dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    w 99% masz zapowietrzony układ
    Pewnie tak jest, bo w grzejnikach bólgocze aż strach.
    Czyli muszę się wstrzymać z bólami do zakonczenia prac (podłączenia wszystkich grzejników) i wezwę instalatora do odpowietrzania (sam zresztą proponował przy montażu, że kiedyś odpowietrzy), a to pewnie dłuższa zabawa. Dzięki.

  2. #22

    Domyślnie

    Odnośnie jeszcze zapowietrzania się grzejników.

    Czy zapowietrzanie się grzejników nie spowoduje ich rdzewienia? Ponad to skoro się grzejniki zapowietrzyły to to oznacza, że gdzieś nadmiar wody musiał wylecieć, czyli należy dopuścić nową. Cykliczne dopuszczanie nowej wody również może spowodować korodowanie grzejników, TAK?

  3. #23

    Domyślnie

    Odnośinie dopuszcania wody: jak będziesz dopuszczał dużo nieuzdatnionej wody (czyli z wodociągu) to w kotle urośnie warstewka kamienia.
    A o dostep powietrza do instalacji w systemie otwartym nie ma się co martwić, woda napowietrza się w naczyniu wyrownawczym

  4. #24

    Domyślnie Re: Ciagle zapowietrzajace sie grzejniki !!!

    Cytat Napisał psm
    Tak jak w temacie...
    Mam problem,grzejniki(3) wspolpracuja w instalacji CO z kominkiem z plaszczem wodnym i jest to jedyne zrodlo ciepla.Objawy sa nastepujace;
    rozpalam w kominku,woda osiaga wyznaczona przezemnie temp. i wlacza sie pompka,rozgrzewaja sie grzejniki i grzeje sie ciepla woda,wszystko byloby super gdyby nie to ze po 20 min grzejniki stytgna i sa zapowietrzone,odpowietrzam je,woda znow naplywa i sa znow gorace ale tylko na chwile po kilku-kilkudziesieciu minutach znow sa zapowietrzone.
    Dziwna sprawa dla mnie jako laika jest to ze grzejnik w lazience(drabinka) nie zapowietrza sie wogole i jest goracy ciagle
    Kolejna dziwna dla mnie rzecz to to ze grzejnik w malym pokoju zapowietrza sie jakies 2x czesciej od tego w salonie .
    Wierze ze jest na to jakies racjonalne wytlumaczenie i rozwiazanie,z gory dziekuje!!!
    gdzie masz zainstalowaną pompke- na zasilaniu czy na powrocie?
    Czy na grzejnikach sa zawory termostatyczne?
    Jesli masz zawory termostatyczne i pompkę na zasilaniu to po podgrzaniu czynnika czesc zaworów termostatcznych zaczyna sie przymykac a pompka dalej pompuje do nich tyle samo czynnika. Cos musi sie stać z nadmiarem wody wiec wywala ja przez naczynie wzbiorcze, a zaraz potem się zapowietrza układ. Imho pompa powinna byc na powrocie i powinienes zrezygnować z zaworów termostatycznych na grzejnikach jesli je posiadasz albo przynajmniej ograniczyć ich ilośc.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony