dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Klejenie płytek w sezonie grzewczym na podłogówce

    Mam do położenia blisko 100 m2 gresu na ogrzewanej podłodze. Pytanie: można to teraz wykonać czy lepiej czekać do wiosny i zrobić po wyłączeniu ogrzewania. Glazurkarz nie widzi problemu, ale jak wiadomo jemu zależy bardziej na kasie niż na tym, co się z tym będzie dalej działo.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  2. #2

    Domyślnie

    Kładzenie płytek na działającej podłogówce nie jest zalecane . Nie jest to jednak niewykonalne . Ciepła wylewka skraca czas otwarty kleju . Jak glazurnik wie co z tym fantem począć , to będzie ok . Jezeli nie , to płytki sie odspoją .

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: Klejenie płytek w sezonie grzewczym na podłogówce

    Cytat Napisał skorpio
    Mam do położenia blisko 100 m2 gresu na ogrzewanej podłodze. Pytanie: można to teraz wykonać czy lepiej czekać do wiosny i zrobić po wyłączeniu ogrzewania. Glazurkarz nie widzi problemu, ale jak wiadomo jemu zależy bardziej na kasie niż na tym, co się z tym będzie dalej działo.
    Kleję właśnie płytki w salonie i na czas klejenia wyłączyłem (zakręciłem na rozdzielaczu) pętle salonu. Klej zgodnie z etykietką po trzech dniach osiąga wytrzymałość i po zafugowaniu i odczekaniu tygodnia załączam.
    Identycznie kleiłem pokój obok i jest OK'.

    Grzanie podłogi i klejenie można pogodzić.

    P.S. Bałem się troszkę mrozów, bo wyłączona połowa parteru, ale ta resztka daje radę.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałam klejone płytki przy 3 tygodnie temu w wiatrołapie.
    Nie zdecydowałam się na wyłączenie podłogówki z obawy o zamarznięcie pętli, skręciłam ją tylko na 10-15 stopni - co będzie to przekonam się po sezonie grzewczym, bo fuga ma 1.5 mm - mam nadzieje że się podłoga nie zbiegnie

  5. #5
    Guest

    Domyślnie Re: Klejenie płytek w sezonie grzewczym na podłogówce

    Cytat Napisał skorpio
    ... Pytanie: można to teraz wykonać czy lepiej czekać do wiosny ...
    na kleju jest napisane w jakich temperaturach mozna kłaść ...

  6. #6

    Domyślnie Re: Klejenie płytek w sezonie grzewczym na podłogówce

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał skorpio
    ... Pytanie: można to teraz wykonać czy lepiej czekać do wiosny ...
    na kleju jest napisane w jakich temperaturach mozna kłaść ...
    proponuję zakręcić pętlę w miejscu układania płytek poczekać z e 2 doby żeby posadzka się ostudziła i kleić po skończonej robocie odczekać 3 tygodnie i znowu pomału zacząć nagrzewać podłogę

  7. #7

    Domyślnie Re: Klejenie płytek w sezonie grzewczym na podłogówce

    Cytat Napisał jakoxxs
    proponuję zakręcić pętlę w miejscu układania płytek poczekać z e 2 doby żeby posadzka się ostudziła i kleić po skończonej robocie odczekać 3 tygodnie i znowu pomału zacząć nagrzewać podłogę


    to ja w takim razie proponuję poczekać do deszczowego lata (żeby z kolei nie było za sucho i gorąco).

    Kleiłem płytki na działającej podłogówce i jak na razie nic się nie dzieje (no ale jeszcze rok nie minął więc może wszystko przede mną). Faktycznie klej szybko schnie i kiepsko się pracuje. Można nałożyć kleju na 2-3 płytki na podłodze bo jak więcej to ciężko nadążyć żeby za bardzo klej nie podsechł. Dobrze byłoby dzień wcześniej wyłączyć odpowiednią pętlę żeby trochę podłoga ostygła.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Jeden z klejów elastycznych, na ogrzewania podłogowe, nazwy nie podaje coby nie reklamować:

    Woda zarobowa biały ≈ 7,7 l / 1 worek 25 kg
    Woda zarobowa szary ≈ 6,5 l / 1 worek 25 kg
    Ciężar właściwy mieszanki Biały ≈ 1,6 kg/dm3 / Szary ≈ 1,65 kg/dm3 UNI 7121
    Czas gotowości do pracy (pot life) ≥ 4 h
    Temperatura użycia od +5 °C do +35 °C
    Max. grubość wykonywanej warstwy ≤ 10 mm
    Czas otwarty ≥ 30 min. EN 1346
    Czas korygowania ≥ 30 min.
    Ruch pieszy ≈ 24 h
    Fugowanie ≈ 8 h ściany / ≈ 24 h podłogi
    Pełna wytrzymałość ≈ 7 dni
    Wydajność * ≈ 2,5 – 4 kg/m2

    Dane uzyskane w temp. +23 °C, przy wilgotności względnej 50% i przy braku wentylacji. Dane mogą ulec zmianie w zależności od warunków
    panujących na budowie: temperatury, wentylacji, nasiąkliwości podłoża i układanego materiału.


    W skrocie: zmniejszy sie czas otwarty i czas korygowania. Warunek: nie przekraczać w żadna stronę temperatury.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Zbyt szybkie odejscie wody z zaprawy skutkuje slabszymi wiązaniami.

    Teraz plytki poleżą ale napewno krócej niz te ktore bys ukladal przy wył. podłogówce.

    Poza tym temperatura przez Ciebie wskazana dotyczy otoczenia a nie podłoża a to istotna różnica.

  10. #10

    Domyślnie

    eee błąd temperatura podłoża też jest istotna załóżmy obecną sytuację pogodową dziś mróz jutro odwilż +5 stopni teoretycznie można kleić na zaprawy cementowe a podłoże nadal zmarźnięte bo 1 dzień nie odmarźnie

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    no jest istotna a kolega podajac temp otoczenia sadzi ze jest to temp podloza a jest to istotna roznica. ide zajarac. aty co glazurnicze forum zdradzasz?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    temperatura podloza ma znaczenie, nie twierdze ze nie, ale podlogówka nie grzeje az tak bardzo aby woda odparowywala natychmiast. Czas otwarty i czas korygowalnosci sie skraca ale polozyc mozna. Wiecej wody z kleju zabiera niezagruntowane, chłonne podloze niz praca podlogówki. I wiem jaka jest róznica pomiedzy temp. otoczenia a podłoża
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983
    temperatura podloza ma znaczenie, nie twierdze ze nie, ale podlogówka nie grzeje az tak bardzo aby woda odparowywala natychmiast. Czas otwarty i czas korygowalnosci sie skraca ale polozyc mozna. Wiecej wody z kleju zabiera niezagruntowane, chłonne podloze niz praca podlogówki
    zgadzam się w 100%, ale podwyzszona temp podloza wplywa niekorzystnie na odparowywanie wody z zaprawy. czas otwarty o korygowalnosci swoja drogą.

    idąc tokiem myslenia z Twojego podpisu, szkodzić tej reakcji sie nie powinno a takie posuniecie wplywa negatywnie.

    rowerem po chodniku tez nie można jeździc a jednak jeżdżą bo nic sie nie dzieje dopóki sie kogoś nie potrąci

    nie dałbym gwarancji na ułozone plytki przy włączonym ogrzewaniu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterek63
    no jest istotna a kolega podajac temp otoczenia sadzi ze jest to temp podloza a jest to istotna roznica. ide zajarac. aty co glazurnicze forum zdradzasz?
    nudzi mi się a poza tym lubię się trochę pośmiać trochę pomóc i trochę dowiedzieć wszystkiego po trochę

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No tak, temperatura podłoża przede wszystkim nie powinna być ujemna. Bo tak jak kolega wczesniej wspomnial: narazone na dzialanie ujemnej temperatury podloze na dlugi czas zostaje zbyt zimne.
    A co do tego przypadku mozemy wziac pod uwage ponad polowe naszych tarasów i balkonów. Przygotowane podłoże na balkonach/tarasach niejednoktrotnie jest mocniej nagrzane.
    Przygotować podłoże, solidnie zagruntować, dobry klej i można śmiało kleić.
    Przy zastosowaniu konkretnych produktów: daje na to gwarancję.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    jakobs bedziesz w Olsztynie to dawaj znac. zapraszam na kawke.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    fighter a ile tarasów juz zrobiles?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    piterek63 kurka no widzisz cały problem w tym, że własnoręcznie żadnego, akurat tak się życie potoczyło, że reprezentuję firmę handlową, oragnizujemy i prowadzimy szkolenia m.in dla glazurników, a balkony i tarasy to akurat jeden z moich ulubionych tematów, w szczególności poprawki
    Za zaproszenie na kawkę serdecznie dziękuję, mam nadzieje, że będzie aktualne jeszcze latem, bo napewno wyskoczę na rybki i wtedy chetnie skorzystam.
    nudzi mi się a poza tym lubię się trochę pośmiać trochę pomóc i trochę dowiedzieć wszystkiego po trochę
    A to zupełnie podobne pobudki do moich. I chociaż jestem tym niedobrym wstrętnym przedstawicielem firmy handlowej to jeszcze aż tak bardzo się nie zraziłem.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    w sumie zaproszenie na kawe bylo do jakobsa ale tez czuj sie zaproszony.

    zdradz z jakiej jestes firmy i zaprosz na szkolenie ja bardzo chętnie

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ups... no to się wepchnąłem na kawkę na dzika przepraszam W ramach przeprosin zabiorę Ci kilka worków dobrego elastyka.
    Co do firmy: wolałbym lepiej nie... bardzo mocno krytykowana tutaj jest jakakolwiek forma reklamy.
    Co do szkoleń: nie ma problemu, preferujesz jakiejs konkretnej firmy i dotyczące jakiegoś konkretnego zagadnienia? Bo zazwyczaj oragnizujemy takie "imprezy" w miarę możliwosci tematycznie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony