dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 229
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4571
  1. #2041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wrzucę zdj napewno, ale dopiero w poniedziałek. Pomóżcie dziewczyny...pliss

    (a takie cuśśś...- http://allegro.pl/tapeta-jak-skora-w...727380154.html - czy to nie ociera o kicz?
    albo http://allegro.pl/winylowe-tapety-zm...755362500.html)
    Ostatnio edytowane przez ewelina2010 ; 16-11-2012 o 10:01

  2. #2042
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie tapety

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    Wrzucę zdj napewno, ale dopiero w poniedziałek. Pomóżcie dziewczyny...pliss

    (a takie cuśśś...- http://allegro.pl/tapeta-jak-skora-w...727380154.html - czy to nie ociera o kicz?
    albo http://allegro.pl/winylowe-tapety-zm...755362500.html)

    dekoratorka nie jestem, samej też często ciężko mi dokonać wyboru, ale patrząc na te tapety to:
    ta pierwsza ze skóry wilka...- ???????????????????????????????????? chyba nie tworzysz wilczej jamy?

    druga- widziałam tą tapetę na żywo ale w odcieniach jasnego szarego z białym, podobała mi się, ale tutaj ta Twoja to wydaje mi się ciemnawa, napewno ciemniejszy szary niż widziałam, jesli ściana z tą tapetą będzie szeroka to może byc za dużo...
    ps. mam wrażenie że strasznie chcesz udekorować salon, i w efekcie może wyjść misz masz..., za dużo na raz...
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #2043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Annjo No właśnie, też sie boję że mi wyjdzie misz masz. Wnęki po obu stronach kominka mają szerokość 63cm i 180 cm. A jeśliby w ogóle zrezygnować z tapety to na jaki kolor dać te wnęki(będą na nich trzy półki drewniane- środkowa z nich pójdzie też po kominie) szary, biały???
    P.S tutaj bardzo piękny salon - jest i tapeta i kamień/cegła http://dekoratorniatv.pl/deko/350.php
    http://dekoratorniatv.pl/deko/325.php
    i najlepsze http://dekoratorniatv.pl/deko/odcinki_nowe/288/4.jpg
    Ostatnio edytowane przez ewelina2010 ; 16-11-2012 o 13:27

  4. #2044
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie kolory

    Cytat Napisał ewelina2010 Zobacz post
    Dziękuję Annjo No właśnie, też sie boję że mi wyjdzie misz masz. Wnęki po obu stronach kominka mają szerokość 63cm i 180 cm. A jeśliby w ogóle zrezygnować z tapety to na jaki kolor dać te wnęki(będą na nich trzy półki drewniane- środkowa z nich pójdzie też po kominie) szary, biały???
    P.S tutaj bardzo piękny salon - jest i tapeta i kamień/cegła http://dekoratorniatv.pl/deko/350.php
    http://dekoratorniatv.pl/deko/325.php
    i najlepsze http://dekoratorniatv.pl/deko/odcinki_nowe/288/4.jpg
    Nie pomogę Ci, nie czuję tego, TY chcesz za dużo w jednym pomieszczeniu, różne i faktury, i kolory, zobacz sama:
    kawowa pralinka (1KOLOR)
    ścianka z oknem 1 i oknem 2-obie na szaro, (2KOLOR )
    pierwsza wnęka tapeta, (3-ci inny kolor, prawdopodobnie jakaś kolorowa tapeta) (KOLEJNA FAKTURA)
    wysunięta do przodu ścianka kominkowa -jasny kamień, (4FAKTURA i pewnie kolejny KOLOR)
    druga wnęka tapeta ..... powtórka z wcześniejszej wnęki
    i ostatnia ścianka - też kawowa pralina. ...powtórka

    półki drewniane-....kolejny materiał, kolejny kolor- a co z pozostałymi meblami, jakie kolory, ??
    teraz tworzysz bazę wnętrza- więc może nie szalej z kolorami , ścian potem nie tak szybko zmienić, lepiej operować dodatkami....

    nie umiem Ci pomóc, ale przynajmniej może powstrzymam przed nietrafionymi wyborami , wołaj o pomoc projektantów albo dziewczyny które mają trochę wyobraźni przestrzennej....
    kiedyś u kogoś pod linkiem był napis coś w stylu : JEŚLI WŁAŚCICIEL NIE MA POMYSŁU NA WNĘTRZA TO NIECH ZOSTANĄ .... i nie pamiętam.... czy to było PUSTE, czy NIEudekorowane.....
    moimi ideałami są kolory jasne, bardzo jasne, obecnie co mogę to kupuję i robię w bieli....., przynajmniej w tym względzie mam ułatwione...
    Ostatnio edytowane przez ANNNJA ; 16-11-2012 o 14:17
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #2045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo Annjo,masz rację. Nie pomyślałam że to aż tak dużo kolorów i faktur.. Ja to widziałam jako dwa główne:
    1. czekoladowe dwie małe ściany plus meble(komoda, witrynka i deski na kominku) -zimny brąz
    2. szare ściany plus szara delikatna tapeta tapeta i biało szary kamień- szarość
    Już nie wiem co myśleć
    W takim razie dziewczyny które macie trochę wyobrażni przestrzennej WOŁAM WAS

  6. #2046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    ewelina2010 trudno się wypowiedzieć nie widząc zdjęć, ale - tak jak pisze ANNJA wydaje mi się, że zbyt dużo będzie się działo z tymi wszystkimi kolorami i fakturami.
    Pomyśl może sama, czy bardziej kochasz brązy i czekolady, czy raczej biele i szarości?
    Nasz salon ma czekoladową ścianę, ciemne okna i meble. Kremowy łupek (płytki) na kominku.
    Ale ja już planuję rozbielić wnętrze (mimo,że remont przewidujemy za 3-4 lata dopiero ). Zaczynam od dodatków, bo one nadają charakter wnętrzu.






    Na Twoim miejscu poprzestałabym na pomalowaniu ścian na jeden kolor, dołożenie kamienia, wybór mebli. Tapetę we wnęce można zawsze potem położyć, jak się napatrzysz i namyślisz
    W każdym razie powodzenia!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  7. #2047
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    ewelina

    szarość szarości nierówna i dopasowanie wszystkiego w zgrabną całość na pewno nie uda się przez internet.

    Połączenie tych dwóch barw może wyglądać przepięknie :












    jednak trzeba by wtedy dobrać do tapety kolory z mieszalnika, idealnie w tonacji.
    Zauważ, że są na tych tapetach raczej złamane szarości i beże, takie greige.

    Twoja szarość na kamieniu jest pewno raczej chłodna ?

    To może się udać, ale musiałabyś zacząć od tapety, a do niej idealnie dobrać odcienie, na pewno nie z gotowych kolorów.


    taki przykład

    tapeta Harlequin :



    farby BM



    zestawienie jest efektem naszych dumań na wątku Zielonego Ogródka :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wy-salon/page7

    ale to tylko rozoważania hipotetyczne, wybieranie na podstawie zdjęć z netu, a tutaj kolory jednak bardzo przekłamują Trzeba to zrobić tylko i wyłącznie w realu z tapetą w ręku
    Ostatnio edytowane przez piu ; 17-11-2012 o 13:34

  8. #2048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewelina2010

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ania i Bartek: Dziękuję za odzew Bardziej kocham biele i szarości O tak! Te dwie ścianki wyjściowo wejściowe były takim akcentem który miał dodać trochę pieprzyka i ładnie podkreślić ładnie drewno. Bardzo piękne zdjęcia dołączyłaś, to Twój salon? Baj więcej zdjęć- proszę proszę
    A co to za piękny łupek na ścianie?

    Piu- dzięki, piękne są Twoje propozycje mega mega mega! Tylko że dziś już pojawiły się kolory na ścianach i są to te o których pisałam. Wrzucę w pon jakieś zdj obiecuję
    Dziewczyny a pamiętacie takie płytki http://www.cravendunnill.co.uk/modul...alle-tiles.jpg
    to one mnie zainspirowały to takiej kolorystyki(pięknie łączą brąz i szarość).

  9. #2049
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Ewelinko

    te płytki to corten steel firmy TAU, znam je jak żadne inne


    naśladują one stal corten, tu na elewacji Corten House





    Skoro masz już pomalowane, to wstrzymaj się z tapetą, kamień już powinien wystarczyć

  10. #2050
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    ewelina dzięki Salon mój, i to ta lepsza połowa. Reszta wygląda mizernie, dlatego nie pokażę na razie więcej. Szykuję się pomału do założenia wątku, w którym poproszę Forumki/ów o dobre rady i pomysły, co z nim zrobić podczas remontu. Remont planuję co prawda za 3-4 lata (przemalowanie ścian, zmiana mebli, itp.), ale inspiracji szukam już
    A "łupek" to tak jak pisałam zwyczajne płytki cementowe z LM, firma StoneMaster.

    Koniecznie pokaż zdjęcia w poniedziałek!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  11. #2051

  12. #2052

    Domyślnie

    Czy kanapy, ktorych oparcia są w prawie leżącej pozycji, są wygodne?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  13. #2053
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Salon równie niepraktyczny, co kuchnia. Komu może być wygodnie na tych lotniskach? Naprawdę bez urazy, ale to kompletny przerost formy nad treścią.

  14. #2054

    Domyślnie

    Ja nie jestem moze wnetrzarskim guru ani mistrzem urzadzania praktycznych wnetrz, ale akurtat ten salon wydaje mi sie bardzo praktyczny i estetyczny. Sofy maja regulowane oparcia, prawda? Nie wiem, jak z wygoda tej "dziury", ale wizualnie bardzo milo dla oka. Delikatna, stonowana kolorystyka, moim zdaniem osiagniety zostal bardzo uniwersalny projekt. Jak dla mnie na 5.

    PS. Swietne lampy

  15. #2055

    Domyślnie

    zakrzów, masz piękne wnętrza. Cudna kolorystyka. Kuchnia i salon, dekoracja okien - prześliczne. A jak ze stroną praktyczną - Ty już sama wiesz najlepiej. Wizualnie mi sie bardzo podoba.
    Tylko tu i teraz.

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzeszkowa Zobacz post
    Zachęcona wątkiem kuchennym, pomyślałam, że pokażę również swój salon. Brakuje jeszcze stolika i szafki telewizyjnej, które się robią Pozdrawiam E
    orzeszkowa - super salon! bardzo fajne krzesla! kanapa zreszta tez! same duzee plusy!!!
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Turlututu Zobacz post
    Ja nie jestem moze wnetrzarskim guru ani mistrzem urzadzania praktycznych wnetrz, ale akurtat ten salon wydaje mi sie bardzo praktyczny i estetyczny. Sofy maja regulowane oparcia, prawda? Nie wiem, jak z wygoda tej "dziury", ale wizualnie bardzo milo dla oka. Delikatna, stonowana kolorystyka, moim zdaniem osiagniety zostal bardzo uniwersalny projekt. Jak dla mnie na 5.

    PS. Swietne lampy
    mogę się podpisać? chociaż ja daję 6 Tylko pokoje dzieci zbytnio mi nie podchodzą.

  18. #2058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JimmyW

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kielce
    Posty
    110

    Domyślnie

    Zakrzów

    Bardzo ładny salon chcoiaż też jestem ciekw na ile te sofy sa wygodne

  19. #2059

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Salon równie niepraktyczny, co kuchnia. Komu może być wygodnie na tych lotniskach? Naprawdę bez urazy, ale to kompletny przerost formy nad treścią.
    Bez urazy, ale moim zdaniem przerost niepotrzebnej żółci nad merytoryczną stroną wypowiedzi

    Mnie się podoba, pomysł na "składane" oparcie sof ciekawy

Strona 103 z 229

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony