dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kargro1971

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Weszłam na Twój dziennik bo też mam na imię Karolina, a mój ukochany mąż to Paweł. Macie piękną działkę. My też mieszkamy na wsi od zeszłego roku. Działkę jednak mamy malutką tylko 1200 m, ale mimo to jest pięknie, cały czas czujemy się jak na wakacjach. W domu też mamy antresolę, tez wszyscy pukali sie po czole i mówili, że ciepło będzie nam uciekać do góry, ale ja tak jak Ty uparłam się dla tej przestrzeni i ją mam. Jest wspaniale, z ciepłem nie jest źle, dożo daje ogrzewanie podłogowe. No i wreszcie znalazłam osobę na tym forum z podobnym gustem do mojego. Więc jak widzisz mamy dużo wspólnego. Życzę Wam żebyście szybko zamieszkali w tym domku :D

  2. #22

    Domyślnie

    Hej! Widzisz w trakcie budowy dużo się zmienia, z antresoli zrezygnowałam na korzyść większej przestrzeni w salonie. Wydaje mi się, że wyszło to na korzyść, gdyż teraz jak juz stoję w zbudowanym domu nie wyobrażam sobie żeby mogły być schody w miejscu gdzie najpierw je planowaliśmy Wiem, że może ktoś powie, iż szkoda pokoju, który poświęciliśmy na klatkę schodową, ale doszłam do wniosku że zyskując pomieszczenie gdzie będę mieć wielką gadrerobę co wszystko pomieści i schody, zaoszczędzę i tak więcej miejsca.

  3. #23

    Domyślnie

    Wiatj
    My tez mielismy budowac sielanke, nawet kupilismy juz projekt, ale skonczylo sie na projekcie indywidualnym wzorowanym na tym co w sielance podobalo nam sie najbardziej
    Mam pytanie o kat nachylenia Waszego dachu - patrze i nie jestem pewna ile to stopni? 45 czy 40 stopni?
    Pieknie wyglada i idzie Wam wasa budowa! Jestesmy w podobnej sytuacji, ja urodzilam 5 tygodni temu, a budowe zaczynamy jesienia Obie bedziemy budowac z malenstwem u boku Zycze wszystkiego dobrego i szczesliwego rozwiazania

  4. #24

    Domyślnie

    HEj ! Dach po środku bo 42 stopnie Tak się zastanawiam ile zdążymy zrobić jeszcze zanim się nam rodzina powiększy, liczyliśmy na to że może do Bożego Nardodzenia uda nam się wprowadzić, chociaż wszyscy w koło nie bardzo chcą się do tego przekonać :/ Zobaczymy: życzę powodzenia w budowie i zdrowia dla maluszka

  5. #25

    Domyślnie

    śliczna ta sielanka

    a może mogłabys wkleić projekt poddasza? pomysł z przeniesieniem schodów do tego małego pokoju super.
    widziałam wersję ze schodami koło kuchni i też bardzo mi sie pdooba.

    wogóle ta sielanka taka przytulna jest. bardzo nam się z męzem podoba.
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  6. #26

    Domyślnie



    Projekt niestety w wersji "ordęcznej" gdyż zmiany na poddaszu robiliśmy
    w trakcie budowy, Chociaż rozkład pomieszczeń się bardzo nie zmienił.
    No i zapomniałam dorysować komina w pokoju po lewej ;p

  7. #27

    Domyślnie gratulacje

    Serdeczne gratulacje z okazji narodzin córeczki )) Śliczne maleństwo

    nie zapominajcie o swoim dzienniku bo zagladam tu systematycznie

  8. #28

    Domyślnie

    Witaj Gratulacje z okazji narodzin Waszej Małej Uli! My zaczęliśmy już - jestesmy na etapie murów fundamentowych i stad pytanie do Ciebie. Widze, ze robiliscie drenaz wokol budynku - czy moglabys cos wiecej o tym napisac, jak zostal on wykonany, czy macie studzienki rewizyjne, czy tylko ta jedna duza studnie, jakie podloze pod drenazem, czy masz jakies zdjecia ktore moglabys wkleic, przeslac mi? wykonanai tego drenazu? Z gory bardzo Ci dziekuje za pomoc! p.s. nasz dach tez ma 42stopniePozdarwiam!

  9. #29

    Domyślnie

    studzienki do odwodnienia zrobiliśmy na dwóch przeciwległych rogach budynku. Wokół ścian fundamentowych zrobiliśmy wykop na jakieś 40 cm szerokości, wysypany żwirem. Na tym rozłożyliśmy rurę drenażową (z odpowiednim spadkiem) owiniętą specjalną włókniną aby zapobiec przedostawaniu się do wewnątrz drobnego piasku i zamulania. To zostało obsypane żwirem i potem piaskiem. Osobno robiliśmy rury do odwodnienia z rynien, łączą się one z drenażem w tej ostatniej studzience i z niej wszystko spływa do studni. Dzisiaj byliśmy na budowie i powiem szczerze że była to trafna decyzja, gdyż nawet nie padało bardzo (chociaż ziemia była mokra) a woda do studni spływała. Tak że przynajmniej mamy pewność, że wszystko działa jak należy

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam serdecznie !
    Gratuluję zapału i postępów na budowie. Co do stelaży to nie jest prawdą, że daje się je na profilach, nie całkiem to jest prawda. Folię daje się na stelaże tylko wtedy gdy folii nie ma jak przymocować do krokwi bo jest dawana druga warstwa wełny na przekładkę. Jeśli jej nie ma to jest zrobione wszystko ze sztuka budowlaną. Natomiast jeśli chcecie dać drugą warstwę wełny to oczywiście folię trzeba dać na profile aluminiowe. Klei się ją na taśmę dwustronną. Może trochę nieskładnie ale chyba ? wiadomo o co chodzi. Pozdrawiam !
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  11. #31

    Domyślnie

    Hallo! Ja nie mam pojęcia o poddaszach, krokwiach, dachach, więc się nie wypowiem. Chciałabym jednak pogratulować Wam Sielanki - jest super. Podobają mi się małe zgrabne domeczki, jednak w związku z brakiem gazu na działce nie możemy sobie na takowy pozwolić.
    Gratuluję również córeczki!

  12. #32

    Domyślnie

    Witaj! alez u Was idzie jak burza....szybko, nie wiem jak w srodku, alena zewnatrz macie juz prawie wykonczony dom! gratulacje! Powiedz prosze co to za cegla z ktorej macie kominy pomurowane? ladna!

  13. #33

    Domyślnie

    kominy są z cegły klinkierowej firmy Roben, kolor to chyba burgund ale nie dam sobie ręki uciąć bo nie pamiętam

  14. #34

    Domyślnie


    Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.
    By Wam wszystko pasowało...
    By kłopotów było mało...
    Byście zawsze byli zdrowi...
    By problemy były z głowy...
    By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!
    Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2010.
    Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
    Przyniesie Ci spokój i radość.
    Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
    Żyje własnym pięknem,
    A Nowy Rok obdaruje Ciebie i całą Waszą rodzinę
    Pomyślnością i szczęściem.
    Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
    Niech spełniają się wszystkie Twe marzenia.


  16. #36

    Domyślnie

    Dziesięć, dziewięć ... głośno liczę!




    A Wam, moi drodzy życzę:
    - wanny szampana, seksu do rana,
    niech ciało swawoli, głowa nie boli,
    niech pamięć nie zawodzi, alkohol nie szkodzi!
    Spełniają się marzenia, gdy rok cyfrę zmienia!

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    banga

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam i przede wszystkim gratuluję pięknego domu My również budujemy sielankę - jesteśmy na etapie dachu. Wybraliście piękne miejsce na dom! Pozdrawiam
    Sielankowicze

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony