dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal1980
    Dla mnie rachunek przy zalewaniu Fundamentów i ławy był prosty:
    - Beton z Betoniarni - 240 zł za metr (Wielkopolska male miasto)
    potrzebowałem około 80 m3 czyli około 20000 zł
    No jak juz zaokraglasz to uczciwie - blizej 19k

    Cytat Napisał michal1980
    - Beton z Betoniarki:
    1. Cement 4,5 t x 420 zł = 1900 zl
    Juz Ci Aedifico napisal - na 80m3 4,5t cementu to masz dwa worki cementu na 1m3 ) Proporcja na dobry B-20 to ok 350kg / 1m3, czyli 7 x wiecej! 80m3 * 350kg = 28t * 420 pln = 11,7k pln. Dalej rozowo ? Jezeli rzeczywiscie robiles taki beton na sciany / strop - bardzo powaznie sie zastanow gdzie tu dorwac tania firme wyburzeniowa, bo ten np. strop bedzie mial nosnosc rzedu parudziesieciu kg max / m2...
    [/quote]

    Cytat Napisał michal1980
    2. Zwir - ok 2500 zl (110 zl za przyczepe okolica wiejska)
    3. trzech ludzi do pomocy 3 x 100 zł = 300 zl (reszta to znajomi)
    I tych trzech ludzi zapierniczalo robiac 80m3 za 100 pln / leb ? Toc to conajmniej tydzien roboty.. Nawet przyjmujac ze to prawda - wychodzi 14,5k pln + prad 100 pln + woda + zapewne obiadki i browarki dla tych ludzi i znajomych. 15k pln, czyli 4k pln w kieszeni.. Z tym, ze jakosc betonu niewiadoma i roboty tydzien albo i poltora, a nie 2 godziny

    Cytat Napisał michal1980
    razem okolo 8000 zl czyli i tak o ponad polowe taniej!!!
    Troche pracy było z przygotowaniem itd okolo tygodnia, ale nikt nie mowil że bedzie łatwo.
    U mnie B20 kosztuje 215, czyli 80m3 kosztowaloby 17,2k pln. Juz tylko 2,2k pln mniej. Nawet bym sie nie zastanawial..
    pozdr.

  2. #22

    Domyślnie Re: ile zużyliście betonu na wylanie fundamentu i stropu?

    Cytat Napisał hejjpozn
    Witam!
    Właśnie jestem na etapie negocjowania cen ze składem budowlanym i mam problem, jak obliczyć jaka ilość betonu będzie mi potrzebna na fundamenty i stropy. Moje funadamenty to 12,50x10,50 szerokosć 1m, głębokość 40cm.
    Do tego mam dwa stropy (dom z płaskim dachem) 12,50x10,50 i 9x10,50. Będę wdzięczna jeśli podacie ile orientacyjnie zużyliście na wylewki. Zdaję sobie sprawę, że będę potrzebowała go więcej, bo większość z was ma dach spadzisty, czyli odpada wam jeden strop. Jeśli jest jakiś wzór na obliczenie to bardzo proszę o podanie.

    Asia
    Asiu!!!
    Widze ze wiele madrych głów sie tutaj zebrało i probuja doradzic.
    przy kupnie projektu powinnas miec dostep do skruconego kosztorysu - ja bynajmniej mialem - kupno projektu w Archonie.tam bylo uwzglednione ile betonu potrzeba.Oczywiscie wypadałoby to z weryfikowac,ale jezeli nie czujesz sie w tym pewna - bo nie musisz.zapewne bedziesz miala kierownika budowy - on powinien obliczyc,badz majster,ktory bedzie lał fundament,czy stropy.
    pozdraiwam
    dawids

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Re: ile zużyliście betonu na wylanie fundamentu i stropu?

    Cytat Napisał hejjpozn
    Jeśli jest jakiś wzór na obliczenie to bardzo proszę o podanie.
    No po prostu nie wierzę....

    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal1980

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Widze że wszyscy są tu nieźle obliczeni,
    Skoro tacy z was specjalisci to od czego są kierownicy budowy.
    Skoro większość z was leży na ... pieniądzach.
    zycze powodzenia w budowaniu palacy i bunkrów za 400 - 500 tys
    pozdrawiam
    Michał

  5. #25

    Domyślnie

    Kod:
    ile zużyliście betonu na wylanie fundamentu i stropu?
    w fundament 47m3 , chudziak 18m3 , strop z podciągami i wieńcami 38m3

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal1980
    Widze że wszyscy są tu nieźle obliczeni,
    Skoro tacy z was specjalisci to od czego są kierownicy budowy.
    Pijesz do tej firmy wyburzeniowej? No bo jezeli Twoj kierbud zgodzil sie na wykorzystywanie "betonu" z proporcji 50kg cementu na 1t zwiru, to cos z nim jest nie tak, bo to ma zadna wytrzymalosc! I nie ma to nic wspolnego z cena naszych domow.
    pozdr.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal1980
    Widze że wszyscy są tu nieźle obliczeni,
    Skoro tacy z was specjalisci to od czego są kierownicy budowy.
    Skoro większość z was leży na ... pieniądzach.
    zycze powodzenia w budowaniu palacy i bunkrów za 400 - 500 tys
    pozdrawiam
    Ja zaś zapraszam Ciebie na prelekcję bo oprócz Ciebie nikomu chyba jeszcze nie udało się stworzyć z 4500 kg cementu 80 m3 betonu.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #28

    Domyślnie

    Polecam Betoniarnię BK BET tychy. Cena za B-20 215PLN netto - bardzo profesionalne podejscie. MI na same ławy fundamentowe poszło 30,5 m3.
    Letni wieczór M44 murator

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    @hejpozn
    Ile cie kosztował fundament i stropy? Ja właśnie przymierzam się do podobnego domku z płaskim dachem 2 kondygnacje 2 stropy ehh .
    Jak liczyć zbrojenie na fundamenty stropy?, i gdzie jeszcze będę potrzebował drutu ?.
    Budynek prosta bryła klocek chyba z solbetu bedę stawiał ale mam jeszcze troszkę czasu na zastanowienie się.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MareMarz

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    hej...Andrzej - rzuciłeś się tutaj w prawie dwa lata po ostatni wpisie... ja mam tez podobny problem - nie wiem dokładnie ile tego betonu będzie mi potrzebne - wg projektanta - wychodzi makabrycznie dużo - po protu puści mnie z torbami...a mam budynek kwadrat 12x12..i w dodatku drewniany...jakby nie było trochę lżejszy niż murowany...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony