dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Elewacja samodzielne wykonanie (styropian +tynk ciemkowarstwowy)

    Witam
    Chcę samodzielnie wykonać elewację zewnętrzna. Styropian plus tynk cienkowarstwowy. Chciałbym zapytać czy ktoś samodzielnie wykonywał taką pracę, w którym Muratorze znajdę artykuł na ten temat.
    Dodam że nie jestem osobą z (jak to się mówi) z dwiema lewymi rekami. Planowałem z bratem wykonać wszystkie prace pod tynk a do samego położenia warstwy zewnętrznej poprosić kogoś z doświadczeniem, gdybyśmy nie dali rady.
    Proszę o informacje od osób które takie prace wykonywały we własnym zakresie o podzielenie się doświadczeniem, jakie błędy się zdarzają, jak ich uniknąć.
    Pozdrawiam i czekam na wiadomości.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj sobie na stronach producentów systemów ociepleń. Oni opisują technologię wykonania. I nie licz na to, że ktoś dla kogo jest to chleb, bedzie ci go podawał za darmo. Tylko amatorzy ci podpowiedzą.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem dzięki. Właśnie o amatorów mi chodziło. To jak robił ktoś elewację samodzielnie czy nie?
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    do etapu ostatecznego tynku można robić po kawałku, ile zrobi się to się zrobi
    może się bawić choćby 1 człowiek o ile da rade np zatopić siatkę sam ?

    tynk - żeby to jakoś wyglądało trzeba zrobić jakiś logiczny obszar roboczy na raz
    /np jedną ścianę, czy wynikające z wyglądu elewacji pole/ - potrzeba odpowiedniej
    ilości siły roboczej.....

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Nie robiłem ale widziałem z bliska
    A poważniej - u nas robiła ekipa 3 osobowa. Jak wyżej pisano - na jeden raz trzeba zrobić sensowny fragment elewacji np. całą widoczną ścianę. Jak robili we trzech to równo ciągnęli całą ścianę (3 pasy). Ważna sprawa - moja ekipa miała solidne rusztowania, na całą długość ściany i na dwa poziomy. Wydaje się to b. ważne bo nie zrobisz tego z drabiny czy chwiejącego się rusztowania.
    I na koniec - musiałem sam zagruntować stosunkowo niewielką część tynku. Stwierdziłem wtedy, że nie podjął bym się gruntowania całości za kasę którą wzięła ekipa za zrobienie wszystkiego. Trzeba mieć krzepę i to nie małą
    Michał

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Co do rusztowania, powierzchni wykonanej na raz i siły to się zgadzam, ale z tego co widzę jak sie tę pracę wykonuje to na budowie robiłem rzeczy bardziej męczące, choćby kopanie czy mieszanie zaprawy. Jeśli ktoś będzie uprzejmy podzielić się doświadczeniem to proszę. Jak uzbieram fundusze to się raczej za to wezmę, no chyba że wpadnie mi jakaś kaska na brygadę.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Też zamierzam samodzielnie wykonać ocieplenie zewnętrzne - fundamenty ociepliłem, co nieco poczytałem, szwagier pomoże bo robił już u siebie, ale chętnie dowiem się więcej od kogoś kto już wykonał to samodzielnie.
    Ostatnio edytowane przez michal0712 ; 27-05-2011 o 20:39
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja z kolei chetnie zobaczę zdjęcia (również te popularne na FM w skali mikro z lustrzanki) po wykonaniu tych prac
    Skoro ekipom z wieloletnim doswiadczeniem zdarzaja sie "pasy" i "chmurki" a niektorzy inwestorzy kwestionuja dobrze zrobione sciany z powodu nierownomiernie rozlozonych ziarenek tynku (sugestia - przesuwac pojedyncze ziarna penseta) to tutaj widok bedzie na prawde radosny.
    rada - odpusc, zmarnujesz material, swoj czas i zaplacisz za to samo 2x.
    ze juz nie wspomne ze dostarczysz sasiadom sporo rozrywki i to za darmoche
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9

    Domyślnie

    Nie odpuszczaj ! Ocieplam dobudowany garaż
    Właśnie robię sam, bez pomocy żadnej, jestem amatorem, śmiało możesz styropian przykleić.
    Na razie przykleiłem styropian na wysokości cokołu i część fundamentu, kleiłem klejem pianką, do siatki poprosiłem kolegę, bo samemu trudno no i wprawy zero, zagruntowałem, zasypałem ziemią, jutro dalsza część jak nie bedzie lało. Tynk wykończeniowy lub farba poczeka do przyszłego roku.
    Filozofii żadnej nie ma, tylko czasu oczywiście więcej poświęcisz niż specjaliści.
    Trudno podawać wskazówki, bo to naprawdę nic trudnego, starasz się kleić równo do sciany no i w pionie, do wypoziomowania górnej części cokołu kupiłem poziomnicę wężową, powstałymi szparami się nie przejmuj, kupisz klej piankę i uzupełnisz, jak niektóre płyty po wyschnięciu kleju będą trochę odstawać, zostaw nie wydzieraj włosów, wyrównasz tarką, siatkę oczywiście też można samemu, ale najwyżej po metrze, klej szybko wysycha.
    Remonty czas zacząć !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony