dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    magdali
    Guest
    magdali

    Domyślnie kominek przy drewnianej scianie

    witam, mam zamiar ogrzewac caly dom drewniany kominkiem. Czy w zwiazku z tym kominek moze byc zamontowany przy scianie drewnianej??czy dobra izolacja tu wystarczy??
    czy tez nalezaloby fragment tejze sciany zmienic przykladowo na murowna?? pozd

  2. #2

    Domyślnie

    Musi być zachowana zasada- 30cm od ściany przewodu dymowego do elementu drewnianego.
    Pozdrawiam

  3. #3
    magdali
    Guest
    magdali

    Domyślnie kominek przy drewnianej scianie

    dziekuje za odpowiedz,
    czyli jest to mozliwe??? jekie materialy izolacyjne powinny byc uzyte?
    pozd

  4. #4

    Domyślnie

    wbij slowo: kominki w zakladce SZUKAJ i znajdziesz dokladne opisy

  5. #5

    Domyślnie Re: kominek przy drewnianej scianie

    Cytat Napisał magdali
    witam, mam zamiar ogrzewac caly dom drewniany kominkiem...
    Wazna jest tez nosnosc podlogi pod kominkiem - ciezar nieraz przekracza 500 kg. Mozna komin dac na zewnatrz, kominek w sumie tez - tylko okienko z paleniskiem do wewnatrz.
    Ja w swoim domku, tez drewnianym niestety nie zaplanowalem kominka w projekcie i teraz pozostala mi ew. wersja z promiennikiem. Bede mial kominek ktory bedzie grzal i swiecil, a nie bedzie potrzebowal ani komina ani mocnych fundamentow,

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kominki w budynkach drewnianych stawiamy od ponad dwudziestu lat..w czym problem??? Ostatnio jedni z kupujacych dopytywali sie bo w wilu "sklepach z kominkami " słyszeli że jest to awykonalne... "Sklepy z kominkami" to taki fajny wynalazek... sami fachowcy. Komin i kominek musi byc odpowiednio odizolowany od drewna i to wszystko..
    Darek B

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    moje pytanie wynika wlasnie z rad sklepow kominkowych - wszyscy odradzaja, choc slyszalem ze dobra izolacja w zupelnosci wystarczy, wielkie dzieki za odpowiedz, pozd

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ole@geo.pl

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    No dobrze, ale czy w końcu ktoś wie ile od ściany powinna być izolacja, ile od izolacji ścianakominka no iprzede wszystkim jak przeprowadzić rurę przezścianę do komina zewnętrznego (jak odizolowaćją od ściany) ? Tego nigdzie w internecie nie znalażłem....

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bo to nie jest zadanie dla internetu.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ole@geo.pl

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Oj, elita,elita.... Co ty wiesz o internecie....
    Chociaż, fakt, praktyka pokazuje, że że internet najczęściej służy do wygłaszania wydumanych przez siebie pierdół...

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Oj, elita,elita.... Co ty wiesz o internecie....
    Chociaż, fakt, praktyka pokazuje, że że internet najczęściej służy do wygłaszania wydumanych przez siebie pierdół...
    Oni wiedza wszystko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony