dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    mam od gory i szlag mnie trafia z jednego podowu - nie jestem w stanie domyc wlewow. niestety nie mozna ich na tyle rozebrac by umyc i udroznic.
    probowalam juz wszystkiego - zalewalam wrzatkiem, wrzatkiem z plynem, domestosem i nic w efekcie mam caly czas problem z sciekaniem plynu do plukania, a dotego przezroczysty plastik z osadami wyglada okropnie
    Miałam to samo Nie wiem jak bardzo jast zapchane u Ciebie, ale u mnie wystarczyło kilka prań (może kilkanaście płukań) bez żadnego płynu wlewanego do zasobnika. Od tamtego czasu używam rozcieńczonego płynu już normalnie do zasobnika i nic się nie zatyka. Wcześniej jak używałam koncentratu (Lenor, Silan itd.) to dawałam mniej ale nierozcieńczonego, więc pewnie stąd te zapchania.

    Mam Boscha (ładowany od góry) jestem zadowolona z ładowania i rozładowywania, bo bardzo wygodne. Co do dorzucania w trakcie prania to gdy już jest woda w pralce to bęben jest b.ciężki i za bardzo nie ma jak się zaprzeć i go przekręcić do właściwej pozycji. U mnie pralka zawsze jest otwarta i nawet jak coś niechcianego do niej wpadnie (nie zdarza się) to jeden rzut oka i wszystko widać, a nie trzeba "nurkować" do środka.
    Pozdrawiam

    aro3003

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Miałam i taką i taką. Polecam z czystym sumieniem ładowaną od góry, zalety wyżej opisane. Mam elektroluxa, bęben super się otwiera, ma plasitkowe części. Używam już 6 rok i tylko filtr czyszczę. Super.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Na ładowanej od przodu można postawić suszarkę...

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Jeśli pytasz, to znaczy że nie interesuje Cię stawianie na niej czegokolwiek, bo wtedy byś nie pytała.

    W takim układzie pytanie jest proste: czy wolisz kucać, czy się schylać?

    Ja wolę się schylać, używałam obu typów i ładowana od góry jest 100x wygodniejsza, ale ponieważ chcę też suszarkę, a nie ma suszarek ładowanych od góry to nie będę się wyginała w chińskie osiem żęby przerzucić pranie stąd tam i kupię "normalną" tyle, że zainstaluję ją na podwyższeniu, coby się przed nią kłaniać, a nie kucać

    PS W mojej ładowanej od przodu żeby rozebrać wlewy to też trzeba nieomal hydraulika wołać

  5. #65

    Domyślnie

    Dla mnie najważniejszy argument przemawiającym ZA pralką z wsadem od góry (poza ceną, energooszczędnością itp.):

    - po włączeniu prania mogę wcisnąć pauzę i po zwolnieniu blokady drzwiczek, mogę jeszcze dołożyć brudne rzeczy do prania.

  6. #66

    Domyślnie

    Ładowana od góry dobrze sprawdza się w małych łazienkach.

  7. #67
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    merysu

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-939
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przez większość mojego życia mieliśmy pralkę ładowaną od góry, po prostu innej nie było szans zmieścić w naszej mikro łazience. A że mieszkały tam trzy baby (mama, ja i siostra) to ściąganie wszystkich kosemtyków przed praniem to był cały ceremoniał Podsumowując - ładowana od przodu - zdecydowanie! Chyba że oprzesz się pokusie stawiania na niej rzeczy.

  8. #68

    Domyślnie

    Mając doświadczenie z dwoma modelami, polecam pralkę ładowaną od góry - wg mnie o wiele większy komfort użytkowania.

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanias78

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Skórzewo
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    54

    Domyślnie

    Są też małe pralki ładowane od przodu, więc mała łazienka to nie problem. Te od przodu na plus, szczególnie przez to, ze są bardziej funkcjonalne, bo służą jako dodatkowa półka

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Właśnie, to głównie kwestia tego, czy ktoś chcę zabudować pralkę lub ewentualnie coś na niej postawić. Jeśli bycie półką/blatem ma być dodatkową funkcją pralki, to ładowana od góry odpada. Myśmy wybrali ładowaną od góry, bo mamy małą łazienkę, a pralki ładowane od przodu w tych samych wymiarach były po prostu droższe i drzwiczki pralki blokowałyby przejście w łazience. I tylko dlatego.

    Moim zdaniem nawet wyciąganie rzeczy z pralki nie jest kryterium, bo niby łatwiej się schylić niż kucać, ale z drugiej strony pod ładowaną od przodu podstawia się miskę, jeden ruch ręką (ew. dwa) i cały wsad ląduje w misce. W ładowanej od góry trzeba się więcej omachać. Jedyną przewagą wyraźną pralki ładowanej od góry jest dla mnie właśnie możliwość dorzucenia ubrań, o których zapomniałam. W ładowanej od przodu jest to niewykonalne. Mam Elektroluxa, dozownik na płyny bardzo łatwo wyciągnąć i rozłożyć na części pierwsze, czyszczenie to w rzeczywistości płukanie. Nie mam żadnych z tym problemów.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony