dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 99
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 1973
  1. #1921

    Domyślnie

    Wszyscy wiemy co "jest wskazane" natomiast coś konkretniej odnośnie mojego pytania ?

  2. #1922
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał NoviMRK Zobacz post
    ile Wasze reku biorą prądu pomiędzy strefami tj. podczas przerwy? Ktoś robił pomiary?
    Możesz zdefiniować pojecie "podczas przerwy" - bo też nie rozumiem o co biega.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #1923
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    350-tka PASSIV wyłączona na panelu 3.5W-4W na 30% 15-17W - zależnie od spadków napięcia.

  4. #1924

    Domyślnie

    "podczas przerwy" tj. np kiedy zatrzymamy wentylatory, kiedy nie pracują. Ile bierze Watt jak nic nie robi ? Pytam ponieważ mój nowy 350EC wykazuje na mierniku (sprawnym) że podczas nic nie robienia zżera różnie od 25~30W... Wydaje się trochę dużo. na 30% bierze 36W

  5. #1925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm, faktycznie sporo. Jak nie zapomnę to jutro sprawdzę na budowie.

    Przypomnijcie mi gdzie sa ustawienia domyśle? Kurcze jak mam przerwę w zasilaniu to reku wchodzi na 100%.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #1926
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    panowie podpowiedzcie proszę
    jak ustawić na sterowniku jan -gaza nadciśnienie ( więcej pow. nawiewnego od wywiewanego )
    wsp. FCOEF większy czy mniejszy od 1

    przy włączaniu okapu w kuchni , gaśnie mi kominek
    czary ?? czy z reku coś nie tak ?

  7. #1927
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A skąd kominek bierze powietrze do spalania drewna?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  8. #1928
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    doprowadzenie pow. z zewnątrz

  9. #1929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czyli prawidłowo.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #1930
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    czyli prawidłowo.
    prawidłowo, ze gaśnie ?

  11. #1931

    Domyślnie

    Sprawdź (najlepiej anemometrem) tam gdzie wchodzi powietrze do kominka na elewacji jakie wartości ciągu są na poszczególnych ustawieniach reku. może wkład jest nieszczelny, może komin przytkany lub dolot, może drewno niezbyt suche itd.

    Ps. a w mojej sprawie coś tam ktoś dopisze ? Ile bierze Wam sterownik prądu podczas zatrzymanych wentylatorów???

  12. #1932

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    prawidłowo, ze gaśnie ?
    Prawidłowo, że z zewnątrz masz doprowadzone powietrze.

  13. #1933

    Domyślnie

    Cytat Napisał NoviMRK Zobacz post

    Ps. a w mojej sprawie coś tam ktoś dopisze ? Ile bierze Wam sterownik prądu podczas zatrzymanych wentylatorów???
    cirka 30w jeśli się nie mylę, wentyle nie pracują ale reszta tak, jeśli kabel tacki grzeje to więcej, zależy od wersji
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  14. #1934

    Domyślnie

    Szanowni,

    czy ktoś może się podzielić zniżkami i pomóc w kupnie Jan-Gaza 500? Ew. z opcją montażu pod Warszawą.

    Pozdrawiam
    Z.

  15. #1935

    Domyślnie

    a ile chciałbyś tych zniżek?
    ...

  16. #1936

    Domyślnie

    kangaxx - dzięki!
    Czyli potwierdza się to co u mnie.
    Tak czy siak moim zdaniem te 30W to dużo za dużo jak na samą elektronikę... Tyle to średnio bierze laptop z I5 a przy okazji jarzy 15calowym ekranem. Coś nie halooo. - 30Watt na postoju a 36W przy 30% nawiewu...

  17. #1937
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Witam,

    jak macie ustawione sterowniki do jan gaza w obecnie panujących warunkach ?
    u mnie przy wentylatorze 50 % reku zaczeło zamarzać
    przy zmianie na 30 % okna dachowe zaczęły się rosić ( bardziej niż przy 50 % ) - brak kaloryferów pod oknami dachowymi - 100 % podłogówki

    jak jest u Was z roszeniem się okien ?

  18. #1938
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Jaką stosujecie włókninę filtracyjną do jan-gaz? Która najlepiej wchodzi w te ramki?
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 08-04-2016 o 18:24

  19. #1939
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sędłaki

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    101

    Domyślnie

    Witam.
    MAm jangaza ze sterownikiem E6. męczyłem sie z by-pasem . Zadzwoniłem do producenta w Rudnie wielkiej i SENSACJA:

    By - PAss załącza sie w zależnosci od temeratury ZEWNĘTRZNEJ w zadanym zakresie temperatur tj np T zal 15 C a T wył 23C. tzn w zakresie pomiedzy 15 a23 C BEZ WZGLEDU NA TEMPERATURĘ WEWNĘTRZNĄ !!!
    1. JEST TO NIEZGODNE Z OPISEM REKUPERATORA
    2. JEST TO NIEZGODNE Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI.
    W instrukcji wyraźnie jest napisane ze rekuperator dąży do utrzymania zadanej temperatury referencyjnej. W tym wypadku tak nie jest Otwarcie lub zamkniecie bypasuu nie zalezy od temp wewnętrznej .Jesli na zewnątrz np temperatura bedzie w zakresie pomiedzy przykładowym 15 a 23 C to bypass bedzie stale otwarty - nie ma odzysku ciepla ani chłodu, Skutkuje to tym ze jesli na zewnątrz bedzie np temp 15-*18C to stale mi bedzie wychładzał dom - nie bedzie odzysku ciepła. lub na odwrót jesli na zewnątrz bedzie 23 a ja w domu zechce miec 20 to nie bedzie odzysku chłodu .


    Po długiej i mało przyjemnej rozmowie z PAnią z JAngaza mam potwierdzenie: sterownik E6 - działa tak jak opisałem. Pani w JAn GAzie powiedziała, że sam sobie jestem winien bo zamówiłem ze sterownikiem E6 iże Sterownik E5 reguluje by-pasem w zaleznosci od temp zwnętrznej ORAZ wewnętrznej i zadanej - W PORÓWNANIU tych sterowników tj E5 i E6 JAN GAZ NIE PISZE NIC O TAK ISTOTNEJ RÓZNICY.
    Rozmawiałem z producentem sterownika E5 tj Sterownika RMC20 wyprodukowanego w Uni Control System z Gdańska i potwierdzono , że algorytm sterownika do otwarcia by-pasu uwzględnia temp wewnętrzną , temp. zewnętrzną oraz temp zadaną -( z ich instrukcji obsługi też to wynika)
    !!!PRODUCENT JAN GAZ ODESŁAŁ MNIE DO MONTAŻYSTY mówiąc , że " nie są stroną do rozmowy ze mną"
    i tutaj miłe zaskoczenie p Marek Borys - "Energowent" - obiecał mi wymianę centrali na taką ze sterownikiem E5 - bym był w 100 % zadowolony.
    Jestem już po wymianie rekuperatory na taki z sterownikiem E5. Ten sterownik prawidłowo otwiera i zamyka bypass tj w zależności od temp zadanej,wewnętrznej i zewnetrznej. Wymiana przebiegla szybko sprawnie i bezkosztowo. Wielki ukłon dla Pana Marka Energowent .
    Ostatnio edytowane przez sędłaki ; 10-06-2016 o 23:45
    PPC inv. 18kW bufor 400L, DZ 6petli po 200mb na głebokosci 160-170cm "tymi ręcami zrobione" , pow.użytkowa 316 mkw, wszędzie ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu na ścianach i posadzce, 35 cm wełny na poddaszu.

  20. #1940
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał sędłaki Zobacz post
    Witam.
    MAm jangaza ze sterownikiem E6. męczyłem sie z by-pasem . Zadzwoniłem do producenta w Rudnie wielkiej i SENSACJA:

    By - PAss załącza sie w zależnosci od temeratury ZEWNĘTRZNEJ w zadanym zakresie temperatur tj np T zal 15 C a T wył 23C. tzn w zakresie pomiedzy 15 a23 C BEZ WZGLEDU NA TEMPERATURĘ WEWNĘTRZNĄ !!!
    1. JEST TO NIEZGODNE Z OPISEM REKUPERATORA
    2. JEST TO NIEZGODNE Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI.
    W instrukcji wyraźnie jest napisane ze rekuperator dąży do utrzymania zadanej temperatury referencyjnej. W tym wypadku tak nie jest Otwarcie lub zamkniecie bypasuu nie zalezy od temp wewnętrznej .Jesli na zewnątrz np temperatura bedzie w zakresie pomiedzy przykładowym 15 a 23 C to bypass bedzie stale otwarty - nie ma odzysku ciepla ani chłodu, Skutkuje to tym ze jesli na zewnątrz bedzie np temp 15-*18C to stale mi bedzie wychładzał dom - nie bedzie odzysku ciepła. lub na odwrót jesli na zewnątrz bedzie 23 a ja w domu zechce miec 20 to nie bedzie odzysku chłodu .


    Po długiej i mało przyjemnej rozmowie z PAnią z JAngaza mam potwierdzenie: sterownik E6 - działa tak jak opisałem. Pani w JAn GAzie powiedziała, że sam sobie jestem winien bo zamówiłem ze sterownikiem E6 iże Sterownik E5 reguluje by-pasem w zaleznosci od temp zwnętrznej ORAZ wewnętrznej i zadanej - W PORÓWNANIU tych sterowników tj E5 i E6 JAN GAZ NIE PISZE NIC O TAK ISTOTNEJ RÓZNICY.
    Rozmawiałem z producentem sterownika E5 tj Sterownika RMC20 wyprodukowanego w Uni Control System z Gdańska i potwierdzono , że algorytm sterownika do otwarcia by-pasu uwzględnia temp wewnętrzną , temp. zewnętrzną oraz temp zadaną -( z ich instrukcji obsługi też to wynika)
    !!!PRODUCENT JAN GAZ ODESŁAŁ MNIE DO MONTAŻYSTY mówiąc , że " nie są stroną do rozmowy ze mną"
    i tutaj miłe zaskoczenie p Marek Borys - "Energowent" - obiecał mi wymianę centrali na taką ze sterownikiem E5 - bym był w 100 % zadowolony.
    Opiszę Wam wkrótce jak sie to zakończy
    Już trzeci rok użytkuje jan-gaz ze sterownikiem E5 i wszystko działa bez zarzutu.
    Bardzo dużą zaletą jest możliwość wymiany włókniny filtracyjnej w aluminiowych kasetach- ceny filtrów do niektórych central wentylacyjnych doprowadzają do zawrotów głowy.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 08-06-2016 o 16:14

Strona 97 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony