dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przekroj komina a piec

    Witam

    Mam piec mialowy palony od gory 13kW podlaczony do komina (wklad stalowy) fi 160, dlugosci ok 10m

    Czasem zdarzy mu sie "kichnac" (pufnac, strzelic czy jak kto woli to nazwac) i niewiem czy to norma czy moze powienienem cos zrobic - jak sadzicie?

    Temperatura ustawiona 50 - 55st
    Przedmuchy co 2 min na 20sek.

    Slyszalem ze moczenie mialu pomoze... Czy to prawda?

    Uzywam mialu mieszanego tona niskoenergetyczne na tone wysokoenergetyczne... Zostaje duzo popiolu ale boje sie palic tylko wysokoenegretycznym bo obawiam sie ze znacznie zwiekszy sie czestotlwiosc "kichania"

    Czy ktos moze mi cos poradzic?/

    Pozdrawiam

    Mithos

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Przekroj komina a piec

    Cytat Napisał Mithos
    Witam

    Mam piec mialowy palony od gory 13kW podlaczony do komina (wklad stalowy) fi 160, dlugosci ok 10m

    Czasem zdarzy mu sie "kichnac" (pufnac, strzelic czy jak kto woli to nazwac) i niewiem czy to norma czy moze powienienem cos zrobic - jak sadzicie?

    Temperatura ustawiona 50 - 55st
    Przedmuchy co 2 min na 20sek.

    Slyszalem ze moczenie mialu pomoze... Czy to prawda?

    Uzywam mialu mieszanego tona niskoenergetyczne na tone wysokoenergetyczne... Zostaje duzo popiolu ale boje sie palic tylko wysokoenegretycznym bo obawiam sie ze znacznie zwiekszy sie czestotlwiosc "kichania"

    Czy ktos moze mi cos poradzic?/

    Pozdrawiam

    Mithos
    Miałowe kotły mają to do siebie, że potrafią "wybuchać". Spowodowane to jest tym, że po zamknięciu dopływu powietrza potrzebnego do spalania kocioł się "dusi" co może powodować taką reakcję od czasu do czasu. Można to złagodzić odpowiednio ustawiając parametry sterownika, ale to kwestia indywidualnych parametrów.

  3. #3

    Domyślnie

    Super, pocieszyles mnie bardzo

    Czyli to normalne ze powiedzmy raz sobie "kichnie", szczegolnie w poczatkowych fazach palenia...

    Zasyp w tym kotle starcza na kilka dni (w zaleznosci od jakosci mialu) i przez pierwsze powiedzmy 24 godziny potrafi sobie tak robic.

    A czy dobrze mysle ze im bardziej energetyczny mial tym wiecej spalin i bedzie bardziej "wybuchal"? Czy to tylko moja fantazja i nie zalezy od jakosci mialu

    Teraz mieszam a bardzo chcialbym sprobowac samym wysokoenergetycznym ale sie obawiam czy nic sie nie stanie...

    Pozdrawiam

    Mithos

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mithos
    Super, pocieszyles mnie bardzo

    Czyli to normalne ze powiedzmy raz sobie "kichnie", szczegolnie w poczatkowych fazach palenia...

    Zasyp w tym kotle starcza na kilka dni (w zaleznosci od jakosci mialu) i przez pierwsze powiedzmy 24 godziny potrafi sobie tak robic.

    A czy dobrze mysle ze im bardziej energetyczny mial tym wiecej spalin i bedzie bardziej "wybuchal"? Czy to tylko moja fantazja i nie zalezy od jakosci mialu

    Teraz mieszam a bardzo chcialbym sprobowac samym wysokoenergetycznym ale sie obawiam czy nic sie nie stanie...

    Pozdrawiam

    Mithos
    Pochwal się co to za kocioł na miał, że stałocieplność ma na kilka dni? To chyba z podajnikiem?

  5. #5

    Domyślnie

    Firmy PIECTROT EKU 13 z obwodem wody uzytkowej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony