dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jakie tynki ? Tynkowanie domu wewnątrz. Tynkowanie domu na zewnątrz.

    Witam,

    Wiosną chciałbym otynkować dom wewnątrz. Zastanawiam się jakie mam zrobić tynki? Czy jedynie gipsowe, czy może najpierw cementowo-wapienne a na to cieniutką warstwę gładzi? Wiem, że opcja z tynkiem cementowo wapiennym będzie droższa ale myślę bardziej o tym, która ściana będzie bardziej "zdrowa", będzie lepiej oddychała itp.
    Jeśli ktoś może podać mi wady i zalety obu rodzajów tynków, będę bardzo wdzięczny.
    Bedziu

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    O tynkach było już dużo. Archiwum pomoże.
    Ja ze swojej strony powiem, że mam CW bez żadnej gładzi. O innych nie myślałem.

  3. #3

    Domyślnie

    Aktualnie będę robił tradycyjny tynk CW zacierany piaskiem kwarcowym, gips mam w mieszkaniu i nigdy więcej nie zdecyduję się na użycie gipsu na ścianie.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli to nowy dom, budynek mieszalny to tylko lekki tynk maszynowy gipsowy nakładany agregatem.
    Jeżeli pomieszczenie typu garaż to tynk cementowo-wapienny.
    Dobra ekipa tak potrafi położyć tynk, że wystarczy tylko pomalować !
    W razie czego mogę polecić ekipy, ale tylko na Śląsku i w Wielkopolsce GG: 2520882

    http://www.muratordom.pl/budowa/prac...we,114_21.html


    http://www.muratordom.pl/budowa/prac...o,114_204.html

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie tynki cementowo-wapienne są trwalsze i zdrowsze. Widziałem już murszejące tynki gipsowe. One strasznie trzymają wilgoć a tynki cementowo-wapienne są sprawdzone przez dziesiątki lat są trwalsze

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar rafsli_rs
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Sadlinki
    Kod pocztowy
    82-522
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    @piotr-bud5 a ja mam jedno pytanie w taki razie jakie jest pochodzenie takich opinii : "Tynki gipsowe dobrze akumulują ciepło, gdyż są dosyć ciężkie. Ich zaletą jest również to, że mają bardzo dobrą paro-przepuszczalność. Potrafią wchłaniać wilgoć z otoczenia i oddawać ją wówczas, gdy we wnętrzach robi się sucho. Tworzą więc w domu przyjemny i zdrowy mikroklimat." Poza tym jeśli tak niezdrowe, niestosowne i po prostu BEEEE są te tynki gipsowe to powinno sie wycofać płyty gipsowo-kartonowe i bloczki gipsowe. Ja osobiście czegoś tu nie "kumam". Poza tym ta technologia jest mało znana i mało powszechna w naszym kraju ale zagranicą już od wielu lat stosuje sie te tynki.
    Ciekawy C118 - Stan surowy zamknięty.....a teraz się zaczyna zabawa !!!???

  7. #7

    Domyślnie

    Każde tynki mają swoje zalety i wady, ja mam gipsowe i nie narzekam...... Jedynie jak zamierzasz kłaść kiedyś tam gładź, to bezsensu robić to na raty, więc od razu lepiej położyć gipsowe. Wybór należy do Ciebie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja także mam tylko CW i nie narzekam. Dużo zależy od tynkarza. U mnie zrobił tak gładko i równo jakby to był gips.

  9. #9

    Domyślnie

    Obecnie są dostępne gładzie wapienne z domieszką białego cementu może nie są tak gładkie jak gipsowe ale po pomalowaniu praktycznie nie widać że jest to tynk c-w trzeba dotknąć by wyczuć lekką szorstkość

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony