dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Maszynowe tynki cw

    Witam,

    czy przy tynkach cementowo-wapiennych wykonywanych maszynowo wykonuje się tylko jedną warstwę? Rozmawiałem z ekipą tynkarską i preferują zagruntowanie podłoża a następnie rozprowadzenie jednej warstwy materiału np. kreisel tynk 500

    http://www.kreisel.com.pl/katalog_pr...rskie/tynk_500

    trochę dziwi mnie fakt, że również u tego producenta jest obrzutka itp. jednak fachowcy upierają się, że lepiej jest robić z jednej warstwy gdyż będzie to mocniejsze.

    Czy to jest właściwa metoda wykonywania tynków maszynowych?

    Czy to prawda, że gotowe mieszanki są mocniejsze i gładsze niż materiał wyrabiany na budowie?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Mieliśmy maszynowe Baumit mpi25. Najpier obrzutka jedna warstwa, potem tynk docelowy. Wszystko z tego samego systemu. Żadnych gruntów przed nie mieliśmy.
    Tynki wyszły super, zdjęcia jakby co w dzienniku.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    moim zdaniem gruntowanie jest błędem. Był temat o tym - komus spadły tynki w całej chałupie. Prawdopodbnie z tego powodu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4

    Domyślnie

    Sciany z suporka. Tynki cw maszynowe. Pytałem ekipę czy trzeba gruntować - odp "nie",
    Najpierw poszedł szpryc cementowy, a na drugi dzień tynk (w zalezności od potrzeby narzucany raz lub 2 razy)
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    moim zdaniem gruntowanie jest błędem. Był temat o tym - komus spadły tynki w całej chałupie. Prawdopodbnie z tego powodu.
    Doradca techniczny firmy wykonującej zaprawy tynkarskie doradza następujące rozwiązanie:

    obrzutkę i tynk + siatka wzmacniająco*

    * siatka do tynków grubowarstwowych nie może być to siatka do systemów ociepleń bo taką możemy tylko pogorszyć sytuacją (może działać jak warstwa ścinająca ze względu na małą wielkość oczek).

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: Maszynowe tynki cw

    Cytat Napisał akapap
    ... fachowcy upierają się, że lepiej jest robić z jednej warstwy gdyż będzie to mocniejsze ...
    nie bedzie mocniejsze, za to im szybciej robota zejdzie
    kase wezma tę samą - więc wciskają kit


    Cytat Napisał akapap
    ... Czy to prawda, że gotowe mieszanki są mocniejsze i gładsze niż materiał wyrabiany na budowie? ...
    nieprawda
    na budowie mozna zrobic zarówno słabą jak i mocną zaprawe

    p.s. 1
    im gładsza zaprawa - tym słabsza
    p.s. 2
    w tynkach nie chodzi o to aby zaprawa była mocna /w jakim niby celu miała by byc mocna ?/
    p.s.3
    w którym momencie ten "doradca techniczny" chce nakładac siatke ?

  7. #7

    Domyślnie Re: Maszynowe tynki cw

    Cytat Napisał brzoza
    ...
    p.s.3
    w którym momencie ten "doradca techniczny" chce nakładac siatke ?
    Jak to w ktorym, na koniec jako f-ra sciany, pieknie by wyszlo
    Szkocka krata a moze...

    Pzdr.

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie wlasnie koncza tynki cw

    najpierw obrzutka
    po wyschniecia Baumit mpi25

    jest elegancko

    540m2 w 6 dni - 3 chlopa

  9. #9

    Domyślnie

    u mnie wlasnie koncza tynki cw

    najpierw obrzutka
    po wyschniecia Baumit mpi25

    jest elegancko

    540m2 w 6 dni - 3 chlopa
    Pavulon Czy mozesz podac namiar na ekipe ktora wykonala ci tynki? Wlasnie poszukuje sprawdzonej ekipy. Z gory dziekuje.
    Ania

  10. #10

    Domyślnie

    Przy tynkach cementowo wapiennych wykonywanych maszynowo bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń PRODUCENTA.
    Dostępne są na stronach inter. lub po prostu na woreczku.
    Tynki CW ciężkie (grubość ziarna) wykonuje się 2 warstwowo.
    Tynki CW lekkie 1 warstwowo.
    rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę więcej czasu

  11. #11

    Domyślnie

    nie prawda
    do tynków cem. - wap. zawsze potrzebna jest obrzutka i to dzień wcześniej niż tynk ma być kładziony
    niewiem czy ekipa robi ci z materiałem , ale domyślam sie ze tak , bo odradzają obrzutkę , ponieważ też do tego potrzeba materiał , a to już im nie w nos ,drugi argument to już brzoza wspomniał ,czas który jest jak złoto

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    nie prawda
    do tynków cem. - wap. zawsze potrzebna jest obrzutka i to dzień wcześniej niż tynk ma być kładziony
    niewiem czy ekipa robi ci z materiałem , ale domyślam sie ze tak , bo odradzają obrzutkę , ponieważ też do tego potrzeba materiał , a to już im nie w nos ,drugi argument to już brzoza wspomniał ,czas który jest jak złoto
    tak tak a okna montujemy na pakuły i zaprawe cementową
    prawie wszystkie tynki cw lekkie gr. ziarna ok. 1mm wykonywane są jedno warstwowo, po uprzednim zmoczeniu ściany, grunt tylko na pow betonowe
    rzeczy niemożliwe załatwiam od razu, cuda zajmują mi trochę więcej czasu

  13. #13

    Domyślnie

    W przypadku kreisel, zalecenia wyglądają następująco:

    *) podłoże ceramiczne
    - obrzutka 550, tynk 500
    - gruntobet 310, tynk 511L lub tynk 500
    - obrzutka 550, tynk 501 lub 502L i ewentualnie gładź 662 (wewnąrtrz i na zewnątrz), gładź 660 (wewnątrz).

    Jak z tego widać tynki są dwuwarstwowe.

    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie...
    kurczę, może ktoś z Panów będzie tak miły, żeby mi wyjaśnić jak jest z tymi tynkami ???



    Mam taki dziwny gust, że nie podobają mi się idealnie gładkie ściany i między innymi dlatego skłaniałam się do tynków cementowo wapiennych.

    Tymczasem, już któraś z kolejnych ekip wmawia mi, że na takie tynki cementowo - wapienne trzeba nałożyć dodatkowo warstwę gipsu ( czyli gładzi ! ) bo one są niby jakieś tam brzydkie i trzeba je wygładzić !!!


    Przecież to podwójny koszt :
    np. przypuśćmy 15 zł za m2 tynku c-w i kolejne 15 zł za m2 gładzi gipsowej - to już 30 zł za m2 ( ceny samej robocizny ).

    Już dostaję kręćka...

    Przecież kiedyś wyczytałam tu na Forum, że perfekcyjnie wykonane tynki cementowo - wapienne wcale nie trzeba pokrywać dodatkowo gładzią gipsową.
    Perfekcyjnie wykonane, wygładzone i dobrze zatarte są tak gładkie, że tylko już na malowanie czekają.

    Czy ktoś z Was tak miał robione : perfekcyjnie zrobione tynki cementowo - wapienne, bez dodatkowego gipsu tylko już gotowe na malowanie ?

    Proszę o wypowiedzi...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tynk cementowo wapienny robiony na budowie z betoniarki, rzucany kielnią i zacierany ręcznie (tzw szary tynk) jest raczej brzydki i raczej przeznaczony jest do dalszej obróbki. Dalszą obróbka może być naciągniecie tzw gładzi kwarcowej (wapno z piskiem kwarcowym z niewielka ilościa białego cementu) i uzyskasz wtedy lekko chropowatą ale ładną powierzchnię. Można też dać gips - gładkie ale nie każdemu sie podoba.
    Jest tez trzecia droga: tynk cw z agregatu z gotowej mieszanki, zacierany mechanicznie. Gładki jak gładź kwarcowa (czyli lekka fakturka) ale powierzchnia jest jednolota - nie widać śladów po pacy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #16

    Domyślnie

    Coulignon,
    dziękuję za odpowiedź !

    Nie lubię idealnie gładkich ścian, więc raczej zainteresowana byłabym tymi dwoma wariantami o których piszesz :
    - naciągnięcie tzw. gładzi kwarcowej
    - lub tynk cw z agregatu z gotowej mieszanki, zacierany mechanicznie.

    Proszę, napisz mi jeszcze, czy orientujesz się jak przedstawiają się cenowo owe warianty ???

    Co wychodzi drożej co taniej ???
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zależy gdzie.
    Ale generalnie robocizna to ok 20 zł/m2 dla tynków ręcznych juz z gładzią kwarcową. Koszt materiału na 400m2 tynku to około 2000 zł.

    Przy tynkacha maszynowych ceny wahają sie od 15 do 20 zł/m2 (robocizna) ale materiał jest droższy - około 4000 zł na 400m2 tynku.

    Tak mniej więcej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18

    Domyślnie

    Oki, wielkie dzięki.
    W końcu już wiem o co mam pytać !
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Na suporeksie danie zwykłych tynków (nie lekkich) to strach.
    Na tynkach producenta podane są dokładne instrukcje, koniecznie ich przestrzegać. W internecie jest broszura "Wytyczne obróbki fabrycznie przygotowanych mieszanek tynkarskich". Tam jest wszystko opisane. trzeba ją sobie ściągnąć, i nie słuchac tynkarzy

  20. #20

    Domyślnie

    Zastanawia mnie tylko jedno czy po zatarciu tynku jeżeli mimo wszystko gdzie są otworki np kamyk podszedł i przyjmijmy , że majster nie zauważył to czy można za 2-3 dni uzupełnić to tym samym materiałem ???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony