to jakieś 1000 zł. Więc w skali całej inwestycji tyle co nic. A takie eksperymenty mogą mieć przykre konsekwencje.
    Jeśli chodzi o beton z betoniarki, to mając 2 duże betoniarki i ogarniętych łopatowych można spokojnie wykręcić dobry beton. Mając darmową siłę robczą można rzeczywiście zaoszczędzić. Ale jakby miał zapłacić dniówkę każdemu ludkowi, to oszczędniści mogłyby być minimane.

    Pozdr
    DJ

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dj80

    Ale jakby miał zapłacić dniówkę każdemu ludkowi, to oszczędności mogłyby być minimane.

    Pozdr
    DJ
    To już lepiej beton z gruchy.

    Ja bym lawę fundamentową zbroił natomiast ścian fundamentowych już nie.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Powracając do tematu...
    Zrobić fundament po staropolsku. Wykop ręczny rodzinnym sumptem (z użyciem sporej ilości "płynów eksploatacyjnych"), polne kamienie, beton kręcony na dwie betoniarki (z udziałem rodziny i "płynów eksploatacyjnych")..
    Ale te płyny to może po robocie bo może tan fundament wyjść troszkę nie tak jak powinien.

    A taki płyn w dużych ilościach też koszty podnosi.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony