dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie Co wokół kominka na podłodze....

    ..., nie chcę płytek ani marmuru (chyba, że płytki max duże - nienawidzę fug). Dodam że kominek będzie narożny, dwuszybowy (nie w kącie, ale w słupie).

    Macie jakieś pomysły? Co macie u siebie?

    PS szukam wkładu narożnego, z płaszczem wodnym.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    To może będzie Ci pasowała blacha. Mosiężna na przykład? Albo kamień w jednym kawałku. Nie napisałaś co to za kominek więc trudno zgadnąć co by pasowało do niego.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    jak nie chcesz fug to albo kamień w kawałku, albo kamień na styk bez fug, albo płytki kalibrowane bez fug/1mm fugi..albo parkiet...ja tak mam i pzez 4 lata nic się nie stało...drewno sobie spokojnie leży pod kominkiem, a rozżarzonymi polanami nie rzucam po pokoju

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    szkło.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam drewno-kominek tez dwuszybowy. Nic sie nie dzieje (oprocz normalnej pracy drewna).
    W gruncie rzeczy to dzieło przypadku (parkieciarz sie rozpędził), ale w efekcie ciesze sie ze tak wyszlo.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Pokój dzienny będzie w modnym ostatnio stylu eklektycznym, więc szkło to raczej nie (natomiast na pewno tak w kuchni zamiast płytek na ścianie). Chociaż może szkło matowe albo piaskowane na parkiet? O takim rozwiązaniu nie myślałam, jaka musiałaby być grubość i chyba szkło zbrojone?

    Podoba mi sie pomysł z blachą, ale czy kłaść to na parkiet (przewidziane deski dębowe) czy bezpośrenio na wylewkę i tylko nie wiem jak zamaskować róznicę poziomów, bo o blachę o takiej grubości będzie chyba trudno (po za tym chyba spore koszty). A może trochę masy samopoziomującej i to wyrównałoby poziom? Taką blachę sie przykleja czy tylko kładzie? Gdzie szukać takich rzeczy?

    Kominek ma być z płaszczem wodnym, więc sam parkiet niestety odpada, chociaż to by mi najbardziej odpowiadało.

    Jeżeli płytki, lub kamień bezfugowo, to chyba w kolorze najbardziej zbliżonym do parkietu?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon
    Pokój dzienny będzie w modnym ostatnio stylu eklektycznym, więc szkło to raczej nie (natomiast na pewno tak w kuchni zamiast płytek na ścianie). Chociaż może szkło matowe albo piaskowane na parkiet? O takim rozwiązaniu nie myślałam, jaka musiałaby być grubość i chyba szkło zbrojone?

    Podoba mi sie pomysł z blachą, ale czy kłaść to na parkiet (przewidziane deski dębowe) czy bezpośrenio na wylewkę i tylko nie wiem jak zamaskować róznicę poziomów, bo o blachę o takiej grubości będzie chyba trudno (po za tym chyba spore koszty). A może trochę masy samopoziomującej i to wyrównałoby poziom? Taką blachę sie przykleja czy tylko kładzie? Gdzie szukać takich rzeczy?

    Kominek ma być z płaszczem wodnym, więc sam parkiet niestety odpada, chociaż to by mi najbardziej odpowiadało.

    Jeżeli płytki, lub kamień bezfugowo, to chyba w kolorze najbardziej zbliżonym do parkietu?
    Oczywiście masa szpachlowa samorozlewna. Podnieśc na wysokośc desek minus blacha. BLACHĘ MOZNA KLEIC DO PODŁOŻA.

    Nie znam się na kominkach! Dlaczego nie drewno,jezeli kominek z płaszczem wodnym?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    A może duże płytki rektyfikowane, które można kłaść bez fug

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    A może duże płytki rektyfikowane, które można kłaść bez fug
    Otoczenie kominka powinno by utrzymane w jego stylu. Barok, mieszczański, popart...
    Czy te płyty da się dostosowac do stylu...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Trzeba by było pooglądać jakie są dostępne z tych rektyfikowanych, niestety nie są tanie

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur

    Nie znam się na kominkach! Dlaczego nie drewno,jezeli kominek z płaszczem wodnym?
    Tak myślę ze jak kominek z płaszczem, to częściej się pali, wtedy ryzyko wypadnięcia czegoś z paleniska jest większe, częste czyszczenie, chyba szkoda by mi było parkietu.

    Chyba ta blacha mosiężna lub w podobnym stylu najbardziej mi przemawia do wyobraźni. może ktoś ma jakieś zdjęcie?

    Gdzie się kupuje takie rzeczy? Jakoś nigdy w oko mi nie wpadło.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon
    Cytat Napisał jarekkur

    Nie znam się na kominkach! Dlaczego nie drewno,jezeli kominek z płaszczem wodnym?
    Tak myślę ze jak kominek z płaszczem, to częściej się pali, wtedy ryzyko wypadnięcia czegoś z paleniska jest większe, częste czyszczenie, chyba szkoda by mi było parkietu.

    Chyba ta blacha mosiężna lub w podobnym stylu najbardziej mi przemawia do wyobraźni. może ktoś ma jakieś zdjęcie?

    Gdzie się kupuje takie rzeczy? Jakoś nigdy w oko mi nie wpadło.
    Spróbuj w firmach specjalizujacych się sprzedażą i montażem kominków. Mają duzy wybór.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #13

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, nie wiem co w koło kominka. :/ Ciągle kombinuje.

  14. #14

    Domyślnie

    ja chciłabym położyc u siebie pod kominkeim kawałek szkła (hartowane , zbrojone, laminowane - no właśnie jakie się nadaje?).

    Chciałabym aby wyglądało to tak. Podłoga z prarkietu (lub lite deski) pod kominkem szkło (przezroczyste) położone na tych deskach ale w taki sposób aby było zlicowane z cała podłogą. Czyli pod szkłem należałoby zeszlifować część podłogi na grubość szkła.

    Mam pytania w związku z tym:
    1. jakie to powinno być szło?
    2. jaka gruba powinna być tafla szkla?
    3. czy jest wogóle to wykonalne?
    4. może ma ktos coś podobnego u siebie? Proszę o zdjęcia.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    bardzo ciekawy pomysł, ale chyba będziesz pionierem...

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika_Gdynia
    ja chciłabym położyc u siebie pod kominkeim kawałek szkła (hartowane , zbrojone, laminowane - no właśnie jakie się nadaje?).

    Chciałabym aby wyglądało to tak. Podłoga z prarkietu (lub lite deski) pod kominkem szkło (przezroczyste) położone na tych deskach ale w taki sposób aby było zlicowane z cała podłogą. Czyli pod szkłem należałoby zeszlifować część podłogi na grubość szkła.

    Mam pytania w związku z tym:
    1. jakie to powinno być szło?
    2. jaka gruba powinna być tafla szkla?
    3. czy jest wogóle to wykonalne?
    4. może ma ktos coś podobnego u siebie? Proszę o zdjęcia.
    Oczywiscie można. Na www.parpo.pl link referencje/mieszkania prywatne- na zdjeciu drugim od góry jest szyba po której chodzą domownicy. Szyba jest zlicowana z parkietem bambusowym z jednej strony a blachą z drugiej. Powinna to byc szyba klejona hartowana o grubości minimum 10mm.
    Szyba powinna byc położona na równo sfrezowanej powierzchni drewna i 10mm fugą miedzy krawędziamui szyby i drewna wypełnione korkiem lub sika flexem.
    Drewno powinno wykazywac niewielkie skurcz/pęcznienie pod wpływem zmian klimatycznych w pomieszczeniu a przy kominku tymbardziej. Rozszerzalnośc liniowa szkła + skurcz/pęcznienie musi zosta przejęta przez dylatację.
    Nawiasem mówiąc są to moje prace.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #17

    Domyślnie

    dziękuję za opowiedz.
    A może wie ktoś ile kosztowałaby taka szyba o wymiarach minej wiecej 1mx0,6 m.
    I jeszcze proszę o zdjecia , jeżeli ma ktos takie rozwiązanie u siebie.

  18. #18

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Chyba faktycznie miedziana lub mosiężna blacha jest tym co położymy, pewnie i tak będzie trzeba na wymiar bo blachy z powyższego linku są do klasycznych kominków, a ten nasz będzie w dwuszybowy, więc do obudowy będzie zewnątrzn strona L. Muszę sie rozejrzec w okolicy.
    Dzięki za podpowiedzi

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    [quote="Monika_Gdynia"]ja chciłabym położyc u siebie pod kominkeim kawałek szkła (hartowane , zbrojone, laminowane - no właśnie jakie się nadaje?).
    quote]

    Ja bym się bała, że ciągle to będzie trzeba pucować

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony