dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 99
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 1973
  1. #1861
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Dzięki za pomoc. O to właśnie chodzi.
    Szukam w internecie takich przekaźników ale z szerszym wachlarzem załączania tak około godziny (uruchomienie na przycisk dzwonkowy). I nie mogę znaleźć.
    Mam w sumie 3 przyciski dzwonkowe: 2 w łazienkach i 1 w kuchni i kable idą do skrzynki przy reku. Chciałbym aby powiedzmy w łazienkach reku uruchamiał sie na maxa np na 10 minut a w kuchni na tę godzinę. Czy da się połączyc w tej skrzynce przy reku dwa przekaźniki, jeden z krótszym czasem a drugi z dłuższym czasem załączania?
    To naprawdę zbędne. Przesuszy Pan pokoje. Naprawdę, każdy kto ma dłużej WM powie Panu, że się tym nie bawi i się o tym zapomina. Tylko szybciej zużyją się wentylatory. Zapachy i tak rozchodzą się szybciej niż działa wentylacja.

  2. #1862

    Domyślnie

    Włączenie na większą moc(na kilka minut) w łazience aby pozbyć się nadmiaru wilgoci raczej nie zaszkodzi. W kuchni nie mam okapu ani pochłaniacza tłuszczu tam chciałbym mieć możliwośc zwiększenia wywiewu przy gotowaniu, aby tłuszcz nie osiadał sie na suficie.

  3. #1863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Dzięki za pomoc. O to właśnie chodzi.
    Szukam w internecie takich przekaźników ale z szerszym wachlarzem załączania tak około godziny (uruchomienie na przycisk dzwonkowy). I nie mogę znaleźć.
    Mam w sumie 3 przyciski dzwonkowe: 2 w łazienkach i 1 w kuchni i kable idą do skrzynki przy reku. Chciałbym aby powiedzmy w łazienkach reku uruchamiał sie na maxa np na 10 minut a w kuchni na tę godzinę. Czy da się połączyc w tej skrzynce przy reku dwa przekaźniki, jeden z krótszym czasem a drugi z dłuższym czasem załączania?
    Taką opcję od razu w sterowniku ma centrala COMAIR HRUC, gdzie możesz sobie nastawić na ile czasu ma włączać się przewietrzanie.

    To naprawdę zbędne. Przesuszy Pan pokoje. Naprawdę, każdy kto ma dłużej WM powie Panu, że się tym nie bawi i się o tym zapomina. Tylko szybciej zużyją się wentylatory. Zapachy i tak rozchodzą się szybciej niż działa wentylacja.
    Panie Tomaszu, czyli mówi Pan, że jak w zimie klient sobie przypali na patelni kotleta to lepiej, żeby nie załączał przewietrzania WM? Czyli otworzy okno, wpuści zimne i suche powietrze jednocześnie. Czy też lepiej, żeby nie przewietrzał przy pomocy WM i nie otwierał okna, ale za to siedział w chmurze spalenizny?

  4. #1864
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    Taką opcję od razu w sterowniku ma centrala COMAIR HRUC, gdzie możesz sobie nastawić na ile czasu ma włączać się przewietrzanie.



    Panie Tomaszu, czyli mówi Pan, że jak w zimie klient sobie przypali na patelni kotleta to lepiej, żeby nie załączał przewietrzania WM? Czyli otworzy okno, wpuści zimne i suche powietrze jednocześnie. Czy też lepiej, żeby nie przewietrzał przy pomocy WM i nie otwierał okna, ale za to siedział w chmurze spalenizny?
    Pan strasznie wyolbrzymia. Takie sytuacje są sporadyczne i jest okap. Przyciski pod ręką w różnych miejscach sugerują używanie maksymalnej prędkości kilka razy dziennie.
    siedział w chmurze spalenizny?
    Strasznie Pan koloryzuje i wyolbrzymia, wentylacja działa, a zapach i tak rozchodzą się znacznie szybciej niż może je usunąć wentylacja. Jestem pewien, że Pan się zajmuje WM z odzyskiem dla innych, Sam Pan jej jeszcze nie posiada.

  5. #1865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    To Pan założył temat o komfortowej wentylacji mechanicznej.

    Takie sytuacje są sporadyczne i jest okap
    Wypadki, pożary też są sporadyczne, a jednak ma Pan ubezpieczenie w razie takiego nieszczęścia.
    Takie przyciski dodatkowo mogą służyć przewietrzaniu, w okresie świąt kiedy mamy dużo gości w domu.
    Czy to nie wygodniejsze iść do kuchni pstryknąc przełącznik, żeby na parę minut zwiększyć obroty niż zostawiać gości samych sobie i lecieć do sterownika/centrali?
    Strasznie Pan koloryzuje i wyolbrzymia
    Widocznie zapomniał Pan już, że życie jest kolorowe i przynosi wiele nieoczekiwanych sytuacji. Widocznie "wypalił się" Pan już, sugeruję odpoczynek i dobry urlop, żeby przywrócić życiu kolory
    Jestem pewien, że Pan się zajmuje WM z odzyskiem dla innych, Sam Pan jej jeszcze nie posiada.
    Pan wie przecież lepiej, więc nie będę nawet starał wyprowadzić się Pana z błędu.

    Żeby nie wychodzić już bardziej poza ramy tematu "Rekuperator-Jan-Gaz-opinie", zamykam ze swojej strony polemizację na ten temat.

  6. #1866

    Domyślnie

    Nie zamykaj polemiki przyda mi się jeszcze twoja opinia
    W sumie nie mam okapu ani pochłaniacza w kuchni. Za namową instalatora a ku rozpaczy stolarza co meble robił
    Ciekaw jestem jak to będzie jak sie wprowadzę. Przy prawidłowo zaprogramowanym tygodniu pracy, gdy będę w domu i coś gotował reku będzie na wyższym biegu (jeszcze nie wiem na jakim) Ciekawe czy ten bieg w zupełności wystarczy aby wywiać syfy z kuchni? Czyli jednym słowem stosować przycisk dzwonkowy tylko w przypadku spalenizny, ewentualnie przy gotowaniu flaków?
    Rozważania czysto teoretyczne przy prawidłowowo zaprojektowanej instalacji.

  7. #1867
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Nie zamykaj polemiki przyda mi się jeszcze twoja opinia
    Można pisać na pw, można czytać inne przeznaczone do tego działy/tematy.
    Wiem, że p. Tomasza nie da się przekonać. Nie będę się rozpisywał, wystarczy przejrzeć forum i poczytać argumentacje p.Tomasz vs Użytkownik forum.
    Czyli jednym słowem stosować przycisk dzwonkowy tylko w przypadku spalenizny, ewentualnie przy gotowaniu flaków
    Zawsze kiedy tego potrzebujesz, pojęcie komfortu jest nieokreślone. Każdy odczuwa go inaczej.
    Ale pochłaniacz do tłuszczu to by ci się przydał.

  8. #1868

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Faktycznie w nocy jest zimniej. Ale w dzień temperatura jest taka sama. Ale nie o to przecież chodziło. Interesuje mnie skąd ta wilgoć pochodzi? Jutro zrobię pomiary ile dobowo ale myślę, że jakieś 2-3litry .
    Ciekawi mnie, to z centrali nie ma odpływu tej wody do kanalizacji?

  9. #1869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    HM, jak ktoś nie ma kanalizacji to raczej tak
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #1870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przykro mi ale też uważam , że problem jest wydumany. Konkretnie chodzi o tych gości. Co to za problem aby na wypadek gości zwiększyć na centrali biegi? Żaden. U mnie przynajmniej goście wpadają co najmniej na cały dzień wiec przewietrzanie godzinne jest bez znaczenia.
    Możliwe też, że ktoś ma gości palących. Ja po prostu nie pozwalam palić w domu i sprawa jest zakończona.

    Sa oczywiście też sytuacje gdzie przewietrzanie jest jak najbardziej ok. Cały czas mówimy na przykładzie janka. Np. Wyjeżdżamy z domu, zabezpieczamy alarm. Wtedy rekuperatory się wyłączają. Po powrocie i rozbrojeniu alarmu rekuperatory wchodzą na najwyższy bieg na 15min. Potem wracają do standardowej pracy. Może się to tak odbywać ale nie musi. Każdy przecież ma inne preferencje i upodobania


    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    To Pan założył temat o komfortowej wentylacji mechanicznej.


    Wypadki, pożary też są sporadyczne, a jednak ma Pan ubezpieczenie w razie takiego nieszczęścia.
    Takie przyciski dodatkowo mogą służyć przewietrzaniu, w okresie świąt kiedy mamy dużo gości w domu.
    Czy to nie wygodniejsze iść do kuchni pstryknąc przełącznik, żeby na parę minut zwiększyć obroty niż zostawiać gości samych sobie i lecieć do sterownika/centrali?

    Widocznie zapomniał Pan już, że życie jest kolorowe i przynosi wiele nieoczekiwanych sytuacji. Widocznie "wypalił się" Pan już, sugeruję odpoczynek i dobry urlop, żeby przywrócić życiu kolory

    Pan wie przecież lepiej, więc nie będę nawet starał wyprowadzić się Pana z błędu.

    Żeby nie wychodzić już bardziej poza ramy tematu "Rekuperator-Jan-Gaz-opinie", zamykam ze swojej strony polemizację na ten temat.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #1871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Przykro mi ale też uważam , że problem jest wydumany.
    Ok, niech będzie, że trochę przegiąłem (wiadomo, że ziarnko we własnym oku najtrudniej zauważyć) ale czy montaż 2-3 przełaczników to taki wzrost kosztów, taki problem, takie udziwnienie że nie da się tego zrobić dla własnej wygody?

  12. #1872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pewnie że nie U mnie sterowaniem zajmie się nexwell który jest droższy niż cały system wentylacji
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #1873

    Domyślnie

    Problemem u mnie nie są goście, bo wiadomo wtedy daje się wyższy bieg i to nie na godzinę tylko tyle ile przebywają Chodziło mi raczej o ułatwienie przy gotowaniu. Nie mam okapu ani pochłaniacza i teraz ciężko byłoby cokolwiek zamontować, bo niektóre drzwiczki by się nie otwierały. Nie mowiąc już o dostępie do prądu. musiałbym kuć w kafelkach. Chciałem mieć taki wspomagacz przy gotowaniu w przypadku większych oparów z garów

  14. #1874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rekuperator w twoim problemu niestety nie pomoże. Za słaba wydajność. Kup zwykły okap i będzie 10x lepiej

  15. #1875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Mrmex - jak najbardziej możesz wstawić do rekuperatora dwa przekaźniki czasowe, takie jakie ktoś wcześniej wkleił z różnymi czasami załączania. W skrzynce elektrycznej centrali masz szynę do zamontowania tego typu urządzeń. Gdybyś potrzebował schematu jak to prawidłowo połączyć to pisz na maila.

    Nikt jeszcze nie narzekał u mnie na brak okapu - dwa wyciągi dają spokojnie radę, chyba że jakiś catering planujesz
    Przeważnie zapachy z kuchni w ogóle nie przechodzą do salonu jeśli jest przewężenie pomiędzy kuchnią a salonem (powietrze porusza się tam powoli w jednym kierunku - z salonu do kuchni i nie pozwala zapachom uciec na salon), ale u Ciebie nie jest tak różowo z powodu braku oddzielenia pomiędzy nimi - jest otwarta przestrzeń. Dlatego rozdzielacze wyciągowe dałem blisko kuchni, aby zwiększyć wyciągi z tego kierunku, i masz tam na najwyższym biegu wyciąg mocno powyżej normy.
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 19-12-2014 o 21:25

  16. #1876

    Domyślnie

    Sterownik od Janka powiesiłem w pobliżu kuchni, która jest otwarta i łączy się z jadalnią i salonem. Miejsce na sterownik zostało wybrane pod potrzebę włączania przewietrzania podczas gotowania oraz zwiększania prędkości wentylatorów w przypadku przyjmowania gości. Dodatkowy włącznik umieściłem na piętrze w łazience - zewnętrzny, przekaźnik czasowy. Powyższe sprawdziło się wyśmienicie. Brakuje mi włącznika obok kominka - przydałby się podczas rozpalania, jednak moja centrala nie obsługuje dwóch różnych programów (tu dodałbym max nawiew i min wywiew).
    W moim przypadku zapachy z kuchni w pierwszej kolejności przenoszą się na piętro - mają dość krótką drogę do schodów. Ma to jednak swoje dobre strony - zapach ciasta zawsze powoduje, że dzieciaki przybiegają na parter.
    Podsumowując - dodatkowe przyciski zawsze będą zwiększać komfort użytkowania. Przecież o to chodzi.
    Dom piętrowy 175m2 p.u. - BK 24cm + 16cm 0,031 (od wschodu + 5cm 0,04, od północy 20cm 0,031) + odizolowany garaż w bryle 36m2 i kotłownia 9m2 - BK 18cm + 8cm 0,031. 42m2 przeszkleń trzyszybowych, głównie fixy. 100% podłogówka + 3 grzejniki łazienkowe, kocioł GB162 15kW, WM JG-350 + GWC, piec akumulacyjny 1,5 T.

  17. #1877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Sterownik od Janka powiesiłem w pobliżu kuchni, która jest otwarta i łączy się z jadalnią i salonem. Miejsce na sterownik zostało wybrane pod potrzebę włączania przewietrzania podczas gotowania oraz zwiększania prędkości wentylatorów w przypadku przyjmowania gości. Dodatkowy włącznik umieściłem na piętrze w łazience - zewnętrzny, przekaźnik czasowy. Powyższe sprawdziło się wyśmienicie. Brakuje mi włącznika obok kominka - przydałby się podczas rozpalania, jednak moja centrala nie obsługuje dwóch różnych programów (tu dodałbym max nawiew i min wywiew).
    W moim przypadku zapachy z kuchni w pierwszej kolejności przenoszą się na piętro - mają dość krótką drogę do schodów. Ma to jednak swoje dobre strony - zapach ciasta zawsze powoduje, że dzieciaki przybiegają na parter.
    Podsumowując - dodatkowe przyciski zawsze będą zwiększać komfort użytkowania. Przecież o to chodzi.
    karlsen, tą funkcję dostajesz wraz z przekaźnikiem, cyknij do mnie to zobaczę jak to wygląda bo ty masz dośc starego janka, jak dobrze pójdzie to obskoczy i będziesz miał naw-max i wyc min włączane pstrykiem np z obudowy kominka
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  18. #1878

    Domyślnie

    dołożę od siebie jeszcze że wyciąg z kuchni nie usunie migracji zapachów przy wentylacji mieszającej, ograniczy ale nie usunie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #1879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam mógłby ktoś zmierzyć jaką temp wyrzutni ma wyjsciu na zewnątrz ??bo wydaje mi się ze u mnie dużo wyrzuca na zewnątrz . Temp jak w domu temp na dworze i jak temp rekuperator wywala na dwór
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  20. #1880
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dziś zrobiłem pomiar na dworze -2 C a w kanale na wyjsciu 8 C w domu 24 C to dobre różnice ?
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

Strona 94 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony