dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Jak się zakłada nawiewniki okienne ?

    Może ktoś bardziej doświadczony pomoże mi uniknąć błędów. Mam zbyt dużo wilgoci w pomieszczeniu, parujące szyby, zachodzące pleśnią naroża ścian itp.
    Myślę że mam zbyt szczelne pomieszczenie a nie chciałbym wycinać uszczelki okien.
    Może ktoś mi wytłumaczy łopatologicznie jak domowym sposobem założyć nawiewnik (jeszcze go nie kupiłem). Zatem nie chodzi o jakiś konkretny.
    Pozdrawiam Piotrek

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    a mi wydaje sie ze cosik takiego nalezy zglosic " fachofcom" zeby nie utracic gwarancji na okna , no chyba ze okna maja juz po gwarancji

  4. #4

    Domyślnie

    Teorię to ja znam. Chodzi mi o praktykę. Tam jest pokazana piła tarczowa, nie wiem czy tylko to wchodzi w rachubę. Może ktoś robił zdjęcia z montażu?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja najpierw spróbował bym wiertarką nawiercać dziury w bliskiej odległości zawsze potem możesz użyć szlifierki kątowej myślę że ona poradzi sobie z tym.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał martom
    Ja najpierw spróbował bym wiertarką nawiercać dziury w bliskiej odległości zawsze potem możesz użyć szlifierki kątowej myślę że ona poradzi sobie z tym.
    ja cie pier.ole czytam i nie wierze szlifierka katowa do montazy nawiewnikow,
    a k..wa moze jeszcze mlot udarowy
    ps. chyba mnie ponioslo

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał micek73
    Teorię to ja znam. Chodzi mi o praktykę. Tam jest pokazana piła tarczowa, nie wiem czy tylko to wchodzi w rachubę. Może ktoś robił zdjęcia z montażu?
    nigdzie nie ma pily tarczowej jesli juz to tarcza frezujaca do frezarki stacionarnej

  8. #8

    Domyślnie do czmirek

    Jak ktoś nie potrafi używać szlifierki tylko pisać głupie odpowiedzi to niech lepiej się nie udziela. Wymyśl lepszy sposób.Chociaż ty pewnie wezwiesz fachowca.

  9. #9

    Domyślnie Re: do czmirek

    Cytat Napisał martom
    Jak ktoś nie potrafi używać szlifierki tylko pisać głupie odpowiedzi to niech lepiej się nie udziela. Wymyśl lepszy sposób.Chociaż ty pewnie wezwiesz fachowca.
    nie musze wzywac fachowca z powodow ogolnie znanych.
    bez odbioru

  10. #10

    Domyślnie

    do;micek73-witam jestem tu nowy ale ogólnie zajmuje sie czymś takim czyli oknami,z wczesniejszych postów szału nie ma ta instrukcja z jakiejs tam firmy jest troszke do bani my montujac nawiewniki robimy to albo przelotowo przez rame ale w twoim wypadku jest to niemozliwe poniewarz okna masz juz wstawione wiec przelotowo przez skrzydlo ,mozesz je zdemontowac i zrobic to frezarką ręczną,lub nie demontowac i zrobić to wiertarką polecam wiertło 10 mm nie podam Ci dokładnie gdzie masz wiercić bo nie znam przekroju profilu szyba zespolona zagłębia się w profilu moze 5mm mierząc od strony obsadzenia listew z drudiej strony musisz zachowac 3-4 mm odstepu od profilu ramy montujac nawiewnik,jak coś pytaj pomogę w miare możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Nie wiem czy się odważę, czy może lepiej to zlecić.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Jak to działa? W sensie jakie są odczucia w pomieszczeniu w którym to jest zamontowane? Czy nie ma wrażenia nieszczelności okna, przeciągów itp.
    Jaka jest trwałość tych urządzeń i ewentualnie jakie polecasz?

  12. #12

    Domyślnie

    no hej nie mam jakiś konkretnych na mysli ,operacja nie jest trudna dla pewności mozesz wyjąć skrzydlo wyciagnac listwy i nie ryzykujac pekniecia szyby jednoczesnie widzac granice profilu nawiercic najpierw mniejszym wiertłem a nastepnie wiekszym nie musi to byc jeden dlugi otwór moze byc kilka pojedynczych na to z jednej i drugiej strony przykrecic nawiewnik oczywiscie od zewnetrznej strony dac silikon pozdro do odwaznych świat nalezy

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    nigdzie nie ma pily tarczowej jesli juz to tarcza frezujaca do frezarki stacionarnej
    a jak chcesz użyć tej frezarki stacjonarnej do okna już zamontowanego

    frezarka ręczna to rozumiem ale na pewno prościej (nie lepiej tylko łatwiej) jest zrobić to wiertarką

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał czmirek
    nigdzie nie ma pily tarczowej jesli juz to tarcza frezujaca do frezarki stacionarnej
    a jak chcesz użyć tej frezarki stacjonarnej do okna już zamontowanego

    frezarka ręczna to rozumiem ale na pewno prościej (nie lepiej tylko łatwiej) jest zrobić to wiertarką
    a gdzie ja napisalem ze chce montowac nawiewniki w oknach juz zamontowanych?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar *Strzelba*
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    ja cie pier.ole czytam i nie wierze szlifierka katowa do montazy nawiewnikow,
    a k..wa moze jeszcze mlot udarowy
    ps. chyba mnie ponioslo
    Nie mogę się zgodzic z Kolegą - wkrętareczka i mała szlifierka kątowa to zestaw którym można zrobic niemal wszystko...
    Nawet wbijac gwoździe - testowałem i przy małej wprawie dobrze działa - nie wpływając negatywnie na sprzęt.
    Co jakiś czas odkrywam nowe zalety tego sprzętu - cięcie wszystkiego, cały przekrój tarczek do szlifowania, a nawet tarcze z łańcuchem tnącym...
    Podsumowując szlifiereczka Twoim przyjacielem jest
    I łatwiej wyciąc nią coś w zamontowanych oknach, niż stołową frezarą
    Dziennik budowy
    Komentarze POD MAHONIOWCEM A&J
    Bądź gotowy na spotkanie braku gotowości.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rtoipb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na stronie z linku parę postów wyżej znalazłem przekrój zamontowanego nawietrznika.

    I tak jedna część jest montowana do skrzydła a druga do ramy.
    Teoretycznie masz wyciąć otwory 280mm x 10mm w ramie i skrzydle,można też wywiercić szereg otworów o średnicy 10mm obok siebie.
    Wiercenia najlepiej dokonać wiertłem do drewna (ma taki fajny szpic i można go ustawić dokładnie w punkcie wiercenia).

  17. #17

    Domyślnie

    http://www.aluplast.com.pl/index.php...g&kategoria=10 jest jeszcze cosik takiego. Nikogo nie reklamuję sam nie posiadam tych nawiewników ale z tego co czytałem to Nawiewnik Regel – airŽ jest szybki w montażu, nie wymaga specjalnych wierceń i prac frezerskich. Instalacji można dokonać również w zamontowanym już oknie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    a gdzie ja napisalem ze chce montowac nawiewniki w oknach juz zamontowanych?
    ale micek73 chce

  19. #19

    Domyślnie

    To może z innej strony. Czy ktoś z Was ma zamontowany nawiewnik i zauważył jakieś pozytywy typu nie parujące okna, brak grzybów itp.?

    Proszę o potwierdzenie korzyści montażu tego ustrojstwa.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    top gear

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Montaż nawiewnika

    Witam. Mam bardziej poważne pytanie i mam nadzieje że znajdzie się ktoś bardziej zorientowany w temacie i Mi pomoże. Potrzebuje informacji gdzie można kupić profesjonalną frezarkę do nawiewników. Zaznaczam że nie chodzi mi o zwykłą frezarkę do której trzeba zdjąć skrzydło, tylko o taką którą da się frezować skrzydło bez zdejmowania i ramę oczywiście w już zamontowanym oknie. Będę wdzięczny za poważne i pomocne informacje.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony