dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 99
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1973
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    jeśli chodzi o reku to ja stawiałbym na jangaza a nie brinka
    dlaczego? Proszę wyjaśnij

  2. #202

    Domyślnie

    bo swojska maszynka a brink w reklamówkach bajki pisze, poza tym jangaz jest dobrze zrobiony
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    .. a brink w reklamówkach bajki pisze..y
    A co konkretnie miałeś na myśli ?
    Pozdrawiam,
    Radek

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Może ktoś się jeszcze wypowie w sprawie tych reku?

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    dlaczego? Proszę wyjaśnij
    proszę bardzo
    1.podają sprawność 95% (wersja large)
    to jest sprawność teoretyczna, możliwa do osiągnięcia w spreparowanych warunkach, realna jest duuużo niższa i też zależy od warunków

    2."Łączna powierzchnia wymiany ciepła wymiennika Renovent HR przekracza 15m2."
    jak odnieść się z tą powierzchnią do jangaza ponad 20m.kw. siwickiego ponad 30 m.kw. bartosza ponad 40 m.kw ?

    typowy bełkot i tyle
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  6. #206

    Domyślnie

    Czy sugerujesz że firma może się "zwinąć"

  7. #207

    Domyślnie

    Swoją drogą nie widziałem nigdzie sprzedaż jan-gaza na internecie, ani w sklepach, ani allegro - ciekawe dlaczego? Czy nie zależy im na obrocie?

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Chyba nikt inny nie chce wypowiedzieć się na ten temat oprócz kangaxxa

  9. #209

    Domyślnie

    Więc ja napisze swój pierwszy post.Kupiłem , jutro będzie u mnie.Jak uruchomię centralę to coś naskrobię.Cena jak dla mnie była ok.Poza tym bardzo miły człowiek, odpowie na wszystkie pytania.Jeśli chodzi o reklamę- to może nie musi się reklamować.

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Rozumie że piszesz o JanGazie. Jak się ma do brinka? Taka sama cena. Sprzedawca poleca Brinka ale nie biorę sobie tego do serca.
    Czy w JanGazie robią projekty wentylacji?
    Ostatnio edytowane przez michal_mlody ; 09-02-2011 o 20:05

  11. #211

    Domyślnie

    albo do samego jangaza, na pewno się gość nie obrazi
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Możecie coś powiedzieć o te firmie: INFOTERM P.P.H.U. Jest link do nich na stronie Jan-Gaza jako firma instalacyjna(projekty).
    Ktoś korzystał z usług tej firmy?

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    albo do samego jangaza, na pewno się gość nie obrazi
    Na pewno się nie obrazi a wręcz jeszcze doradzi.Od 14.02 będzie miał opracowaną instrukcję montażu pierwszej instalacji.Taką dostałem informację od Pana Kazimierza

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    O Jan-Gazie.
    Nie jestem instalatorem, ani sprzedawcą. Nie potrafię Ci wskazać różnic i podać gotowego rozwiązania.

    Używam Jan-gaza. Jestem zadowolony, wtopa z kondensatem - mam nadzieję - została rozwiązana i nie była zawiniona przez urządzenie.

    Jak ma się to do Brinka ?
    Od kogo mają wymiennik ? Jak swój, to skąd takie kosmiczne wyniki ? Gdzie są badania ?

    Jak rozmawiałem z właścicielem firmy Jan-Gaz i zapytałem o te sprawności niektórych producentów to się uśmiał i stwierdził:
    Że to bardzo częsta praktyka, przy czym nikt nie wie skąd w tych reku wymienniki. Jak własne to ................. nikt nie ma kontroli nad badaniami i ich wynikami.
    Heatex dostarcza wymienniki do wielu reku, można oprzeć się na ich badaniach, można je zrobić samemu.
    Wszystko jest czyste i jasne. Materiał użyty do jego wykonania, pow. wymiany ciepła, rozstaw płyt, opory itd.

    Twoje pieniądze, Twój wybór.
    Co do Jan-Gaz wpisz w google Jack-Went.
    Zadzwoń, ja kupiłem od niego.

    pzdr
    Czy robiłeś jakies pomiary i mozesz podać temperatury nawiewu przy niskich temperaturach. Jak duzy jest Twój rekuperator? Czy chodzi cały czas, czy tez wyłanczasz? Jaka jest mozliwość minimalnej wentylacji w przypadku Twojego rekuperatora?

    {Pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    ludziska, o co wam te temperatury, przecież u każdego będą inne z tą samą nawet centralą
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czyli nie przejmujesz się zaleceniami, że reku powinien chodzić cały czas - tez muszę w sobie takie przekonanie obudzić, bo z tego co czytam, przy mroźnych dniach to bez nawilżaczy by się nie obyło.

    Jak jeszcze wróciły by mrozy i chciało by Ci się pomierzyć to byłoby super. Bo czytamy o odzysku podawanym przez producenta a niby to z palca jest wyssane. No to czym się kierować przy wyborze?

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    ProStaś
    Napisałeś, że kupowałeś od Jack-Went a czy projekt tobie też robili?
    Dzisiaj dzwoniłem do firmy - dość pozytywnie odebrałem tą rozmowę.

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Nie.
    Projekt miałem od znajomego z łódzkiej firmy Dan-Pol.
    Potem skonsultowałem go z adamem_mk.

    Kupiłem elementy wg specyfikacji, goście od montażu KG pod moje dyktando to poskręcali (samemu jest niewygodnie) za 200 zł.
    Reku odpaliłem sam. Tzn. założyłem 4 rury i włożyłem wtyczkę do kontaktu
    Poregulowałem rozkręcenie anemostatów i śmiga.

    A tak z ciekawości Jack-Went nadal handluje Jan-Gazem ?

    pzdr
    Tak.
    Gościu powiedział mi, że jak zdecyduje się i będzie już wszystko jasne co i jak to podjedzie do mnie z całym sprzętem i pokaże jak to zainstalować(podłączyć skręcić)

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Nie usłyszałem tego przez telefon ale widząc co sprzedaje (Ekozefir 3000m3/h) to chyba masz racje
    Taka będzie moja droga

  20. #220

    Domyślnie

    Po zapoznaniu się z Instrukcją sterownika rekuperatora Jangaz mam pytanko do użytkowników:
    1. czy podczas programowania cykli jest możliwość oprócz ustawiania wydajności reku w poszczególnych okresach także manipulowanie stosunkiem nawiew/wywiew ?
    2. czy regulacja stosunku nawiew/wywiew działa tylko dla GWC=ON ?
    3. czy jest możliwość całkowitego wyłączenia nawiewu przy włączonym nawiewie i na odwrót, czy regulacja jest tylko nawiewu -10-+20%
    4. odszranianie wymiennika (*)
    (*)– rekuperatory wyposażone we własny wewnętrzny system oszraniania wymiennika nie posiadają tej opcji w sterowniku - o jaki wew. system tu chodzi ?
    4. http://jan-gaz.com.pl/im/SterE2E3.pdf - czy ktoś może dokładnie wytłumaczyć na podstawie rys. o co chodzi z "UWAGA:Siłownik GWC jest na napięcie 230V, jeżeli mamy siłownik na 24V należy go podłączyć jak do by-passu" czyli konkretnie gdzie, pod jakie "zaczepy" ?
    5. Gwarancja:
    a. Producent PPHU "ALRES" (http://www.alres.pl) gwarantuje sprawne działanie sprzętu w okresie 12 miesięcy od daty sprzedaży. - tylko 12 miesięcy ???
    b. towar od Jan-Gaz a reklamacje dot. wadliwego działania sterownika do PHU "Alres" ???
    c. "Sterownik powinien być dostarczony do miejsca zakupu lub wysłany do serwisu przez klienta na własny koszt, w stanie kompletnym tj. panel sterujący wraz z modułem przekaźników", "Serwis dokona naprawy w ciągu 14 dni (roboczych)", "Termin ten może być wydłużony o czas potrzebny na sprowadzenie niezbędnych części. W takim przypadku użytkownik zostanie powiadomiony o zaistniałej sytuacji" - czy wraz z zakupionymi centralami w Waszych warunkach gwarancyjnych są takie same zapisy ?

    Pzdr
    Raf

Strona 11 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony