dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Smile Wakacje w górach - Zakopane czy Bukowina Tatrzańska ?

    Mam zamiar wybrać się z dzieciakami (córka 7 lat, syn 8 m-cy) na wakacje w góry. Był ktoś w Bukowinie lub w Zakopanym w wakacje na urlopie ? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje, ciekawostki, porady ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Drogo i tyle w temacie. Od kilku lat z żoną i dziećmi latamy na wczasy byle jak najdalej od Polski

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    My bywamy w polskich górach.
    Zakopane to jedna długa ulica a tłok przypomina Marszałkowską, gubałówka to kolejne stanie w tłumie do kolejki.
    Jak ktoś lubi tłok to ok.
    Bieszczady są najmniej zatłoczone turystami chyba w całych naszych górach.
    Nam najbardziej podobały się Pieniny [można pływać, żeglować, węrować po górach nawet z dzieciakami, dobrze przygotowane średnie i łatwe trasy...]
    ale My szukaliśmy spokoju i omijaliśmy duże ośrodki wybieraliśmy zaciszne pęsjonaty.
    piortmak ma rację u nas jest drogo ale też pięknie i ciekawie i może warto by było pokazać dzieciaką nasze własne góry?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał martynka1 Zobacz post
    Mam zamiar wybrać się z dzieciakami (córka 7 lat, syn 8 m-cy) na wakacje w góry. Był ktoś w Bukowinie lub w Zakopanym w wakacje na urlopie ? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje, ciekawostki, porady ?
    2 lata temu byłam w Zakopcu w wakacje przez 2 dni i miałam dość. Kurort, pełno bogatych rosjan. Bukowina może mniej zatłoczona, ale też mniej kurortowa. Choć przyznam, ostatni raz byłam w niej 10 lat temu, więc mogło się zmienić . generalnie, sądząc z wyboru, lubisz te klimaty, a jeżeli tak, to jednak Zakopane. Można pochodzić nie ruszając się w góry (ścieżka pod reglami), podjechać gdzie-nie-gdzie bryczką, wjechać na Kasprowy, Gubałówkę. Tylko trzeba przygotować duuuzo kasy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    My, chyba 3 lata temu, wybralismy Bukowine. Niedrogo i przyjemnie, bez tlumow dzikich. Do Zakopanego mozna sobie stamtad pojechac na caly dzien na "wycieczke". Z dziecmi mozna do Rabki pojechac (tam jest wesole miasteczko dla dzieci), bo blisko. Teraz wybralabym chyba ktoras z miejscowosci nad zalewem czorsztynskim, jakies 2o-30 km dalej, a piekniej
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz Zobacz post
    My, chyba 3 lata temu, wybralismy Bukowine. Niedrogo i przyjemnie, bez tlumow dzikich. Do Zakopanego mozna sobie stamtad pojechac na caly dzien na "wycieczke". Z dziecmi mozna do Rabki pojechac (tam jest wesole miasteczko dla dzieci), bo blisko. Teraz wybralabym chyba ktoras z miejscowosci nad zalewem czorsztynskim, jakies 2o-30 km dalej, a piekniej
    My tak zrobiliśmy Mieszkaliśmy w wiosce Mizerna
    Warunki wręcz idealne za dość małą kasę.
    Do zalewu 1.5km do tamy ~10km

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Przez Krupówki w wakacje to nawet ciężko wózkiem dziecięcym przejechać! No i kasa niemożebna, bo jak dziecku nie kupić loda, ciupagi, oscypka, owoców (drogie jak czort), beczącej owieczki... (lista może być dowolnie długa w zależności od skuteczności dziecka i siły oporu rodzica). I nie można zapominać, że Zakopane to miasto, więc zdrowotne zalety pobytu będą niewiele lepsze niż w jakimkolwiek innym mieście. Albo i nie lepsze, bo to miasto bez przeciągów, więc smog tam się kotłuje cały czas.
    Gdybym miała jechać koniecznie do kurortu, to wybrałabym coś w Karkonoszach jednak. Albo Wisłę, bo tam oprócz centrum jest mnóstwo dolin dobrze skomunikowanych i zagospodarowanych, a nie tak tłocznych i głośnych.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    my jedziemy tu www.tajgolka.pl. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    podobno tu jest super.
    http://www.zacisze.wysowa.pl/
    kumpel był i mówił, że jest tanio i smacznie. ponadto wszystkie domki są usytuowane w okrąg a pośrodku jest plac zabaw dla dzieci... ciągle ma się je na oku siedząc w środku.

  10. #10

    Domyślnie

    Bukowina tylko i wyłącznie z tych dwóch.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Katarina Ols
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    Zakopane to nie tylko zatłoczone Krupówki, jeśli ktos chodzi tylko po nich to współczuję, co parę lat jeżdżę w góry i kwateruję się w Zakopanem, za każdym razem w innym miejscu, jeśli ktoś jedzie autem to można sobie znaleźć kwaterę np w Kościelisku, albo na Olczy, z daleka od tłumów i nie jest się uzależnionym od busów. Tak czy siak Zakopane to również ulica Kościeliska z pięknymi drewnianymi domami, oraz wszelkie uliczki okoliczne, to okolice Nosala, Kuźnic, itp. Z uwagi na kiepską pogodę nie pochodziyśmy zbytnio po górach, ale za to obeszłyśmy Zakopane i okolice - warto pochodzić tam gdzie się jeszcze nie było, przez Krupówki też trzeba się trochę poprzeciskać
    Niestety okolice Wielkiej Krokwi i Gubałówka to też masakra, wszędzie byle jakie stragany, wszechobecne badziewie, a szkoda, bo można by tam ogarnąć teren i jakoś to zagospodarować żeby nie szpeciło okolic. Zmiany też na szczęście są, remontowane sa chodniki, jakieś kwiaty itp. mała rzecz a jednak zauważalna, trochę się buduje, trochę remontuje, powstają nowe fajne lokale, nie tak oblężone jak na Krupówkach, moim ulubionym będzie chyba Karczma przy młynie - http://www.przymlynie.pl/?p=4 bardzo dobre jedzenie, fajna obsługa, piekne miejsce, w przyszłym roku na pewno je odwiedzę
    Kasia

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kerin

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7

    Domyślnie

    najlepiej tu i tu
    jeśli nie byłaś jeszcze w Zakopanem jeszcze to warto chyba tam najpierw pojechać

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leszek6

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja byłem z całą rodziną w Bukowinie. Super miejsce i nie takie komercyjne jak Zakopane. Można odpocząć w ciszy i spokoju.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Tylko Zakopane! Ale może nie latem Jeżeli jeszcze ktoś nie był na wakacjach to polecam koniec września. My do Zakopanego jeździmy jak tylko możemy i nie chcemy nigdzie indziej Jednak nie znoszę tłoku więc najczęściej poza sezonem.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Tylko Zakopane! Ale może nie latem Jeżeli jeszcze ktoś nie był na wakacjach to polecam koniec września. My do Zakopanego jeździmy jak tylko możemy i nie chcemy nigdzie indziej Jednak nie znoszę tłoku więc najczęściej poza sezonem.
    Zakopane jest zatłoczone jak diabli, ale ma tak niepowtarzalny klimat, że jak się w nim było, to chce się wracać. Zmęczonym tłokiem jako odskocznię mogę polecic któreś ze słowackich miasteczek, po nich zatęskni sie nawet za tłokiem A co do wyboru zakopane czy bukowina - jak jedziesz chodzić po górach, to nie ma większego znaczenia, ale jak chcesz wieczorami wyjść do knajpki i posłuchać góralskiej muzyki, to Zakopane

  16. #16

    Domyślnie

    Zakopane jest w sezonie strasznie zatłoczone- warto tam wpaść na chwilę, bo rzeczywiście ma swój klimacik, ale żeby spędzać urlop Musieliby mi dopłacić. Nie ma mowy!!!- lepiej podjechać 1,5 h samochodem/autobusem i zatrzymać się na Słowacji- np w Starym Smokowcu lub w innym miasteczku u podnóża Tatr. Dużo mniej ludzi, mniejszy hałas i bardziej kameralnie. Można też wyskoczyć w Niskie Tatry. Ceny jedzenia ciut wyższe, noclegi podobne jak u nas. A na deszcz Poprad lub okoliczne jaskinie. Właśnie stamtąd wróciłam via Zakopane i kontrast był bardzo duży- na niekorzyść Zakopanego, niestety. I nie pierwszy raz dochodzę do takiego wniosku.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klodiiii

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Najlepiej byłoby połączyć oba te miejsca, zobaczyć i zatrzymać się w Zakopanem a wracając skoczyć na termy do Bukowiny

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    My byliśmy w Bukowinie a do Zakopanego wybraliśmy się tylko na dzień. Zdecydowanie najlepsza opcja jeśli chcecie odpocząć. Swoją drogą to ciekaw jestem co się zmieniło od zeszłego roku po otwarciu Bani.

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśli Tatry, to polecam Słowację. Mniej tłoku!

  20. #20

    Domyślnie

    co kto woli w sumie . ja osobiście nie lubie wyjezdzac do małych mieścinek, bo po prostu mnie nudza… jeśli już gdzies sie ruszam lubię mieć pare możliwości spedzania ciekawie czasu. w bukowinie bywałem jak byłem dorastającym nastolatkiem głównie na obozach i raczej nie wspominam ich zbyt dobrze ;(. pojedz lepiej z dzieciakami do zakopanego. turystów tu i tu będzie tyle samo, natomiast zakopane daje ci kilka opcji na znalezienie pociechom atrakcji . rok temu mieszkalem w hotelu kasprowy i do głównych punktów w miescie miałem na wyciągnięcie ręki. z tego co wiem od mojej przyjaciolki która bywa tam regularnie, to ten hotel oferuje nawet opiekunki do dzieci, jeśli chciałabys na prawde odpocząć. jestem więc za zakopanym.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony