dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 99
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 1973
  1. #1881

    Domyślnie

    Zaobserwuj ile stopni ma nawiew w domu i masz odpowiedz....
    Zużycie CO 2013-2014 3875kWh
    z cyrkulacją CWU 4400kWh.
    Parterówka 110m2 + garaż w bryle
    ściana 24+25 styro grafit, okna 3-szyby, podłoga 22styro,
    strop 50 granulat wełny, reku Janek 350 + GGWC by Piczman...
    grzałeczki na prąd nocny 12kW w buforku 750l tymi ręcami + podłogówka wszędzie... CWU oczywiście przepływowo
    woj. pomorskie

  2. #1882

    Domyślnie

    Czy na można ustawić, żeby zwiększyć moc reku rano i wieczór?
    Problem w tym, że są 3 programy, a poza programem reku się wyłącza.
    Czy jest jakiś sposób, żeby to ominąć?

  3. #1883

    Domyślnie

    w nowszych
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #1884

    Domyślnie

    No trudno, może za parę lat dadzą radę wprowadzić rozwiązanie, żeby można było ustawić bypass w danym programie na sztywno...

  5. #1885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanko, jakie kupujecie filtry do janka? Chodzi o grubość aby weszła w ramkę. EU4 są w rużnych grubościach tj, 1cm, 1,5cm , 1,8cm. Myślałem o tym pierwszym. Swoją drogą wymiana filtrów w janku nie jest dobrze przemyślana.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #1886
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mopowa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Mazowieckie
    Dzielnica
    Stara Wieś
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dobry

    Co prawda nie przekopałam się, przez cały wontek, ale często rozmowy mocno rozjeżdzały się z tematem.
    Mam kilka pytań do użytkownikow Janka. Dodam,że mi najbardziej zależy na tym aby w domu było świeże powietrze, instalacja w miarę tania (stąd wybór janka) a koszt użytkowania reku najniższy.
    1. Czy jeśli instalację zrbię na Pe_Flexach to bedzie ona cicha? Czytałam o buczeniach i świstach przy wentylatorach na prąd zmienny (na wątku o Dospelach sporo takich opini)
    2. Jak to w końcu jest z kuchnią? Czytałam oddzielny wątek, ale ile osób tyle opini. U nas kuchnia będzie elektryczna, dom na PC więc kominów w ogóle może nie być, ale uparłam się na kominek i ten jeden komin w domu pozostanie. Czy ktoś z was używających Jan-gaza ma podłączony okap w kuchni do gm? A może darowac sobie zakup okapu i zrobić tylko nawiew i wywyew w kuchni? Dodam,że kuchnia całkiem otwarta na salon i boję się, że przy silnie działających wywiewach powstanie ciąg wstecznyw kominie od kominka (może tylko bredzę?)

    Dom http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...md9f212d5e84dd z lekkimi zmianami w oknach

  7. #1887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    2. Imo nie ma sensu podłączać, wystarczy tryb pochlaniacza. Rezygnacja z okapu to nie najleprzy pomysł.

  8. #1888
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam ja też nie mam okapu w kuchni przy Jan gaz ale żałuję że nie mam opału bo
    1. WM nie jest wstanie zapachów pochłaniac podczas gotowania .
    2. Latem temp podnosi mi gotowanie obiadu w domu o 2 C których ciężko zbić .

  9. #1889
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mopowa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Mazowieckie
    Dzielnica
    Stara Wieś
    Posty
    34

    Domyślnie

    Byry! Dzięki wielkie za opinie. Takie użytkowników są najważniejsze. Czyli mówisz, że poza nawiew+wywiew w kuchni jeszcze okap podłączony do GM, czy okap bez odprowadzenia tak jak pisze autorus w trybie pochłaniacza? W takiej konfiguracji teoretycznie pochłaniacz zniweluje mi zapachy a GM wilgoć i ciepło, piszę w teorii bo u ciebie GMnie radzi sobie z ciepłem z gotowania.

    Czy to normalne? Pytanie do innych użytkowników jan-gaza bez komina wentylacyjnego w kuchni. Czy u was też występuje problem z podwyższoną temperatura z gotowania?
    Skoro już robię GM to chce oszczędzić na budowie kominów stąd te pytania

  10. #1890
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kto Ci każe zaraz komin budować dziura w ścianie i zapachy ciepło na dwór , taka opcje zawsze możesz zrobić . Czy pochłaniacz coś da latem ? Wydaje mi się ze nie ze temp będzie rosła podczas gotowania obiadu . Z tego co wiem najlepiej zrobić tak ze pochłaniacz podłączyć bezpośrednio do wywiewu od WM i latem leci prosto na dwór a zimą zapachy pochłaniacz niby zabiera a ciepło wraca .

  11. #1891

    Domyślnie

    Mam okap z filtrem węglowym (do pochłaniania zapachów) nie podłączony do WM. Nie mam komina oddzielnego. Jest to w moim przypadku wystarczające, nawet podczas smażenia. Pragnę jednak zaznaczyć, że mam indukcję, a takie rozwiązanie nie wymaga tworzenia systemu na odbieranie dużej ilości ciepła.
    Dobierając okap sprawdź jego max wydajność.
    Dom piętrowy 175m2 p.u. - BK 24cm + 16cm 0,031 (od wschodu + 5cm 0,04, od północy 20cm 0,031) + odizolowany garaż w bryle 36m2 i kotłownia 9m2 - BK 18cm + 8cm 0,031. 42m2 przeszkleń trzyszybowych, głównie fixy. 100% podłogówka + 3 grzejniki łazienkowe, kocioł GB162 15kW, WM JG-350 + GWC, piec akumulacyjny 1,5 T.

  12. #1892

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mopowa Zobacz post
    Byry! Dzięki wielkie za opinie. Takie użytkowników są najważniejsze. Czyli mówisz, że poza nawiew+wywiew w kuchni jeszcze okap podłączony do GM, czy okap bez odprowadzenia tak jak pisze autorus w trybie pochłaniacza? W takiej konfiguracji teoretycznie pochłaniacz zniweluje mi zapachy a GM wilgoć i ciepło, piszę w teorii bo u ciebie GMnie radzi sobie z ciepłem z gotowania.

    Czy to normalne? Pytanie do innych użytkowników jan-gaza bez komina wentylacyjnego w kuchni. Czy u was też występuje problem z podwyższoną temperatura z gotowania?
    Skoro już robię GM to chce oszczędzić na budowie kominów stąd te pytania
    podniesienie temperatury podczas gotowania występuje wszędzie gdzie się gotuje i nie ma na to wpływu wentylacja w którą wpięty jest janek czy inne pudło z wentylatorami, ilość ciepła którą tworzysz jest duużo większa niż jest w stanie usunąć wentylacja poprzez czynnik którym jest powietrze,
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  13. #1893
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czyli nic nie da okap ?? chodzi mi o podnoszenie sie temp podczas gotowania . A jak okap podłączyć pod WM nie bedzie zaburzał pracy wentylatora WM ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  14. #1894

  15. #1895
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czyli podłączenie okapu pod WM jest błędem , najbardziej odpowiednią opcją jest pochłaniacz ale dochodzą koszty filtra co 3 -4 miesiące ale temp nadal rośnie w lecie , opcja druga to okap i wywalenie wszystkiego na zewnątrz wydaje mi się ze jak zapachy wyjdą to temp tez ale znów WM trzeba dać na max lub okno otworzyć . Tak źle tak nie dobrze .

  16. #1896
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Czyli podłączenie okapu pod WM jest błędem , najbardziej odpowiednią opcją jest pochłaniacz ale dochodzą koszty filtra co 3 -4 miesiące ale temp nadal rośnie w lecie , opcja druga to okap i wywalenie wszystkiego na zewnątrz wydaje mi się ze jak zapachy wyjdą to temp tez ale znów WM trzeba dać na max lub okno otworzyć . Tak źle tak nie dobrze .
    Najlepszy jest okap z wyjściem na zewnątrz. Pewne rzeczy lepiej wyrzucać od razu niż magazynować w ciepłych i wilgotnych filtrach nawet dwa dni.

  17. #1897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Najlepszy jest okap z wyjściem na zewnątrz. Pewne rzeczy lepiej wyrzucać od razu niż magazynować w ciepłych i wilgotnych filtrach nawet dwa dni.
    Zgadzam się z twierdzeniem że lepiej od razu się pozbyć ale pozostaje mały znak zapytania. Wentylator okapu ma kilkukrotnie większą wydajność niż reku. Więc wywalamy n.p. 600m3 a dostarczamy 100. Rozumiem że ta reszta i tak kanałami nawiewnymi się dostanie w związku z wyrównaniem ciśnień. Ale po pierwsze latem będzie to trochę mniejszy ból ale zimą zaciągniemy sporo zimnego powietrza czyli reku nie spełni swojego zadania a po drugie czy w szczelnym domu w związku ztak dużą różnicą w nawiewanym i wywiewanym pow. nie powstanie w kanałach wywiewnych ciąg wsteczny. Moim zdaniem w momencie włączenia okapu z bezpośrednim wyrzutem należało by odciąć wywiew WM.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #1898

    Domyślnie

    "Biorąc pod uwagę, że ciepło powstające w procesie gotowania/pieczenia jest w znacznym stopniu
    wychwytywane przez anemostat wyciągowy w kuchni, nie ma sensu
    podejmowanie ryzyka szybkiego zabrudzenia kanałów wentylacyjnych i centrali
    dla uzyskania symbolicznej [w skali roku] dodatkowej porcji ciepła. "

    ktoś kto to pisał (albo przekopiował)z comaira nie zdaje sobie chyba sprawy że anemostat w suficie w kuchni też tłuszcze zasysa i pracując całą dobę może zassać niewiele mniej niż okap przez pół godziny, na dokładką nie ma żadnego "filtra" więc całe gadanie tego typu o syfie itd to sranie żarem albo powtarzanie gdzieś zasłyszanych "prawd"

    Można wpiąć okap do wm tyle że nie na "surowo", druga sprawa że ten "filtr" w okapie to żaden filtr tylko skraplacz dlatego lepiej gdy jest metalowy niż szmaciany, cząsteczka odparowanego tłuszczu jest daleko mniejsza niż oka w takim "filtrze", jak więc on niby filtruje?
    tłuszcz skrapla się na siatce ale nie cały, dalej jest turbina okapu i tam na łopatkach skraplana jest reszta, powierzchnia styku łopatek z ilością powietrza w funkcji czasu jest wiele wieksza nić tej siatki dlatego turbina lepiej czysci powietrze niz ta siatka i jest też bardziej zapaskudzona, metr dalej jest czyściej niż w kanale od anemostatu w suficie

    dodatkowo te niby symboliczne uzyski w skali roku są faktycznie symboliczne ale tylko gdy się symbolicznie gotuje
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 09-06-2015 o 18:48
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #1899
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mopowa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Mazowieckie
    Dzielnica
    Stara Wieś
    Posty
    34

    Domyślnie

    U mnie będzie indukcja więc nie będzie problemu z tłuszczem, który osadza się wszędzie od spalaniu gazu, ale jednak tłuszcz od gotowania zawsze idzie w górę. Dlatego kangaxx dobrze prawi! Anemostat w kuchni ma mniejsza moc niż okap, ale też zaciąga syf z gotowania.
    Czy robienie dziury w ścianie przy GM to nie jest głupota? U moich rodziców jest takie rozwiązanie i wiem jak zimą potrafi pizgać z wyłączonego okapu.
    Jestem laikiem, ale myślałam,ze na wszystkich 'otworach' gm w kuchni daje się filtry, które wymienia się co jakiś czas albo montuje się specjalne kuchenne anemostaty z filtrami wymiennymi.

    Mam jeszcze jedno (głupie?) pytanie
    Czy jest szansa podłączenia dolnego źródła PC pod reku? Latem PC grzeje ciepła wodę np 2x w ciągu dnia (zbiornik 300l na 3os) czy można by po nagrzaniu wody wyłączyć PC i wykorzystywać glikolowy GWC to chłodzenia powietrza? Czy Jan gaz może to jakoś ogarnąć jeśli np zamontujemy chłodnicę? No i czy taka chłodnicę można zamontować w późniejszym czasie

  20. #1900
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Mam zamiar podwieszac sufit w kuchni i zastanawiam się czy nie przenieść aemaostatu centralnie nad kuchnie gazową lub zostawić ten co mam i połączyć go płaskimi kanałami z drugim nad kuchnia ? Lub zejść po ścianie i umieścić jakiś wyciąg 60 cm nad blatem kuchni i by działało jak wyciąg tylko bez wentylatora żeby nie zaburzac całej pracy centrali ale jak zamontować jakiś filtr do brudu który jest podczas gotowania ?
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

Strona 95 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony