dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piacho2

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1

    Domyślnie projekt C97 CYNOBER

    Witam!

    Czy ktos z Was budowal lub buduje dom wedlug tego projektu?
    Jakie dostrzegacie minusy tego projektu?
    Ile kosztowaloby wybudowanie takiego domu w stanie gotowym do zamieszkania i wykonczonego w przywoitym standardzie (okolice Warszawy)?

    Pozdrawiam,

    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie Re: Murator C97 - Cynober

    Cytat Napisał piacho2
    Czy ktos z Was budowal lub buduje dom wedlug tego projektu?
    Jakie dostrzegacie minusy tego projektu?
    Ile kosztowaloby wybudowanie takiego domu w stanie gotowym do zamieszkania i wykonczonego w przywoitym standardzie?
    podbijam temat mam podobne pytania odnosnie tego projektu

    z gory dzieki za jaka kolwiek odp
    xpx

  3. #3

    Domyślnie

    I co nikt nie buduje? Przecież jest naprawdę niezły.

    http://www.projekty.murator.pl/proje...&IdKolekcji=20

    Też chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Na którymś wątku znalazłam o nim parę słów:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ght=wolanowski

    Ale to niewiele. Być może wybiorę się pod Sieradz zobaczyć ten dom i porozmawiać z właścicielami. Nie mam aż tak daleko, bo mieszkam w tym samym województwie.

    Dagmara

  4. #4

    Domyślnie

    Też kiedyś byłam zachwycona Cynoberem pana Wunscha i Wolanowskiego, ale jak dla nas parterówka odpada, ponieważ nasza działka nie jest zbyt duża. Ten domek jest prosty i bardzo ładny. Jedyna wada to trochę mały salon.
    Zobaczcie sobie też jedną z moich ulubionych parterówek Zimorodka:
    http://www.projekty.murator.pl/proje...41&IdKolekcji=

    Pozdrawiam Mrssquirrel

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Też kiedyś byłam zachwycona Cynoberem pana Wunscha i Wolanowskiego, ale jak dla nas parterówka odpada, ponieważ nasza działka nie jest zbyt duża. Ten domek jest prosty i bardzo ładny. Jedyna wada to trochę mały salon.
    Zobaczcie sobie też jedną z moich ulubionych parterówek Zimorodka:
    http://www.projekty.murator.pl/proje...41&IdKolekcji=

    Pozdrawiam Mrssquirrel
    A jaki by mial byc ten salon w 93m?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie to minimum 25 m.
    Pozdro

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Jak dla mnie to minimum 25 m.
    Pozdro
    25m salonu w domu 93m przy trzech sypialniach......czy to wlasciwe proporcje???

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie to niewłaściwe proporcje, ale ja szukałam projektu takiego aby spełniał moje podstawowe założenia. Jednym z nich był właśnie salon powyżej 25 m2 i tego się trzymałam. Np. taki Zimorodek ma salon 29 m, a jest tylko trochę większy od Cynobera.

    Pozdrawiam miłośników Cynobera

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chce polemizowac z toba w tej sprawie.Najwazniejsze,zeby tobie to pasowalo i bylo tak jak ty chcesz. I tego nalezy sie trzymac.

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    ramka
    WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ynober#1177988

    A tak osobiście to ci powiem że domek super
    Będe budować barrrdzo podobny, tylko większy o osobną jadalnię i muszę się zmeścic się z dzialką i wykończeniem absolutnie wszystkiego w pól milona zl - ale to ceny warszawskie

    (działka z mediami - 200tys, dom pod klucz + ogrod - 300tys)
    Na razie szukam działki ...

  12. #12

    Domyślnie

    Szukałam tej odpowiedzi, ale tamten wątek jakiś taki rozmyty... no, niech będzie, że jako początkująca na forum nie wiedziałam...
    Możesz wkleić Swój domek?
    My jeszcze rozważamy http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=30 , na razie z wiatą.
    I wolałabym dach dwuspadowy, tylko nie wiem, czy tak można.

    Co do cen w Warszawie... bałabym się deptać po tak drogiej ziemi

  13. #13

    Domyślnie

    Może uda ci się nawiązac kontakt z kims z tego wątku, kto buduje lub wybudował Cynobera.
    Podobny gabarytowo jest też dom "powszechny" muratora, wiec też dość dobry do porównania kosztów. Kilka osób buduje ten domek.


    I wolałabym dach dwuspadowy, tylko nie wiem, czy tak można.
    Oczywiście że mozna:
    - koszt dachu (więźba i pokrycie) będzie wtedy niższy
    - konieczne bedzie zaprojektowanie ściany szczytowej- murowana +wieniec lub drewniana szkieletowa z podbitką drewnianą na zewnątrz

    Mojego domku nie wkleje bo dopiero mam go w glowie, bedzie to projekt indywidualny. Narazie skupiam się na szukaniu działki i coraz bardziej sie przerażam cenami.
    Marwię sie,ze od wiosny to już będzie rozmowa 300tyś za 10a działkę, takie jest mniej wiecej tempo wzrostu cen - 50% w skali roku...
    Zważywszy jednak na ceny mieszkan w wawie to budowanie domu nawet na tak drogiej działce i tak jest tansze niż mieszkanie w o metrażu 100m2.

  14. #14

    Domyślnie

    witaj
    my właśnie skończyliśmy budowę cynoberka i mieszkamy w nim od miesiąca, jak na razie nie widać większych minusów, a salon 25 m wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem w relacji do kosztów całej inwestycji
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    my wybudowaliśmy ten domek w ciagu ostatniego roku, zaczynaliśmy od pola i do wykończenia i zamieszkania wyszło razem 360 tyś
    pozdrawiam

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    morcin

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2

    Domyślnie CYNOBER C97 czy ktos go buduje

    czy ktoś go buduje lub wybudował?jakie rozwiązania wewnątrz,jakie koszty budowy?

  17. #17

    Domyślnie

    buduje w mazowieckim c97 chętnie odpowiem na pytania przez maila [email protected] -zapraszam też do obejrzenia...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony