dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 94
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1862

Temat: Rekuperator Jan-Gaz opinie

Domyślnie Rekuperator Jan-Gaz opinie

Kto posiada rekuperator firmy Jan-Gaz i moze sie podzielic swoimi spostrzezeniami z uzytkowania tego rekuperatora?
    Jak z awaryjnoscia sprzetu?

ms.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar coulignon
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

w sumie wyglada niegłupio.. Ma co powinien mieć. Trzeba zobaczyć go na "żywca" jak jest z jakością wykonania.
    Nasz Dziennik
    Wasze Komentarze

alkohol nie daje odpowiedzi ale pozwala zapomnieć pytanie.

3. Jakie nawiewniki okienne zapewnią najlepszą wymianę powietrza? Czy ciąg wsteczny jest oznaką źle działającej wentylacji? Prawidłowa wentylacja połączonych pomieszczeń: jak montować wyciąg, czy poprawi on wentylację Jakie wymagania należy spełnić, aby wentylacja w domu działała prawidłowo?
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartus01

Domyślnie

Widziałem tą centralę na zywo i moim zdaniem jest to solidna konstrukcja, dobrze wygłuszona , ocieplona, podgrzewna tacka kondensatu, wentylatory u góry , wszystko ładnie dopracowane, spasowane itp. brak bypasu tylko kaseta letnia, brak osobnej regulacji wentylatorów, wymiennik krzyzowy heatex
    Moim zdaniem wentylatory mogłyby byc stałoprądowe.
    Krótko: dobra relacja jakość - cena.

Domyślnie

a jak z prądożernością?
    Nie za duża?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

Domyślnie

Pradozernosc to max 210W, a na 1 biegu to 50W. Fakt ma troche wad - silnik nie na prad staly (ale za to ma 5 biegow), brak automatycznego bypassa, sprawnosc do 70%. Jednak cena jest w granicy moich mozliwosci 3000 i dlatego jest moim glownym faworytem.

Ciekawi mnie jego awaryjnosc i czy wystapily komus przypadlosci jak w dospelu (wycieki) lub inne awarie?

ms.

Domyślnie

Cytat Napisał starki
    Pradozernosc to max 210W, a na 1 biegu to 50W. Fakt ma troche wad - silnik nie na prad staly (ale za to ma 5 biegow), brak automatycznego bypassa, sprawnosc do 70%. Jednak cena jest w granicy moich mozliwosci 3000 i dlatego jest moim glownym faworytem.

Ciekawi mnie jego awaryjnosc i czy wystapily komus przypadlosci jak w dospelu (wycieki) lub inne awarie?

ms.
    Gdzie znalazłes te dane na temat poboru mocy, bo ja jakos nie moge znaleźć

Ciekawe czy można zamontować bardziej oszczędne wentylatory (czy mają w swojej ofercie)?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

Domyślnie

Cytat Napisał listek
    Gdzie znalazłes te dane na temat poboru mocy, bo ja jakos nie moge znaleźć

Ciekawe czy można zamontować bardziej oszczędne wentylatory (czy mają w swojej ofercie)?
    na tej stroniejan-gaz.ipr.pl/ sa takie male wykresy i na nich widac pobor mocy.

bartus01

Domyślnie

Śledzę ten reku i wiem że mają byc niedługo ich centralki z wentylatorami stałoprądowymi i wymiennikiem przeciwprądowym ale cena bedzie z pewnością wyzsza, kwestia tylko o ile i jak sie to będzie miało do tego co jest na rynku w tej klasie.

Domyślnie

Pewnie cena na wentylatorach staloprodowych i przeciwprodowym bedzie kolo 5tys. Chyba jednak malo osob ma reku jan-gaz albo nikt nie ma z nim problemow i brak postow na forum (poza pojedynczymi) na temat tego reku. Nie to co o dospelu .

ms

Domyślnie

No i stalo sie. Kupilem rekuperator Jan-Gaz. Wersja 350+bypass przestawiany dzwigienka (byc moze przerobie na automat z malym sterowniczkiem temperaturowym)+programator tygodniowy.
    Wykonanie i izolacja termiczna wyglada na solidna. Na razie uruchomilem go na "sucho" i wydaje sie byc cichy. Co prawda nie mam porownania do innych rekuperatorow ale w porownaniu do wentylatora lazienkowego jest duzo ciszej.
    Urzadzenie wyglada na dopracowane. Jedyny minus jak na razie to slabo zabezpieczony rekuperator do transport (przesylke dostalem kurierem). Rekuperator instalowany bedzie najprawdopodobniej w wiosne/lato - wtedy zobacze jak dziala w normalnych warunkach.

ms

bartus01

Domyślnie

Starki ,
    kupiłes wersję z wentylatorami na prad stały czy zmienny ? , czy masz wersję z wymiennikiem przeciwprądowym czy krzyżowym?

Napisz cos wiecej o tym reku, jaka cena, może byc na priv.

Domyślnie

Witam,

Dostałem ofertę na reku:
    http://jan-gaz.com.pl/rekuperatory_0_Dane_techniczne
    wersja:
    WNW0500PBE2 z zastosowanym wymiennikiem przeciwprądowym oraz wbudowanym ręcznym bypassem.

Zastanawiam się jak wypada to urządzenie w porównaniu do:
    BRINK Renovent HR Large 400 ?

Czy ktoś ma już działającą instalację na jan-gazie?

pzdr
    Krzych

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar coulignon
    26

Domyślnie

Cytat Napisał starki
    No i stalo sie. Kupilem rekuperator Jan-Gaz. Rekuperator instalowany bedzie najprawdopodobniej w wiosne/lato - wtedy zobacze jak dziala w normalnych warunkach.

ms
    no i?
    działa?
    nie działa?
    Nasz Dziennik
    Wasze Komentarze

alkohol nie daje odpowiedzi ale pozwala zapomnieć pytanie.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Kod pocztowy
    37-300
    224

Domyślnie

coulignon nie pękaj tylko kup ten reku wreszcie

Domyślnie

Witam,

Mam rekuperator Jan-gaz w wersji 350 m3/h z wentylatorami na prąd zmienny podłączony od 3 miesięcy.

w miarę możliwości odpowiem na pytania

pozdrawiam

Kod pocztowy
    37-300
    224

Domyślnie

Jareq napisz :

Jaka jest sprawnośc wymiennika w warunkach takich jak dzisiaj np. czyli około 0 C za oknem !
    Mierzyłeś coś ?
    Jakie jest zurzycie prądu na różnych biegach ?
    Czy głośniejszy niż lodówka ?

Pozdr.

Domyślnie

Witam,

Poboru prądu nie jestem w stanie zmierzyć ( nie mam sprzętu ) - pozostaje mi wiara że, zgodnie z opisem bierze od 50W na 1 biegu do 200W na piątym.

Jest cichy - słychać go tylko w kotłowni ( mam nietypowe rozwiązanie gdzie reku dmucha bezpośrednio w obudowę kominka i dalej na pokoje - co wymagało wygłuszenia obudowy kominka dodatkową warstwą wełny )
    Żadnych szumów w pokojach, łazienkach i kuchni - instalacje robiłem na rurach spiro dospela

Co do temperatur

na dworze 6,7 ( GWC prowizorka - tylko rura ok. 9m. do rozbudowy na żwirowy rzeczywista temp. na dworze 0,4 st. )
    w domu 20,5
    do domu dmucha 18,5

pozdrawiam

Domyślnie

witam,

ma jedną drobniusieńką niedoróbkę - króćce przyłączeniowe nie są szczelne i trzeba uszczelniać bo zasysa albo dmucha

Poza tym konstrukcja ( jak dla lajkonika ) b. dobra i solidna

pozdrawiam

Domyślnie

witam,

do reku wpada 6,7
    czyli 85.5 % - według wzoru

pozdrawiam

Kod pocztowy
    37-300
    224

Domyślnie

Jak by nie było skoro nawiewa 18,5 to jest git !!!

Podejżewam że jest porównywalny z Dospel Economic czyli przyzwoita jakośc za przyzwoitą cenę

Strona 1 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia