dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 99
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1973
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jareq
    witam,

    do reku wpada 6,7
    czyli 85.5 % - według wzoru

    ale to lekkie oszustwo bo należy odliczyć temp. jaką dają wentylatory z moich obserwacji to około 1- 1.2 stopnie

    Tylko czy producenci innych centrali to odliczają ?

    pozdrawiam

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tadam!!
    Zamówiłem.

    Niech się dzieje....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś


    Który?
    W Jack-Went czy u Jan-Gaz ??

    Możesz cenę, na priv, czy coś.....

    pzdr
    to raczej ten sam reku.

    pozdrawiam

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Cytat Napisał coulignon
    tadam!!
    Zamówiłem.

    Niech się dzieje....
    Który?
    W Jack-Went czy u Jan-Gaz ??

    Możesz cenę, na priv, czy coś.....

    pzdr
    jan Gaz.
    Cena jak w cenniku minus..... nie wiem ile.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    PS. Jak tam sprawność przy mrozach w nocy?
    Jak przyjdą to podam jak u mnie wychodzi.

    Na razie ( przy obecnych temp. 2-10 st.) wyniki oscylowały w przedziale 83-88 % - centrala chodziła na 1 lub 3 biegu


    pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Czekam z niecierpliwością na wrażenia z eksploatacji.

  7. #27

    Domyślnie

    POtwierdzam,ze wentylatory podgrzewaja nawiew o ok. 1.5 st.
    U mnie problem jest inny-z poddasza wieje o ok. 1.5-2 st. chlodniej niz z anemo biegnacych w stropie,wplyw betonu i kumulacji ciepla jest odczuwalny....Zaizolowalem rury na nieogrzewanym poddaszu dodatkowo i ...tak sobie jest,a bylo duzo gorzej-roznica gora dol ok. 5 st!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Zrobiłem pomiary poboru prądu:

    1 bieg - 59W
    2 bieg - 78W
    3 bieg - 98W
    4 bieg - 126W
    5 bieg - 196W

    pozdrawiam

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A przy jakich wydajnościach ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    A przy jakich wydajnościach ?
    No tego w swoim układzie nie jestem wstanie pomierzyć , ale producent podaje taki wykres
    http://jan-gaz.com.pl/rekuperatory_0_Dane_techniczne

    pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników: czy fabryczny programator to tylko urządzenie za 600 zł które włącza i wyłącza kiedy go zaprogramuję (bo są tańsze na rynku) czy coś więcej? Np. otworzenie przepustnicy jak rozpalę w kominku itp?

    Już sobie odpowiedziałem:
    [/url]http://jan-gaz.com.pl/Do_pobrania[url]

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał starki
    No i stalo sie. Kupilem rekuperator Jan-Gaz. Rekuperator instalowany bedzie najprawdopodobniej w wiosne/lato - wtedy zobacze jak dziala w normalnych warunkach.

    ms
    no i?
    działa?
    nie działa?
    Dziala, jest cichy. Rekuperator na strychu, w wiekszosci to rury Sonoduct, system rozdzielczy z przepustnicami na kazdy kanal. Sprawnosci nie zmierzylem bo w domu jeszcze nie mieszkam ale pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Sterownik ma mozliwosc zaprogramowania kazdego dnia tygodnia i sily nadmuchu w poszczegolnych godzinach.

    ms.

  13. #33

    Domyślnie

    piotrek_w:
    Mam pytanie do użytkowników: czy fabryczny programator to tylko urządzenie za 600 zł które włącza i wyłącza kiedy go zaprogramuję (bo są tańsze na rynku) czy coś więcej? Np. otworzenie przepustnicy jak rozpalę w kominku itp?
    Już sobie odpowiedziałem:
    [/url]http://jan-gaz.com.pl/Do_pobrania[url]
    Ta instrukcja jest "mocno" nieaktualna Aktualną wersję masz tutaj:
    http://alres.home.pl/pub/Instrukcja%...uperatorow.pdf

    Jeżeli chodzi o sterowanie rekuperatorami to ten sterownik umożliwia sterowanie wentylatorami o zasilaniu 230V AC (jedno jak i wielouzwojeniowymi) oraz wentylatorami o zasilaniu 24V DC ze sterowaniem 0÷10V.

    pozdrawiam
    JS

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś

    PS. Jak tam sprawność przy mrozach w nocy?
    Przy temperaturze -5,6 sprawność na poziomie 82,5%, przy -8 sprawność taka sama, ale po chwili ( ok. 10 min ) załączyło się odszranianie przy takich temperaturach załączałoby się chyba dość często
    normalnie zaciągam przez pseudo Gwc czyli 10 mb.rury przygotowanj do żwirowca i jest git - na zewnątrz - 10,5 a przed reku + 1



    pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Witam

    Ja uzytkuje rekuperator Jan-gazu juz druga zime. I zadnych problemow z nim nie mam.

    Mam pytanie innego rodzaju. Jak radzicie sobie z mala wilgotnoscia powietrza? Przy temperaturach takich jak teraz (-15) mam w domu 20%

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabelo76
    Witam

    Ja uzytkuje rekuperator Jan-gazu juz druga zime. I zadnych problemow z nim nie mam.

    Mam pytanie innego rodzaju. Jak radzicie sobie z mala wilgotnoscia powietrza? Przy temperaturach takich jak teraz (-15) mam w domu 20%
    Przewentylował się kolega

    Puść 20 do 25 m3/h na osbobę. Czyli jak w miarę normalna sypialnia bez trójkątów to 40 do 50 m3/h
    Powinno być lepiej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Podłączam się pod temat, bo brzmi ciekawie...

    Doszedłem do etapu, że jak nie zrobię sobie sam wentylacji mechanicznej to nie będę miał, bo firmy wołają 11-15 tys. zł za instalację dla mojego domku, a to dla mnie zdecydowanie za dużo. Może mógłbym wydać połowę tej kwoty... Jak patrzę na ten rekuperator (aktualna cena w okolicach 4 tys. zł), to zastanawiam się czy za kolejne 3 tys. zł da się kupić całą resztę potrzebną, żeby zrobić instalację...

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Jak patrzę na ten rekuperator (aktualna cena w okolicach 4 tys. zł), to zastanawiam się czy za kolejne 3 tys. zł da się kupić całą resztę potrzebną, żeby zrobić instalację...
    Ja mam 100 m2 wentylowanej powierzchni użytkowej i za całość zapłaciłem nieco ponad 5 tyś zł.
    W tym centrala za 3600 zł więc rury, anemostaty,czerpnia,wyrzutnia,trójniki itd. kosztowały mnie ok. 1500 zł.

    Spokojnie się zmieścisz

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Jak patrzę na ten rekuperator (aktualna cena w okolicach 4 tys. zł), to zastanawiam się czy za kolejne 3 tys. zł da się kupić całą resztę potrzebną, żeby zrobić instalację...
    U mnie rury, anemostaty, kratki, przepustnice, obejmy, czerpnia wyniosły około 1800 PLN. Do każdego z 7 pomieszczeń idzie oddzielna nitka ( bez trójników), dom 120m2.

    pozdrawiam

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Czyli da się... hmm... coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby rozciągnąć sobie instalację (bez względu na to czy kupię od razu rekuperator czy nie). Kominy już wybudowałem, więc nie muszę robić tej mechanicznej, ale mogę... Tylko muszę się podszkolić i jakoś to sobie zaprojektować...

Strona 2 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony