dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Amica z ogroomnymi drzwiami - bez problemu wyjmuje się pranie i mojego syna a najważniejsze, że prosta w obsłudze - nie trzeba uczyć sie instrukcji, wszystko załatwia sie trzema przyciskami

  2. #42

    Domyślnie

    Mam pralkę ładowaną od góry Branta z suszarką po 6 latach nic się nie zepsuło (przy maxsymalnej eksploatacji przy rodzince 2+2-dzieci super brudzące ubrania, nie trzeba się schylać i dzieci z bębna wyjmować dozownik na proszek odpinany do mycia, i często coś się zapomni doładować do pralki wtedy w każdej chwili można przerwać i dopakować do reszty ubranek, no i mało miejsca zajmuje a jak cos zanią wleci to można ją złatwością przesunąć jedną rączką u dołu wysuwa się blokatkę i elegancko sunie jak po lodzie- nie trzeba chłopa prosić

  3. #43

    Domyślnie pralka ładowana od góry czy od przodu?

    Prosze o pomoc bo gubie się w gąszczu firm i bajerów
    Jaka lepiej kupic pralke - ąłdowana od góry czy tradycyjnie z przodu?
    nie mam problemow z meijscem wiec jego oszczednosc jest sprawa drugorzedna - liczy sie uzytkowanie
    generalnie anstawiam sie na pralke Boscha bo cale agd mam tej firmy ale nie wiem jaki konkretnie model
    pierzemy m/w dwa razy w tygodniu, czasem czesciej

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakos ładowana z boku bardziej do mnie przemawia. Rozkładanie bębna by dostać sie do tej ladowanej od gory do mnie nie przemawia.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Mam ładowaną od góry. Jedyny minus jaki widzę, to konieczność ściągania kosza na brudy przed i po praniu.
    Wszystko też zależy od umiejscowienia pralki w łazience. W domku będzie ładowana od przodu bo będzie stać pod skosem.

  6. #46

    Domyślnie

    serwisant pralek powiedział kiedyś, że pralki ładowane przodem są zdecydowanie lepsze. Nie przysłuchwałam sie rozmowie od początku, więc nie wiem, jakich używał argumentów. Wiem, że mówil cos o awaryjności grzałek i o tym, że pralka nie powinna byc zamykana na szczelnie, kiedy nie pierze, a te ładowane od góry sa własnie najczęściej pozamykane "na amen"
    D.

  7. #47

    Domyślnie

    kiedy miałam pralkę z bocznymi drzwiczkami , była zamknięta bo albo kot właził, albo dziecko małe, albo ktoś przechodząc zachaczał o drzwiczki , wiecznie ta pralka zatęchła była
    teraz mam ładowaną od góry, stoi sobie otwarta , nikt nie zachacza , nie ma problemu z dorzuceniem skarpet kiedy pranie już się zaczęło , wyjmowanie prania też jest wygodniejsze (no chyba że ktoś niewysoki jest)

    dla mnie tylko ładowana od góry
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  8. #48

    Domyślnie

    Pralki ładowane od góry są droższe.
    Mniej zajmują miejsca.
    Nie musisz schylać się żeby pranie wyciągać.
    Mają ładny design (wygląd)

    Jak w trakcie prania chcesz dołożyć jakąś rzecz to error, trzeba się namęczyć, żeby przekręcić bęben klapą do góry, a ja jest naładowany na full to ciężko idzie.

    Użytkowałam pralkę standardową i otwieraną od góry, wybieram tą z ładowaniem od góry.

  9. #49

    Domyślnie

    ja jestem tradycjonalista i raczej wole to ladowana z boku. i chyba jednak z nia jest mniej klopotow (zawsze mozna cos dorzucic jak sie jeszcze znajdzie ale rzecz gustu jak miejsce nie gra roli to bralbym ladowana od boku.

    PS. ktos mowil o wskakujacym kocie, to do tej ladowanej od gory juz nie wskoczy?? jakis slaby kot

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał RudolfS
    PS. ktos mowil o wskakujacym kocie, to do tej ladowanej od gory juz nie wskoczy?? jakis slaby kot
    ta od góry już nie jest tak kusząca ,owszem łazi po niej ale nie sypia w niej (co groziło wypraniem przez nieuwagę )
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  11. #51

    Domyślnie

    Miałam dwie ładowane od góry. Poza tym, że jedna była wadliwa z racji firmy to miała dwie zalety:
    - wygodne ładowanie prania oraz wyciąganie do powieszenia
    - nikt nie zaczepiał o drzwiczki i cały czas się wietrzyła
    Ale jak ktoś ma osobną pralnię to zaczepianie o drzwiczki nie grozi. Widok wiecznie otwartej pralki ładowanej od góry też nie szpeci.

    Z tego co się orientuję to pralki ładowane od góry mają niewielką ładowność, a te ładowane od przodu mają po 6,7kg. I też słyszałam, że są mniej trwałe. Minus zasadniczy był taki, że zatykały się otwory, do których się wsypuje proszek (w obu pralkach).
    Teraz mam Boscha ładowanego z przodu, 6kg. Zasuwa od 4 lat - piorę bardzo często i jest bez zarzutu.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał dode
    serwisant pralek powiedział kiedyś, że pralki ładowane przodem są zdecydowanie lepsze. Nie przysłuchwałam sie rozmowie od początku, więc nie wiem, jakich używał argumentów. Wiem, że mówil cos o awaryjności grzałek i o tym, że pralka nie powinna byc zamykana na szczelnie, kiedy nie pierze, a te ładowane od góry sa własnie najczęściej pozamykane "na amen"
    Że niby te ładowane od przodu nie są szczelnie zamykane?? Jakby tak było, to chyba przecież przy większości prań mielibyśmy mokro dookoła. To już te ładowane od góry są mniej szczelne, bo nie ma jak z nich wychlapać się więc i szczelność może być mniejsza.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Pralki ładowane od góry są droższe.
    Mniej zajmują miejsca.
    Nie musisz schylać się żeby pranie wyciągać.
    Mają ładny design (wygląd)
    No właśnie do nich trzeba się schylać, żeby wybrać rzeczy z dna. Przy ładowanych od przodu kucasz, chyba że zamontujesz je na szafce, to wtedy tylko może być problem z dosypywaniem proszku.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Pralki ładowane od góry są droższe.
    Mniej zajmują miejsca.
    Nie musisz schylać się żeby pranie wyciągać.
    Mają ładny design (wygląd)

    Jak w trakcie prania chcesz dołożyć jakąś rzecz to error, trzeba się namęczyć, żeby przekręcić bęben klapą do góry, a ja jest naładowany na full to ciężko idzie.
    Ale przynajmniej masz możliwość dołożenia czegoś. Sam wiele razy otwierałem swoją pralkę ładowaną od góry i dokładałem rzeczy. Nie było z tym żadnego problemu. A w przypadku tej ładowanej od przodu zawsze masz możliwość, że coś Ci się wyleje czy coś mokrego z niej wypadnie.

  15. #55

    Domyślnie

    to ja sie podłącze bo szukam możliwie małej a przedewszystkim płytkiej pralki ładowanej od przodu może coś polecicie?

  16. #56

    Domyślnie

    chyba ze są pralki ładowane od góry do 50 cm głębokośc (widziałem tylko 60 :/)i i 40 cm szerokości

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał dode
    serwisant pralek powiedział kiedyś, że pralki ładowane przodem są zdecydowanie lepsze. Nie przysłuchwałam sie rozmowie od początku, więc nie wiem, jakich używał argumentów. Wiem, że mówil cos o awaryjności grzałek i o tym, że pralka nie powinna byc zamykana na szczelnie, kiedy nie pierze, a te ładowane od góry sa własnie najczęściej pozamykane "na amen"
    Że niby te ładowane od przodu nie są szczelnie zamykane?? Jakby tak było, to chyba przecież przy większości prań mielibyśmy mokro dookoła. To już te ładowane od góry są mniej szczelne, bo nie ma jak z nich wychlapać się więc i szczelność może być mniejsza.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał dode
    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał dode
    serwisant pralek powiedział kiedyś, że pralki ładowane przodem są zdecydowanie lepsze. Nie przysłuchwałam sie rozmowie od początku, więc nie wiem, jakich używał argumentów. Wiem, że mówil cos o awaryjności grzałek i o tym, że pralka nie powinna byc zamykana na szczelnie, kiedy nie pierze, a te ładowane od góry sa własnie najczęściej pozamykane "na amen"
    Że niby te ładowane od przodu nie są szczelnie zamykane?? Jakby tak było, to chyba przecież przy większości prań mielibyśmy mokro dookoła. To już te ładowane od góry są mniej szczelne, bo nie ma jak z nich wychlapać się więc i szczelność może być mniejsza.
    Ups - moje niedoczytanie...
    Co ciekawe, moja była otwarta

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    707
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    W mieszkaniu miałam ładowaną od góry, teraz od przodu i.... NIGDY WIĘCEJ od przodu!!!!!!! Co ciekawe, Mały Żonek też klnie. Ładuje się fatalnie (przy górny załadunku łaszki nie wylatują), wydobycie prania to też masakra: w misce ląduje zwój splątanych ubrań. Z górnym załadunkiem nie miałam żadnych problemów i z rozkoszą w przyszłości wrócę do tego rozwiązania.

  20. #60

    Domyślnie

    ja odwrotnie

    mam od gory i szlag mnie trafia z jednego podowu - nie jestem w stanie domyc wlewow. niestety nie mozna ich na tyle rozebrac by umyc i udroznic.
    probowalam juz wszystkiego - zalewalam wrzatkiem, wrzatkiem z plynem, domestosem i nic w efekcie mam caly czas problem z sciekaniem plynu do plukania, a dotego przezroczysty plastik z osadami wyglada okropnie

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony