dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Bojler - anoda magnezowa

    Z tego co wiem anoda magnezowa zapobiega korozji bojlera i wymienia sie ja co rok.

    Czy sa bojlery w ktorych nie trzeba jej stosowac - tzn bezobslugowe ( chodzi o 2 wezownicowy okolo 300 litrow) Czy to zalezy od powloki wewnetrznej bojlera ( stal nierdzewna , lakier itd)

    Zauwazylem ze niektorzy proponuja anode tytanowa podobna sie jej nie wymienia...

    Pozdrawiam
    Slawomir

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No własnie też słyszałam, że tą tytanową się wkłada jeden raz i finito . Więc zamierzam w przyszłym roku ( po roku użytkowania) wymienić na tytanową ... no chyba, że doczytam coś co mnie od tego pomysłu odwiedzie .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    a może takie coś ?

    http://tomi-solar.eu/kolektory_slone..._tytanowa.html

    tylko że tam jest napisane że tytanowa to 5-6 lat pokoju

    cena trochę powala
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Nie tylko zależy od materiału anody. Wszystko zależy od agresywności wody. Wymieniałem w zasobniku po 4 latach (viessmann) w instrukcji pisali, że trzeba co rok sprawdzać. Serwisant potwierdził, że ta stara jeszcze by u mnie wytrzymała z dwa lata. Jednak w miejscowości obok mojej musi wymieniać co rok bo taka jest woda. Dlatego viessmann produkuje też zasobniki bez anody.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    możesz mieć zasobnik z nierdzewki

  6. #6

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłem sobie do domu bojler 200l z nierdzewki Viessmann nie potrzebuje żadnych anod, mam nadzieje że mnie przeżyje .

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie też dopadł taki sam problem .
    Kupiłem sobie anodę z zamiarem wymiany odkręciłem denko a tu d u p a zbita śruba jakiś niebotycznych rozmiarów pewnie klucz nr 40. Jak to to odkręcić ?? Dojścia żadnego, przydałby się jakiś oooogromny nasadowy. Może macie jakieś patenty na odkręcenie (czas leci a mi tu rdza pewnie zżera zbiornik)
    Podr.


    PS następnym razem chyba kupię nierdzewkę

  8. #8

    Domyślnie

    Przy zakupie bufora ctm 380/120 sprzedawca sprzedał mi z anodą magnezową. Poczytałem trochę i wymieniłem przed zamontowaniem na tytanową.
    Całe szczęscie- magnezową trzeba wymieniać co roku- tak pisze w instrukcji. A tytanowa na całe życie bufora. Aby wymienić magnezową trzeba położyć zbiornik - przy wysokości pomieszczenia nie miesci się. Więc rozpinanie instalacji , spuszczanie wody - horror.
    dziwi mnie że sprzedawca o tym mi nie wspomniał- wszak zarobiłby większą marżę
    agamon

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek74Wolanski

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Ostrożanka
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja posiadam zbiornik Galmet SGW 140litrów. Po 3 latach zdecydowalem sie na wymiane anody poniewaz jakosc wody strasznie sie obniżyła. Kupiłem sobie 4 sztuki

    http://anoda-m.pl/pl/p/ANODA-%D0%A4-...-M8-GALMET/155

    i mam spokój na 6-7 lat, sama wymiana też nie jest straszna bo wystarczy kupić klucz za niewielkie pieniądze do anod, ja pożyczyłem od znajomego hydraulika.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek74Wolanski Zobacz post
    Ja posiadam zbiornik Galmet SGW 140litrów. Po 3 latach zdecydowalem sie na wymiane anody poniewaz jakosc wody strasznie sie obniżyła. Kupiłem sobie 4 sztuki

    http://anoda-m.pl/pl/p/ANODA-%D0%A4-...-M8-GALMET/155

    i mam spokój na 6-7 lat, sama wymiana też nie jest straszna bo wystarczy kupić klucz za niewielkie pieniądze do anod, ja pożyczyłem od znajomego hydraulika.
    Dokładnie, też sam wymieniałem anodę i też w Galmecie. Dowiedziałem się, że alternatywą dla anody jest pokrycie zbiornika żywicą Epidianu, jednak ważne jest, by taki zbiornik posiadał atest (całościowo, a nie tylko na samą żywicę)

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Czy anoda magnezowa wyglądająca tak jak na zdjęciach powinna iść do wymiany?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1229.JPG
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	271632
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1228.JPG
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	271633
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1227.jpg
Wyświetleń:	892
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	271634
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1226.JPG
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	271635
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    sa takie zalecenia ze powinna miec 15 mm grubosci, czasami że 1/3 a w praktyce zdarza się że anoda niby cała a w środku wyżarta, jak sam wymieniasz to jeszcze możesz ją wsadzić, ale to też zależy na ile upierdliwe jest wyciągnięcie, bo czasami trzeba spuszczać wodę z całego zbiornika a wtedy się wymienia bo po co spuszczać wode co roku jak anoda kosztuje 50-70 zl i wystarcza na 3-5 lat

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Czy anoda magnezowa wyglądająca tak jak na zdjęciach powinna iść do wymiany?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1229.JPG
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	271632
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1228.JPG
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	271633
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1227.jpg
Wyświetleń:	892
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	271634
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1226.JPG
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	271635
    Nie. Twoja wygląda jak nowa.
    Moja grubsza po roku przy wyjmowania przełamała się w pół. Kupuję tytanową i będę testował. Przy magnezowej woda śmierdzi zgniotu jajem. Po 3 latach uzbierało się 3 cm osadu na dnie bojlera z anod.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony