dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika_Gdynia
    dziękuję za opowiedz.
    A może wie ktoś ile kosztowałaby taka szyba o wymiarach minej wiecej 1mx0,6 m.
    I jeszcze proszę o zdjecia , jeżeli ma ktos takie rozwiązanie u siebie.
    Takiego rozwiązania prawdopodobnie nie znajdziesz. Jest to nowatorski sposób zabezpieczania posadzki drewnianej przed ewentualnym żarem z kominka.
    Koszt takiej płyty mogę podac za kilka dni. Firma która robiła tą dużą płytę ze zdjęcia na mojej stronie o grubości 3,5cm jest z Trójmiasta.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Monika_Gdynia
    dziękuję za opowiedz.
    A może wie ktoś ile kosztowałaby taka szyba o wymiarach minej wiecej 1mx0,6 m.
    I jeszcze proszę o zdjecia , jeżeli ma ktos takie rozwiązanie u siebie.
    Takiego rozwiązania prawdopodobnie nie znajdziesz. Jest to nowatorski sposób zabezpieczania posadzki drewnianej przed ewentualnym żarem z kominka.
    Koszt takiej płyty mogę podac za kilka dni. Firma która robiła tą dużą płytę ze zdjęcia na mojej stronie o grubości 3,5cm jest z Trójmiasta.
    byłabym wdzięczna za te informacje . czekam , no i namiar na tę firmę tez poproszę

  3. #23

    Domyślnie

    [quote="cieszynianka"]
    Cytat Napisał Monika_Gdynia
    ja chciłabym położyc u siebie pod kominkeim kawałek szkła (hartowane , zbrojone, laminowane - no właśnie jakie się nadaje?).
    quote]

    Ja bym się bała, że ciągle to będzie trzeba pucować
    wydaje mi się, ze powinno byc to nawet łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż np gres polerowany (np kremowy). Bo takie rowizazanie tez biore pod uwagę

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    A ja trochę z innej beczki mam pytanie.
    Będziemy kłaść gres rektyfikowany, ale zastanawiamy się ile tego kłaść - tzn. na jaką odległość od kominka powinna podłoga być niedrewniana? (Kominek robimy narożny z boczną szybą).

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asiek i Jacuś
    A ja trochę z innej beczki mam pytanie.
    Będziemy kłaść gres rektyfikowany, ale zastanawiamy się ile tego kłaść - tzn. na jaką odległość od kominka powinna podłoga być niedrewniana? (Kominek robimy narożny z boczną szybą).
    minimum około 0,8-1,0m.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    A ma ktoś mniej??
    Przeraża mnie aż taka ilość - u mnie (moim skromnym zdaniem) nie będzie to ładnie wyglądąć...

    Jak macie u siebie?

  7. #27

    Domyślnie



    Na podłodze szyba - cena ok 180 pln. Wytrzymuje nacisk 200 kg. Można stawać w szpilkach.

  8. #28

    Domyślnie

    Podoba mi się pomysł z szybą, nie podoba mi się, że to musi być aż metr Monika, pomysł zrównania szyby z drewnem - rewelacja! Tylko patrzeć jak jakiś kumaty projektant to podłapie Jeśli chodzi o szybę w stropie: rodzice koleżanki mają takie coś od wielu już lat. Wygląda naprawdę super, efektownie i stylowo (chociaż po kilku latach powstało pęknięcie na długość ok 20cm), ale szczerze, chodzi się raczej wokół niż przez... bo chociaż teoretycznie nie ma szans, żeby to spadło to jednak jakiś irracjonalny podświadomy lęk jest... Wracając do szyby pod kominkiem - to fajne rozwiązanie i wbrew pozorom nie tylko do nowoczesnych, oszczędnych wnętrz. Nie za bardzo podobają mi się otoczki z płytek czy też ogólnie innego materiału niż reszta podłogi, więc szkło hartowane: jestem za!

  9. #29

    Domyślnie

    Proszę osoby z szybą przed kominkiem o zdjęcia wykończenia paneli, desek przed kominkiem. Czy zostawialiście dylatację? Jeśli tak to czym maskowaliście tą szczelinę? Za wszystkie zdjęcia, bo te najlepiej pokazują rozwiązanie problemu, z góry dziękuję!

  10. #30

    Domyślnie

    Przyłączam się do prośby o zdjęcia

  11. #31

    Domyślnie

    Ziaby rozwiązanie jest uniwersalne. Pasuje do każdego wnętrza a mi odpowiada w szczególności, bo na szybie będzie stała koza.
    Planowaliśmy położenie pod kozą płytek, ale wymiatanie pyłu z fug mnie zabije.
    Zdecydowanie też jestem za szybą.
    Ziaba gdzie taką szybę się kupuje?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony