dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tynk mineralny BARANEK

    Potrzebuje paru informacji jak dobrze przygotować i położyc tynk mineralny Baranek.Mam zakupiony 25 kg EKOR 2mm.
    Dzięki i czekam na pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    ej nie wierze żeby ktos mi nie poradził jak uporać sie z Barankiem
    A konkretnie to z przygotowaniem i położeniem nie mam problemu tylko później jak go zacieram to miejscami jest jednolity a miejscami wychodzą mi dziury i jest niezbyt ładnie
    KI teraz jak to dobrze zrobic???

  3. #3

    Domyślnie baranek

    nakładasz pacą grubosć około 3 -5 mm i po nałożeniu kilku m2 (zakładam zę jest wczesna wiosna lub jesień i baranek szybko nie zasycha) delikatnie plastykowa packą zbierasz nadmiar i usuwasz a resztę delikatnie zacierasz. narożniki lub kąty mozesz pociagną mokrym bardzo miękkim pedzlem. pozostaje cwiczyć i próbowąć
    coco jumbo i do przodu ))

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie że zasycha dosłownie błyskawicznie. Ale moze dlatego ze nakładam zbyt cienką warstwę i po nałożeniu juz 1m początek juz jest ciężko zacierac.No ale skoro mówisz Panie Grześku ze trzeba nakładac grubiej i potem zebrać nadmiar to tak będziemy próbowac.
    Dzięki sliczne.

  5. #5

    Domyślnie baranek

    nie robiłem tego w Polsce ale w USA parę lat temu. Niemniej staram się teraz sobie wszystko przypominać poniewaz na poczatku przyszłego roku pewnie też sobie sam bede dom ocieplał. Pamiętem że lepiej (jeśli nie ma sie takiej wprawy jak mają gośćie którzy to robią latami) zaczynać wcześnie rano i schodzić z budowy jak robi się gorąco, potem zaczynać gdy minie fala upału. Jak zaczyna Ci (mozę nie będę pisał przez Pan jeśli nie masz/ma Pan nic przeciwko temu ehhehehih) przysychać to przygotuj sobie wiaderko z wodą i trzymaj w tym wszystkie narzędzia , packi i miękki wiekszy pedzelek. Jak nam zaczynało zasychac to oszukiwalismy troszki i skrapiali scianę pedzlem po czym pociagalismy packą zeby rozprowadzic wilgosc po zasychajaćym kawałku. Warto też robic rzadszą troszku zaprawe. to tyle sobie na szybko skojarzyłem
    coco jumbo i do przodu ))

  6. #6

    Domyślnie

    A ja nasłuchałem sie troche porad osób robiących takie tynki w ostatnim czasie i każdy mówil ze ma szans najmniejszych aby samemu wykonczyc takim tynkiem np ścianę bydynku mieszkalnego, tak ja Ty mówisz ze chcesz sam sobie domek ocieplic.Ocieplenie to ok bo styropian klej i siatka mozna wszystko samemu no ale tynk na dużej powierzchni będzie chyba zasychał zanim zaczniesz zacierac.No ale przyznam ze Twoje porady bardzo mi pomogły i faktycznie spróbuje moczyć wodą troszke tą sciane.Jeszcze tu napisze o moich kolejnych postępach choc bedzie to dopiero w lipcu bo wszesniej nie mam czasu.Mimo to dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie mają rację

    No cóż Twoi znajomi mają troszku racji. Pamiętam jak na początku klej i finisz (baranek) leciały mi z packi na głowe kolegom niżej...troszku mi się za to zebrało hehehehe. Jednak tak jak mówie. Parę domków zrobiłem zaczynając jako pomocnik od oklejania okien i mieszania kleju czy docinania styropianu. Podstawą w twoim przypadku będzie - jak mi sie wydaje -wykonywanie prac przy temperaturach na zewnątrz około 15 stopni (mam na myśli takich żeby klej i baranek szybko nie schnęły). Zazwyczaj powinno się wykonywać całą sćianę na raz (jeżeli chodzi o warstwę wykończajacą) tak aby nie było widać przejscia. No i pamięaj żeby, jeśli robisz jakieś kostki czy moldingi albo paski to zaczynaj ostatnią wartwę kłaść na nich, potem je oklej taśmą i rób ściane. Oczywiscie tutaj mogą mnie ludzie krytykować poniewaz niemam pojecia jak robi się to w Polsce tylko wiem jak robiłem to w usa. aaaa jeszcze jedno ....podstawa to żeby siatka zachodziła z 10-20 cm na druga! ie mogą zasotać miejsca bez siatki (co widziałem np. parę lat temu na akademiku jaki kołomnie remontowali). pozdrawiam i życzę udanych prac
    coco jumbo i do przodu ))

  8. #8

    Domyślnie

    Mam jeszcze tylko dwa pytanka do Ciebie i juz nie męcze wiecej
    Otóż powiedz mi jak własciwie postąpic przy układaniu baranka na troszke większej powierzchni pow. ok. 10m2?Chodzi mi o to czy najpierw nałożyc na całość masę a poźniej zacierać czy zacierać stopniowo w miarę postępu prac?No bo wydaje mi się ze jak samemu nałożysz tynk na 10m to początek juz napewno zaschnie (nie mówiąc o ścianie bydynku gdzie masz min. 20-30m)
    No a drugie pytanie podobne tylko chodzi mi o to czy wewnątrz postępuje sie tak samo?Bo chcę położyć Baranek na sufit u siebie w kuchni (ok. 7-8m)Tylko cały czas własnie mysle o tym zeby mi to nie zasychało.
    Pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    Ja Ci coś dopowię:
    generalna zasada jets taka, żeby nie było widać łączenia i różnych
    odcieni na tynku to musi być nakładane mokre na mokre.
    Małą ścianę w środku budynku dasz radę sam zrobić bo zdążysz ją
    naciągnąć i potem zatrzeć zanim wyschnie, ale na zewnątrz tynk wysycha
    o wiele szybciej i muszą robić co najmniej 2 osoby - jedna nakłada tynk
    a druga zaciera.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    I aby nakładać mokre na mokre powinna to kłaść brygada 3 osobowa.
    W jedną osobę nigdy i nikt nie położy ładnie tynku fakturowego bez widocznych połączeń.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Caarl

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    znalazłem temat dot Tynku mineralnego typu baranek więc nie chciałem zakładać nowego tematu. Mam pytanie z 2 strony.

    Posiadam ściany w mieszkaniu typu Baranek lecz chciał bym je wyrównać. Jak najlepiej to zrobić? Kupie mija się z celem bo to zbyt dużo roboty. (będę robił sam) Jak najlepiej to wyrównać?

    Czy wystarczy po oczyszczeniu ściany (przemycie) zagruntować (czym najlepiej?) i następnie położyć białą gładź szpachlowa Cekol C-45?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony