dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Ciagle zapowietrzajace sie grzejniki !!!

    Tak jak w temacie...
    Mam problem,grzejniki(3) wspolpracuja w instalacji CO z kominkiem z plaszczem wodnym i jest to jedyne zrodlo ciepla.Objawy sa nastepujace;
    rozpalam w kominku,woda osiaga wyznaczona przezemnie temp. i wlacza sie pompka,rozgrzewaja sie grzejniki i grzeje sie ciepla woda,wszystko byloby super gdyby nie to ze po 20 min grzejniki stytgna i sa zapowietrzone,odpowietrzam je,woda znow naplywa i sa znow gorace ale tylko na chwile po kilku-kilkudziesieciu minutach znow sa zapowietrzone.
    Dziwna sprawa dla mnie jako laika jest to ze grzejnik w lazience(drabinka) nie zapowietrza sie wogole i jest goracy ciagle
    Kolejna dziwna dla mnie rzecz to to ze grzejnik w malym pokoju zapowietrza sie jakies 2x czesciej od tego w salonie .
    Wierze ze jest na to jakies racjonalne wytlumaczenie i rozwiazanie,z gory dziekuje!!!
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Oczywiście że wytłumaczenie jest proste
    Winowajcą jest kominek (kocioł na opał stały) kominek masz prawdopodobnie podłączony bezpośrednio do instalacji bez żadnego wymiennika a grzejniki zapowietrzają się najczęściej te które są najbliżej kominka patrząc po rurach
    Jeśli tak jest to można z tym walczyć np. odpowietrzając grzejniki lub montując odpowietrzniki automatyczne na kominku , instalacji lub samych grzejnikach lub też za kominkiem na zasilaniu separator powietrza
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie to odleglosc obu od kominka jest podobna,ten w lazience ktory sie nie zapowietrza jest faktycznie troche dalej,zastanawia mnie dlaczego to sie zaczelo teraz,po prawie 2 miesiacach palenia?..Tzn ten w mniejszym pokoju zapowietrza sie nagminnie od poczatku ale ten w salonie dzialal bez zarzutu...
    Pewnie bede musial zastosowac automatyczny odpowietrznik.

    A czy jest taka mozliwosc ze instalacja zapowietrza mi sie wlasnie przez odpowietrznik na kominku?? bo uslyszalem od jednego hydraulika ze te odpowietrzniki nasze(te mosiezne z ta czarna zakretka na gorze)czesto sie psuja i nie wytrzymuja takiej temp ktora powinny???
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał psm
    W zasadzie to odleglosc obu od kominka jest podobna,ten w lazience ktory sie nie zapowietrza jest faktycznie troche dalej,zastanawia mnie dlaczego to sie zaczelo teraz,po prawie 2 miesiacach palenia?..Tzn ten w mniejszym pokoju zapowietrza sie nagminnie od poczatku ale ten w salonie dzialal bez zarzutu...
    Pewnie bede musial zastosowac automatyczny odpowietrznik.

    A czy jest taka mozliwosc ze instalacja zapowietrza mi sie wlasnie przez odpowietrznik na kominku?? bo uslyszalem od jednego hydraulika ze te odpowietrzniki nasze(te mosiezne z ta czarna zakretka na gorze)czesto sie psuja i nie wytrzymuja takiej temp ktora powinny???
    Witam.

    Zacznijmy od tego, że kominek wodny powiniem pracowac poprzez wymiennik ciepła. Jeżeli nie ma wymiennika to masz w tym momencie układ otwarty. Trzeba także zacząć od tego gdzie znajduje sie naczynie przelewowe o ile jest. Widizałem juz takie układy gdzie nie było zadnego zabezpieczenia. Proponuje wezwać fachowców, którzy wykonali usługę.

    Pozdrawiam Tomek
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Zacznijmy od tego, że kominek wodny powiniem pracowac poprzez wymiennik ciepła. Jeżeli nie ma wymiennika to masz w tym momencie układ otwarty. Trzeba także zacząć od tego gdzie znajduje sie naczynie przelewowe o ile jest. Widizałem juz takie układy gdzie nie było zadnego zabezpieczenia. Proponuje wezwać fachowców, którzy wykonali usługę.

    Pozdrawiam Tomek[/quote]

    No oczywiscie jest to uklad otwarty,naczynie wzbiorcze znajduje sie nad kominkiem pod samym sufitem mieszkania o wysokosci 3,05m,fachowiec ktory to robil niestety wyjechal i nie ma narazie mozliwosci tego sprawdzic ale co do wykonania wszystko zdaje sie byc wporzadku,zreszta zrobil kupe takich instalacji i ludzie nie narzekaja,mi sie akurat przytrafilo ale sadze ze to klopot do rozwiazania.
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  6. #6

    Domyślnie

    z moich obserwacji,zapowietrza mi sie pompka od kominka,dajaca na co i zasobnik po odpowiednim przelaczeniu sie zaworu,wtedy ,gdy bulgotac zaczyna-wrzec lekko woda w plaszczu.Za maly odbior,za duza temp. przy 87 w plaszczu juz mi sie wytracaja banki powietrza i lataja w pompce...Zaobserwowalem to,unikam slabszego odbioru,ale znam juz lekko przyczyne.....Grzejniki dzialaja poprawnie,po zalaczeniu pieca,pompa od niego pobiera wode i odpowietrza sie calosc w piecu,na jego odpowietrznikach....

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Trzeba dokładnie odpowietrzyć układ(pompa ma nie pracować) i zwiększyć wydajność tej pompy.Na rozdzielaczach odpowietrzniki powinny być poluzowane.

    pzdr.

  8. #8

    Domyślnie

    A jakie sa ceny automatycznych odpowietrznikow i czy mozna to samemu zamontowac???

    Jak najlepiej odpowietrzyc caly uklad zeby bylo to zrobione porzadnie,chodzi mi o to zeby sie upewnic czy musze montowac jakies dodatkowe urzadzenia bo jak juz wyzej pisalem przez pewien czas bylo wszystko ok ??
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał psm
    A jakie sa ceny automatycznych odpowietrznikow i czy mozna to samemu zamontowac???

    Jak najlepiej odpowietrzyc caly uklad zeby bylo to zrobione porzadnie,chodzi mi o to zeby sie upewnic czy musze montowac jakies dodatkowe urzadzenia bo jak juz wyzej pisalem przez pewien czas bylo wszystko ok ??
    Właśnie dziś zakupiłem w Praktikerze automatyczny odpowietrznik chromowany invena z zaworkiem stopowym za 15 zł i planuję nawet go SAMEMU wkręcić

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał psm
    Witam.
    Zacznijmy od tego, że kominek wodny powiniem pracowac poprzez wymiennik ciepła. Jeżeli nie ma wymiennika to masz w tym momencie układ otwarty. Trzeba także zacząć od tego gdzie znajduje sie naczynie przelewowe o ile jest. Widizałem juz takie układy gdzie nie było zadnego zabezpieczenia. Proponuje wezwać fachowców, którzy wykonali usługę.

    Pozdrawiam Tomek
    No oczywiscie jest to uklad otwarty,naczynie wzbiorcze znajduje sie nad kominkiem pod samym sufitem mieszkania o wysokosci 3,05m,fachowiec ktory to robil niestety wyjechal i nie ma narazie mozliwosci tego sprawdzic ale co do wykonania wszystko zdaje sie byc wporzadku,zreszta zrobil kupe takich instalacji i ludzie nie narzekaja,mi sie akurat przytrafilo ale sadze ze to klopot do rozwiazania.[/quote]


    Witam.


    Jezeli kominek pracuje podobnie jak instalacja w układzie otwartym bez wymiennika ciepła to przyczyną zapowietrzania sie grzejnikwów może byc zamkniety zawór na dopuszczaniu wody do złady C.o. Jezeli oczywiscie masz naczynie z pływakiem to zawór do dopuszczania wody powiniem byc cały czas otwarty. Napisz coś wiecej. Czy masz wymiennik ciepła?
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  11. #11

    Domyślnie

    Wymiennik ciepla,chyba chodzi o ten plytowy,tak?....
    raczej tego nie ma,na 90% bo niestety nie jestem fachowcem i nie jestem kompetentny do konca odpowiedziec na to pytanie niestety.Co do naczynia to tez chyba jest bez a zawor do dopuszczania wody do ukladu jest zamkniety ciagle na 100%.Dopuszczalem tam wody juz kilka razy bo wkladalem reke do naczynia i bylo jej mniej przed rozpaleniem,sadzilem ze to wlasnie wina powietrza w ukladzie.Postaram sie jutro wkleic jakies zdjecia tej instalacji przed zabudowa kominka,napewno cos wyjasnia.
    Dzieki za odpowiedzi.
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał psm
    Wymiennik ciepla,chyba chodzi o ten plytowy,tak?....
    raczej tego nie ma,na 90% bo niestety nie jestem fachowcem i nie jestem kompetentny do konca odpowiedziec na to pytanie niestety.Co do naczynia to tez chyba jest bez a zawor do dopuszczania wody do ukladu jest zamkniety ciagle na 100%.Dopuszczalem tam wody juz kilka razy bo wkladalem reke do naczynia i bylo jej mniej przed rozpaleniem,sadzilem ze to wlasnie wina powietrza w ukladzie.Postaram sie jutro wkleic jakies zdjecia tej instalacji przed zabudowa kominka,napewno cos wyjasnia.
    Dzieki za odpowiedzi.
    Witam.


    Tak wiec a raczej napewno znalezlismy wytłumaczenie Twojego problemu. Jeżeli nie masz wymiennika tak jak piszesz to bardzo nie dobrze. Takie układy powinno podłaczać sie na wymiennikach płytowych. Ponadto jeżeli masz jeszcze w miare nową instalacje to szkoda jej ponieważ zawsze w kominku wodnym jest mnóstwo brudu i innych nie czystosci które wraz z woda krąża w instalacji. Chyba , że masz to w mądry sposób rozwiązane poprzez filtr. Jeszcze jest jedno wązne pytanie jakie masz duże naczynie przelewowe? Generalnie układ jaki masz nie jest zrobiony prawidłowo i na pewno bedziesz miał z nim problemy co jakis czas. Problem polega na tym iż tj napisałes po jakimś czasie palenia wody w naczyniu ubyło. Ubyło i bedzie ubywać, gdyz jest to układ otwarty a ponadto woda też bedzie odparowywac. W tym momencie zmniejsza sie Tobie automatycznie cisnienie w instalacji gdyz naczynie wyrównawcze nie ma wody. A co za ty idzie brak min cisnienia czyli zmniejsza sie na wys i cięzar słupa wody stad grzejniki zapowietrzają sie i przestaja grzać. Jedyne rozwiazanie to przerobienie układu tak aby naczynie miało dopuszczanie wody cały czas otwarte z pływakiem w środku. Tak czy inaczej kominek powienien być w układzie z wymiennikiem ciepła. Nie miałbyś tylu problemów.

    Pozdrawiam Tomek
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Trzeba dokładnie odpowietrzyć układ(pompa ma nie pracować) i zwiększyć wydajność tej pompy.Na rozdzielaczach odpowietrzniki powinny być poluzowane.

    pzdr.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    może tak,
    gdzie masz zabudowaną pompę w układzie,
    na zasilaniu, czy na powrocie,

    to że instalację masz w układzie otwartym, to nie błąd,

    co do zbiornika wyrównawczego to rzeczywiście tak jak napisał tuzin to dobrze by było wymienić sobie na naczynie z automatycznym dopuszczaniem,
    możesz kupić albo w makroterm.pl albo kratki.pl

  15. #15

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo zastanawiam się czy moja podłogówka jest skopana, czy to jednak zapowietrzona instalacja. 1950, jesteś tu fachowcem w tej dziedzinie. Rzuć okiem proszę na tę kotłownię, jestem zielony w hydraulice, ale zaczytuję się ostatnio i myślę, czy ten układ mieszający był lepszym wyjściem niż zawór drogowy, którego u mnie nie ma. Bo wkurza mnie że mieszacz tyle kosztował, a kotłuję w piecu, grzejniki gorące, a podłoga LETNIA tylko na pierwszej pętli. Pozostałe zimne, ba, nawet rozdzielacz jest ledwo ciepły. Zaczynam się gubić gdzie jest zasilanie a gdzie powrót podłogówki (obie belki zresztą zimne).
    Pompa Wilo od podłogówki chodzi praktycznie stale, ale wskazania przepływomierzy mówią, że działa tylko na I biegu (z trzech). W instrukcji podają, że właśnie I bieg jest najwydajniejszy (w przeciwieństwie do pomp CO i CWU). W każdym razie na 2 i 3 biegu przepływomierze wskazują 0 l/min.
    Wezwę oczywiście instalatora, ale na razie mam zdjęte i zaślepione na razie 3 grzejniki (z ośmiu) bo szpachluję dziury przy rurach i nie chcę by na próżno odpowietrzał... Dostrzeżesz coś niepokojącego na tym zdjęciu? Układ otwarty z naczynkiem na strychu. Pompa CWU wyłączona.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    a jakie masz przepływy w rotametrach?
    bo widzę, że są na rozdzielaczu,

  17. #17

    Domyślnie

    Jeśli te "szkiełka" to rotametry , to nie są dławione zaworami na belce sąsiedniej i są otwarte na maksa, czyli wskazują chyba 3 l/min. Wstyd się przyznać ale nie wiem jakiej długości są pętle. Wiem źe zajmują około 50 m2 parteru (salon, kuchnia, łazienka, wiatrołap). Strasznie mnie ciekawi jak ta woda krąży w tych rurkach na zdjęciu, przydały by się czerwone strzałki . Wczoraj rozbujałem kocioł na maksa, rura powrotna przy samym kotle gorąca a rurki przy rozdzielaczu podłogówki zimne

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    te 3 litry to gdzie pokazuje,
    nad czy pod tym tłoczkiem?

  19. #19

    Domyślnie

    Tłoczki są na samym dole, na ostatniej kresce

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    w 99% masz zapowietrzony układ

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony