dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 99
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1973
  1. #161

    Domyślnie

    gdy ten przepis wchodził w życie to o wm nikt jeszcze nie słyszał, z resztą życie nam jasno pokazuje że przepisy za nim nie nadążają, można i w kuchni z gazem zgodnie z przepisami wm zamontować, wiem bo przerabiałem ten temat
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #162

    Domyślnie

    Witam,


    Panowie piszecie nie na temat .....!!!!

    pozdrawiam

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    ale co "robi" ta tacka?
    witam,

    na tackę ścieka kondensat który dalej jest odprowadzany na zewnątrz rekuperatora ( wystający kawałek miedzianej rurki )
    Tacka jest podgrzewana ( gdy zachodzi taka konieczność) w celu zachowania drożności odpływu skroplin,


    wklejam zdjęcie
    <script src='http://img525.imageshack.us/shareable/?i=sam0287.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>


    pozdrawiam

  4. #164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arzgieras

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam

    "Czy wentylacja mechaniczna utrudnia normalne wietrzenie -. Okna można otworzyć, tylko po co? Centrala rekuperatorowa, szczególnie w okresach zimowym i przejściowych, zapewnia znacznie lepsze przewietrzanie i osuszanie pomieszczeń, jednocześnie nie powodując ich wychłodzenia. Ponadto do wnętrz nie przedostają się zanieczyszczenia zewnętrzne i hałas z otoczenia. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby przy pięknej, letniej pogodzie wyłączyć system wentylacji i korzystać z uroków dnia przy szeroko otwartych oknach."

    Czytalem artykol o WM i stad moje pytanie
    czy stosujecie takie rozwiazanie w praktyce ze okresowo wylaczacie wentylacje (np latem) czy jest to system ktory ma dzialac 24/7 ?
    i jak jest z szumem czy jest uciazliwy?
    Ostatnio edytowane przez arzgieras ; 10-11-2010 o 02:15

  5. #165

    Domyślnie

    Witam,


    napiszę jak jest u mnie

    - szumu brak
    - wentylacja chodzi na programatorze tygodniowym ( można ustawić intensywność na każdą godzinę tygodnia - można zaprogramować że w danej godzinie centrala nie chodzi) - programator w standardzie dostarcza producent.
    - jak otwieram ( zona ) w lato okna/balkon to wentylacji nie wyłączam - ale u mnie są " ciemne" łazienki, więc wentylacja musi być włączona. Jeżeli ktoś ma okna w łazienkach to moim zdaniem można by okresowo wyłączać wentylację ( ale okna w tych pomieszczeniach musiały by być otwarte ).
    Tylko czy gra warta jest zachodu jeżeli miesięczny koszt pracy centrali w moim przypadku to ok. 30 KW czyli w granicach 15 PLN.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jareq ; 10-11-2010 o 06:57

  6. #166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arzgieras

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jareq dzieki za odpowiedz faktycznie miesiaczny koszt jest niewielki

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plal

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jareq a o jakiej centrali piszesz?

  8. #168

    Domyślnie

    Mam pytanie do uzytkowników JanGaz - Jak z głosnością rekuperatora na poszczególnych biegach? Czy stosujecie kanałowe tłumiki hałasu?

  9. #169

    Domyślnie

    Czytałem tez wczesniej w tym temacie że coś jest nie tak z bypasem w tym rekuperatorze... To jak to jest - czy jest nie szczelny z uwagi na złe wykonanie, czy sama zasada działania jest nie do końca właściwa? może ktoś by przytoczył schemat działania tego bypasu bo na stronie producenta nie znalazlem rysunków.

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał plal Zobacz post
    Jareq a o jakiej centrali piszesz?



    Mam taką

    WBW 0350 PBEZ

    wentyle na prąd zmienny


    bobu62 -
    Zasada jego działania jest prosta. Otwiera się klapkę przez którą przepływa powietrze zamiast przez wymiennik, jednak jego opory są chyba tak małe że część powietrza nadal płynie przez wymiennik powodując częściowy odzysk ( sprawa ważna przy GWC ).
    Problem jest wcześniej opisany i podane jest proste rozwiązanie - czyli zatkanie wymiennika np. kawałkiem folii

    Postaram się jutro wkleić zdjęcie by pasu


    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jareq ; 12-11-2010 o 20:33

  11. #171

    Domyślnie

    głośność strugi jest uzależniona od budowy kanałów i projektu instalacji bo wentyle zawsze szumieć będą jeśli się kręcą
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jareq Zobacz post
    Mam taką

    WBW 0350 PBEZ

    wentyle na prąd zmienny


    bobu62 -
    Zasada jego działania jest prosta. Otwiera się klapkę przez którą przepływa powietrze zamiast przez wymiennik, jednak jego opory są chyba tak małe że część powietrza nadal płynie przez wymiennik powodując częściowy odzysk ( sprawa ważna przy GWC ).
    Problem jest wcześniej opisany i podane jest proste rozwiązanie - czyli zatkanie wymiennika np. kawałkiem folii

    Postaram się jutro wkleić zdjęcie by pasu


    pozdrawiam
    No zgoda zakrycie folią jest rozwiazaniem problemu generalnie , ale jeśli chciałbym zautomatyzować bypas to przepuistnica otwierająca bypas powinna automatycznie zamykać wymiennik

  13. #173
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam

    Jeżeli ktoś nie chce przestawiać by-bassa ręcznie to zawsze może sobie kupić centralkę z automatycznym by-pasem. Z tego co pamiętam dopłata 250 zł.

    Pozdrawiam
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kola626 Zobacz post
    Witam

    Jeżeli ktoś nie chce przestawiać by-bassa ręcznie to zawsze może sobie kupić centralkę z automatycznym by-pasem. Z tego co pamiętam dopłata 250 zł.

    Pozdrawiam
    Dokładnie tak jak piszesz - 250, ale z tego co tu czytam automat sam nie zakryje folią wymiennika...

  15. #175
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam
    A musi?

    Przecież by-pass działa, może troszkę idzie na wymiennik ale jakie to znaczenie. Bez jaj - jak ktoś szuka dziury w całym to znajdzie haka na każde urządzenie. Jeżeli ktoś ma takie życzenie to zakryje folią wymiennik i git. Prawdopodobnie 99% użytkowników tego nie zrobi albo nawet nie zauważą że by-pass trochę "przepuszcza"

    Pozdrawiam
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  16. #176

    Domyślnie

    A jak jest ze zużyciem prądu? Ja planuję zakup rekuperatora 500na prad staly i z informacji na stronie producenta widziałem że minimalna moc pobierana to 50-70W. Troche dużo... Ale ciekaw jestem co mogą powiedzieć użytkownicy

  17. #177

    Domyślnie

    tragedii nie ma, od tego ile zapłacisz zależy jak mocne masz wentyle i jak ich używasz, dochodzą do tego jeszcze pośrednio opory instalacji, jeśli ci ją ktoś spieprzy (z tego co widzę jak firmy robią raczej oczekuj tego) to koszty też wzrosną
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  18. #178

    Domyślnie

    Dzisiaj u mnie rozprowadzana jest instalacja wentylacji mechanicznej, przez firme Jan-Gaz, pewnie na wiosnę uruchomie ich rekuperator. Mam nadzieję, że zrobiłam dobrze kupując ten reku...

  19. #179

    Domyślnie

    no robią całkiem przyzwoicie te swoje centrale i nie piszą o nich bajek, w każdym razie nie natknąłem się, co do samych instalacji to nie wiem bo nie widziałem ale cudów nie spodziewam się widząc ten chłam montowany przez innych ale nie osądzam, może jest tam ktoś kto myśli
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  20. #180

    Domyślnie inny sterownik

    Witam

    Czy ktoś z Was wie moze czy do Jan-Gaza mozna dodac inny sterownik? Nie śmiejcie się, ale ten ich jest strasznie brzydki, a ja chciałbym go mieć w przedpokoju ...

Strona 9 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony