dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Bojler - anoda magnezowa

Domyślnie Bojler - anoda magnezowa

Z tego co wiem anoda magnezowa zapobiega korozji bojlera i wymienia sie ja co rok.

Czy sa bojlery w ktorych nie trzeba jej stosowac - tzn bezobslugowe ( chodzi o 2 wezownicowy okolo 300 litrow) Czy to zalezy od powloki wewnetrznej bojlera ( stal nierdzewna , lakier itd)

Zauwazylem ze niektorzy proponuja anode tytanowa podobna sie jej nie wymienia...

Pozdrawiam
    Slawomir

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

Domyślnie

No własnie też słyszałam, że tą tytanową się wkłada jeden raz i finito . Więc zamierzam w przyszłym roku ( po roku użytkowania) wymienić na tytanową ... no chyba, że doczytam coś co mnie od tego pomysłu odwiedzie .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

3. Dofinansowanie do kolektorów, pompy ciepła, wymiany okien, ocieplenia. Nasz ekspert odpowie bezpłatnie na Twoje pytania Ograniczenie strat energii: termomodernizacja i rekuperacja znacznie ograniczą straty energii Czy instalacja gruntowego wymiennika ciepła jest opłacalna? Jaki sposób ogrzewania domu wybrać aby jak najwięcej zaoszczędzić?
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

Domyślnie

a może takie coś ?

http://tomi-solar.eu/kolektory_slone..._tytanowa.html

tylko że tam jest napisane że tytanowa to 5-6 lat pokoju

cena trochę powala
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

Domyślnie

Nie tylko zależy od materiału anody. Wszystko zależy od agresywności wody. Wymieniałem w zasobniku po 4 latach (viessmann) w instrukcji pisali, że trzeba co rok sprawdzać. Serwisant potwierdził, że ta stara jeszcze by u mnie wytrzymała z dwa lata. Jednak w miejscowości obok mojej musi wymieniać co rok bo taka jest woda. Dlatego viessmann produkuje też zasobniki bez anody.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950

Domyślnie

możesz mieć zasobnik z nierdzewki

Domyślnie

Ja właśnie kupiłem sobie do domu bojler 200l z nierdzewki Viessmann nie potrzebuje żadnych anod, mam nadzieje że mnie przeżyje .

Domyślnie

Mnie też dopadł taki sam problem .
    Kupiłem sobie anodę z zamiarem wymiany odkręciłem denko a tu d*u p a zbita śruba jakiś niebotycznych rozmiarów pewnie klucz nr 40. Jak to to odkręcić ?? Dojścia żadnego, przydałby się jakiś oooogromny nasadowy. Może macie jakieś patenty na odkręcenie (czas leci a mi tu rdza pewnie zżera zbiornik)
    Podr.

PS następnym razem chyba kupię nierdzewkę

Domyślnie

Przy zakupie bufora ctm 380/120 sprzedawca sprzedał mi z anodą magnezową. Poczytałem trochę i wymieniłem przed zamontowaniem na tytanową.
    Całe szczęscie- magnezową trzeba wymieniać co roku- tak pisze w instrukcji. A tytanowa na całe życie bufora. Aby wymienić magnezową trzeba położyć zbiornik - przy wysokości pomieszczenia nie miesci się. Więc rozpinanie instalacji , spuszczanie wody - horror.
    dziwi mnie że sprzedawca o tym mi nie wspomniał- wszak zarobiłby większą marżę
    agamon

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek74Wolanski

Domyślnie

Ja posiadam zbiornik Galmet SGW 140litrów. Po 3 latach zdecydowalem sie na wymiane anody poniewaz jakosc wody strasznie sie obniżyła. Kupiłem sobie 4 sztuki

http://anoda-m.pl/pl/p/ANODA-%D0%A4-...-M8-GALMET/155

i mam spokój na 6-7 lat, sama wymiana też nie jest straszna bo wystarczy kupić klucz za niewielkie pieniądze do anod, ja pożyczyłem od znajomego hydraulika.

Domyślnie

Cytat Napisał Marek74Wolanski Zobacz post
    Ja posiadam zbiornik Galmet SGW 140litrów. Po 3 latach zdecydowalem sie na wymiane anody poniewaz jakosc wody strasznie sie obniżyła. Kupiłem sobie 4 sztuki

http://anoda-m.pl/pl/p/ANODA-%D0%A4-...-M8-GALMET/155

i mam spokój na 6-7 lat, sama wymiana też nie jest straszna bo wystarczy kupić klucz za niewielkie pieniądze do anod, ja pożyczyłem od znajomego hydraulika.
    Dokładnie, też sam wymieniałem anodę i też w Galmecie. Dowiedziałem się, że alternatywą dla anody jest pokrycie zbiornika żywicą Epidianu, jednak ważne jest, by taki zbiornik posiadał atest (całościowo, a nie tylko na samą żywicę)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia