dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 99
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1973
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator Jan-Gaz opinie

    Kto posiada rekuperator firmy Jan-Gaz i moze sie podzielic swoimi spostrzezeniami z uzytkowania tego rekuperatora?
    Jak z awaryjnoscia sprzetu?

    ms.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    w sumie wyglada niegłupio.. Ma co powinien mieć. Trzeba zobaczyć go na "żywca" jak jest z jakością wykonania.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałem tą centralę na zywo i moim zdaniem jest to solidna konstrukcja, dobrze wygłuszona , ocieplona, podgrzewna tacka kondensatu, wentylatory u góry , wszystko ładnie dopracowane, spasowane itp. brak bypasu tylko kaseta letnia, brak osobnej regulacji wentylatorów, wymiennik krzyzowy heatex
    Moim zdaniem wentylatory mogłyby byc stałoprądowe.
    Krótko: dobra relacja jakość - cena.

  4. #4

    Domyślnie

    a jak z prądożernością?
    Nie za duża?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5

    Domyślnie

    Pradozernosc to max 210W, a na 1 biegu to 50W. Fakt ma troche wad - silnik nie na prad staly (ale za to ma 5 biegow), brak automatycznego bypassa, sprawnosc do 70%. Jednak cena jest w granicy moich mozliwosci 3000 i dlatego jest moim glownym faworytem.

    Ciekawi mnie jego awaryjnosc i czy wystapily komus przypadlosci jak w dospelu (wycieki) lub inne awarie?

    ms.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał starki
    Pradozernosc to max 210W, a na 1 biegu to 50W. Fakt ma troche wad - silnik nie na prad staly (ale za to ma 5 biegow), brak automatycznego bypassa, sprawnosc do 70%. Jednak cena jest w granicy moich mozliwosci 3000 i dlatego jest moim glownym faworytem.

    Ciekawi mnie jego awaryjnosc i czy wystapily komus przypadlosci jak w dospelu (wycieki) lub inne awarie?

    ms.
    Gdzie znalazłes te dane na temat poboru mocy, bo ja jakos nie moge znaleźć

    Ciekawe czy można zamontować bardziej oszczędne wentylatory (czy mają w swojej ofercie)?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Gdzie znalazłes te dane na temat poboru mocy, bo ja jakos nie moge znaleźć

    Ciekawe czy można zamontować bardziej oszczędne wentylatory (czy mają w swojej ofercie)?
    na tej stroniejan-gaz.ipr.pl/ sa takie male wykresy i na nich widac pobor mocy.

  8. #8

    Domyślnie

    Śledzę ten reku i wiem że mają byc niedługo ich centralki z wentylatorami stałoprądowymi i wymiennikiem przeciwprądowym ale cena bedzie z pewnością wyzsza, kwestia tylko o ile i jak sie to będzie miało do tego co jest na rynku w tej klasie.

  9. #9

    Domyślnie

    Pewnie cena na wentylatorach staloprodowych i przeciwprodowym bedzie kolo 5tys. Chyba jednak malo osob ma reku jan-gaz albo nikt nie ma z nim problemow i brak postow na forum (poza pojedynczymi) na temat tego reku. Nie to co o dospelu .

    ms

  10. #10

    Domyślnie

    No i stalo sie. Kupilem rekuperator Jan-Gaz. Wersja 350+bypass przestawiany dzwigienka (byc moze przerobie na automat z malym sterowniczkiem temperaturowym)+programator tygodniowy.
    Wykonanie i izolacja termiczna wyglada na solidna. Na razie uruchomilem go na "sucho" i wydaje sie byc cichy. Co prawda nie mam porownania do innych rekuperatorow ale w porownaniu do wentylatora lazienkowego jest duzo ciszej.
    Urzadzenie wyglada na dopracowane. Jedyny minus jak na razie to slabo zabezpieczony rekuperator do transport (przesylke dostalem kurierem). Rekuperator instalowany bedzie najprawdopodobniej w wiosne/lato - wtedy zobacze jak dziala w normalnych warunkach.

    ms

  11. #11

    Domyślnie

    Starki ,
    kupiłes wersję z wentylatorami na prad stały czy zmienny ? , czy masz wersję z wymiennikiem przeciwprądowym czy krzyżowym?

    Napisz cos wiecej o tym reku, jaka cena, może byc na priv.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Dostałem ofertę na reku:
    http://jan-gaz.com.pl/rekuperatory_0_Dane_techniczne
    wersja:
    WNW0500PBE2 z zastosowanym wymiennikiem przeciwprądowym oraz wbudowanym ręcznym bypassem.

    Zastanawiam się jak wypada to urządzenie w porównaniu do:
    BRINK Renovent HR Large 400 ?

    Czy ktoś ma już działającą instalację na jan-gazie?

    pzdr
    Krzych

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał starki
    No i stalo sie. Kupilem rekuperator Jan-Gaz. Rekuperator instalowany bedzie najprawdopodobniej w wiosne/lato - wtedy zobacze jak dziala w normalnych warunkach.

    ms
    no i?
    działa?
    nie działa?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    coulignon nie pękaj tylko kup ten reku wreszcie


  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Mam rekuperator Jan-gaz w wersji 350 m3/h z wentylatorami na prąd zmienny podłączony od 3 miesięcy.

    w miarę możliwości odpowiem na pytania

    pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jareq napisz :

    Jaka jest sprawnośc wymiennika w warunkach takich jak dzisiaj np. czyli około 0 C za oknem !
    Mierzyłeś coś ?
    Jakie jest zurzycie prądu na różnych biegach ?
    Czy głośniejszy niż lodówka ?

    Pozdr.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    Poboru prądu nie jestem w stanie zmierzyć ( nie mam sprzętu ) - pozostaje mi wiara że, zgodnie z opisem bierze od 50W na 1 biegu do 200W na piątym.

    Jest cichy - słychać go tylko w kotłowni ( mam nietypowe rozwiązanie gdzie reku dmucha bezpośrednio w obudowę kominka i dalej na pokoje - co wymagało wygłuszenia obudowy kominka dodatkową warstwą wełny )
    Żadnych szumów w pokojach, łazienkach i kuchni - instalacje robiłem na rurach spiro dospela

    Co do temperatur

    na dworze 6,7 ( GWC prowizorka - tylko rura ok. 9m. do rozbudowy na żwirowy rzeczywista temp. na dworze 0,4 st. )
    w domu 20,5
    do domu dmucha 18,5

    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    witam,

    ma jedną drobniusieńką niedoróbkę - króćce przyłączeniowe nie są szczelne i trzeba uszczelniać bo zasysa albo dmucha

    Poza tym konstrukcja ( jak dla lajkonika ) b. dobra i solidna

    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    witam,

    do reku wpada 6,7
    czyli 85.5 % - według wzoru


    pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak by nie było skoro nawiewa 18,5 to jest git !!!

    Podejżewam że jest porównywalny z Dospel Economic czyli przyzwoita jakośc za przyzwoitą cenę

Strona 1 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony