dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdark

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    6

    Domyślnie projekt WM18 WIESZCZEK

    Witam,
    rozpoczynamy właśnie przegladanie projektow i brakuje nam jeszcze umiejętności szybkiej oceny wad i zalet. Dlatego proszę o opinię.
    Pozdrawiam
    pierwszy raz na forum
    magdark

  2. #2

    Domyślnie

    link?
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdark

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    no jasne, bardzo proszę.

    http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject


    i jeszcze dodam, że szukamy domu dla siebie i naszych dwóch szkrabów.

    pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba
    Jesli nie zdecyduje sie na projekt indywidualny to "wieszczek" jest w pierwszej trojce typowek, ktora rozwazam.
    Co mi sie w nim podoba: to wielkie pokoje na poddaszu i spore sypialnie na dole. Myslałam o tym, zeby kiedy dzieci sa male upchnac je w jednej sypialni na gorze a na dole zrobic im bawialnie. Wtedy my z mezem spalibysmy tez na gorze(blisko dzieci) a na dole pracowalibysmy tez blisko.

    Poza tym podoba mi sie niewielka ilosc scian nosnych(co daje mozliwosc zmian w aranzacji) i bardzo prosta, dosc ladna wg mnie proporcjonalna bryla budynku. Dodatkowym atutem jest to, ze chyba nie jest drogi w budowie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdark

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    A myślisz, że pokój dzienny jest wystarczająco duży, żeby pomieścić tam funkcjonalnie wypoczynek z jadalnią?
    No i czy ta prosta bryła nie jest trochę za prosta?
    Obawiam się rownież o wrażenie po wejsciu do domu. Wchodzę z przedsionka bezpośrednio na schody, po lewej wąski korytarz. No i właśnie nie wiem czy salon po prawej będzie dawał wystarczająco przestrzeni, która mi się marzy po 30 latach mieszkania w bloku.

    Pozdrawiem
    magdark

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdark
    A myślisz, że pokój dzienny jest wystarczająco duży, żeby pomieścić tam funkcjonalnie wypoczynek z jadalnią?
    No i czy ta prosta bryła nie jest trochę za prosta?
    Obawiam się rownież o wrażenie po wejsciu do domu. Wchodzę z przedsionka bezpośrednio na schody, po lewej wąski korytarz. No i właśnie nie wiem czy salon po prawej będzie dawał wystarczająco przestrzeni, która mi się marzy po 30 latach mieszkania w bloku.

    Pozdrawiem
    magdark
    salon ma 28m + schody i moim zdaniem to jest wystarczajaco duzo. Zawsze mogloby byc wiecej, ale wg mnie teraz jest dobrze.
    widok na schody to dla mnie atut, jesli schody sa ladne to powstaje bardzo eleganckie wejscie.
    co do prostoty - bryla owszem jest prosta, ale elewacja jest ciekawa i tak wlasnie lubie najbardziej.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wieszczka mi ekipa budowlańców wyceniła na stan surowy otwarty 160000 w pierwszym rzucie....
    dach beton, mury z maxa kozłowickiego
    no nie najmniejszy ten domek co?
    nie cierpię oszustów

  8. #8

    Domyślnie WM18 Wieszczek od Wlada Kowalskiego

    Sie zastanawiam nad tym projektem. Co o nim sądzicie?

    http://www.projekty.wm.com.pl/domy/W18.html

    Mam kupiony W15, ale chyba bedzie za mały.

    dzieki.
    GV

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba ten projekt, jest prosty i przepiekny. Ale niestety go nie kupimy, bo jest dla nas za drogi, zwłaszcza na etapie wykończenia ( tyle tych podłog.

    Za to tym, których stac i którym ten projekt tez sie podoba podaje kosztorysy dwóch wykonawców z okolic Poznania

    wycena nr 1. materialy na stan surowy otwarty wraz z dachem (bez okien polaciowych) 72.654 ( z ociepleniem styropianem) oraz 76.647 zł z ociepleniem wełną) robocizna 45.043 brutto

    wycena nr 2 robocizna bez wyceny materiałów za stan surowy otwarty bez dachu 33800 robocizna za dach 13,540( z oknami połaciowymi) materialy na dach 36.540

    Pozdrawiam
    Ania

  10. #10

    Domyślnie

    O kurczę! Dzięki!

    Powiedz mi jeszcze proszę z jakiego rejonu są te wyceny?

    Nie bralas pod uwagę budowę etapami? Najpierw mieszkać na parterze, a kiedyś tam zrobić poddasze? Dom jest w końcu na całe życie

    pozdarwiam,
    Gloria

  11. #11

    Domyślnie

    dom bardzo mi isę podoba i gdybym potrzebowała dome dla 4 osób to byłby to ten

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie podoba mi sie tylko jedna rzecz- okno na poddaszu od frontu (od łazienki) jest niesymetryczne - jedna czesc to szyba druga albo okiennica jednostronna albo okladzina z drewna (bardziej prawdopodobne)
    jak sie obejrzy inne projety tego architekta widac ze ma on upodobanie do takich "niesymetrycznych " rozwiazan okiennych
    oczywiscie to rzecz gustu ale ja wole symetrie - w tym wypadku poprawka jest rzecza banalna - po prostu zmiana na cale okno ( z tym ze teraz to jest akurat na przedluzeniu lini drzwi...wiec nie wiem...cos mi nie gra
    inna rzecz... troche glupio takie okno od lazienki na froncie trzeba caly czas pamietac o zaslanianiu chyba ze ktos wyluzowany i sie nie krepuje ze go z ulicy pluskajacego sie widac

    na dole duza lazienka - chyba bym sie pokusila zeby wejscie bylo bezp z sypialni takie "room master" czyli sypialnia z garderoba i indywidualna lazienka

    ale ogolnie projekt sie podoba

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A! jeszce jedna rzecz zauwazylam "in minus"
    przejscie z garazu - lubie jak wchodzi na hall (korytarz) mozna zmienic buty rozebrac sie z kurtek plaszczy i dpiero na pokoje....
    tu jest przez pomieszczenie gospodarcze i od razu do kuchni... no nie wiem
    buty niby mozna wytrzec w tej pralni ale zawsze lepiej je zdjąc (wiadomo jak to wycieranie wyglada) ale nawet juz wizja ze przez kuchnie przetaczaja sie wracajacy domownicy w mokrych, zasniezonych kurtkach jakos mnie odrzuca ( a nie sadze zeby jak sie wjedzie do garazu to chcialo sie leciec dookola wychodzic przez brame garazowa i wchodzic przez drzwi głowne )

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Glora Victis- budowa będzie w bliskich okolicach Poznania.

    Dzisiaj otrzymalam 3 wycene na ten domek i inny konkurencyjny ktory chyba wybierzemy ( c 110 dom za rogiem). Za Wieszczka za tzw stan developerski (tzn bez drzwi wewnetrznych posadzek, plytek, wyposazenia lazienki itp czyli wykonczenia) firma chce 310.000 zł.( do małej negocjacji)

    jezeli dodasz wykonczeniowke, wyjdzie pewnie z 400.000

  15. #15

    Domyślnie

    Anstak dzięki,

    W sumie mozna się było domysleć, że dom będzie w okolicy Poznania - z tamtąd piszesz No tak - ten dom o którym piszesz jest dużo mniejszy.

    pozdarwiam,
    GV

  16. #16

    Domyślnie

    Zielonooka!

    Z ta lazienka to mi sie wydaje ze tak czy inaczej (obojetne z ktorej strony bedzie) jesli ma okno - moze sie znalesc ktos, kto lubi podgladac. I nie wazne czy to bedzie sasiad czy przechodzien

    Mi sie akurat podoba ta niesymetrycznosc - ale od czego jest adaptacja - jak bylo by symetrycznie bylo by bardziej klasycznie, bo teraz to delikatna zabawa w tej skromnej w zasadzi bryle.

    Ale oni juz tak projektuja, ze nie dodaja zbednych elementow (jak sie zobaczy reszte projektow) Choc mysle ze jakby bylo symetrycznie tez by nie bylo zle - ja jednak wole tak jak jest.

    pozdarwiam,
    gloria

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gloria - symetrycznosci i okna - to akurat kwestai gustu a o nich sie nie dyskutuje
    a co powiesz o tym przejsciu przez huchnie z garazu z pominieciem holu?
    pozdrawiam!

  18. #18

    Domyślnie

    Zielonooka!

    Ha! To też jest ciekawa kwestia. Może nie gustu, a bardziej... modelu życia. Tak! Ja np mam duże psy. Dwa bokserki Jak to psy - butów nie noszą. Na podłodze mam deski, nie mam wykladzin i dywanow (za duzo siersci w to wchodzi i trudno jest utrzymac w porządku) Psy puszczam tez do ogrodu. Oczywiscie jak jest mokro - wycieram im łapy - ale sterylnie to nie jest na mojej podłodze.

    W domu też chodzi się w butach. Oczywiście domownicy mają swoje kapcie. Mam na myśli to, że dom jest do mieszkania. Gściom nigdy w życiu nie pozwalam zdejmować butów i sama się złoszczę jak ktoś oczekuje ode mnie abym zdjęła buty. Wiadomo inaczej jest jak ktoś idzie do sypialni lub łazienki, ale w strefie dziennej i WC podłoga jest dostosowana do takiego wlasnie zycia.

    Teraz kuchnia - tu tez mam kafle.

    W przypadku tego domu - przejscie z garazu przez pom. gosp do kuchni jest niezłe. Wysiadasz z samochodu wycierasz buty i wchodzisz do spiżarki, zostawiasz ziemniaki, puszki i inne zakupy - i wchodzisz do domu. Do kuchni - witasz się z psami, dajesz im wody, nastawiasz wodę na herbatę i idziesz się rozebrać do przedpokoju. Cały czas po "twradej podłodze"

    Mi to odpowiada

    pozdarwiam, gloria

  19. #19

    Domyślnie Wieszczek WM18 - co Wy na to?

    Właśnie zamówiłam ten projekt. Kto z Was To buduje?
    kto mi zdradnie projekt skradanie,
    ten nie zgadnie, że nań spadnie,
    niespodzianie... łaskotanie...

  20. #20

    Domyślnie

    Moment, taka zdolna jestem ze wkleje Wam rysunki, coby się Wam lepiej oglądało i dyskutowało

    front domu:


    parter:


    poddasze:


    ogród:


    ogród:


    jak ktoś to cudo buduje - proszę o kontakt, jak nie buduje a się zastanawia... pogadam z chęcią. Zastanawiam się nad projektem wnętrza, bo funkcja przy małej korekcie jest w sam raz dla nas. To znaczy dla mojego pączusia, moich klusek i mnie.
    kto mi zdradnie projekt skradanie,
    ten nie zgadnie, że nań spadnie,
    niespodzianie... łaskotanie...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony