dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    tak z logiki czy fizyki zwiekszenie przekroju komina niekoniecznie poprawi cisnienie w kominie na krotkim odcinku.
    pb zasugerowal, ze pleciesz wasc dyrdymaly, uzywajac coraz mniej rozumianej dzis formy zwanej ironia ☺
    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post


    myślę, że nie o zdrowy rozsądek tu chodzi ...

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    hej

    nam zalecono by wysokośc ta wynosiła minimum 190 cm, a im wyżej tym lepoej...

    być moze to zalezy od kominka.. czy tez piecu.. unas będzie PPA 550 z Cebudu o takie cacko


    .



  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Integer

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus Zobacz post
    ...Jednak górna krawędź rury dymowej powinna wchodzić w komin na wysokości co najmniej 35cm od sufitu, aby starczyło miejsca na komorę dekompresyjną, która izoluje cieplnie sufit od kominka. ...
    Właśnie się zorientowałem że u mnie fachowcy zrobili wejście do komina ok 10 cm od sufitu, praktycznie pod samym sufitem. Strop lany, monilityczny.
    Orientujesz się może czy będę miał problemy z np. przegrzewaniem stropu bez komory dekompresyjnej?

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Integer Zobacz post
    Właśnie się zorientowałem że u mnie fachowcy zrobili wejście do komina ok 10 cm od sufitu, praktycznie pod samym sufitem. Strop lany, monilityczny.
    Orientujesz się może czy będę miał problemy z np. przegrzewaniem stropu bez komory dekompresyjnej?
    Zwentyluj kominek zgodnie z zasadami (instrukcja montażu wkładu) i daj na sufit podwójną izolację z płyt krzewnianowo wapniowych.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Integer

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ...daj na sufit podwójną izolację z płyt krzewnianowo wapniowych.
    Wełna ma chyba mniejszą przenikalność cieplną - może lepiej wełnę?
    Myślałem też nad takim rozwiązaniem (rysunek z painta, przepraszam za wartości artystyczne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	424297
    Rzut (przekrój) z boku:
    Różowe - płyty krzemianowo wapniowe
    Pomarańczowe - rura spalinowa izolowana wełną żeby jak najmniej oddawała do górnej pseudo-komory

  6. #46

    Domyślnie

    Zrób tak:

    - albo fachowo przenieś wylot spalin o jeden segment komina niżej (zestaw naprawczy do komina) - firmy biorą za taki zabieg ok. 800-1000zł
    - albo posłuchaj Piotra i żadnej WEŁNY - chyba że chcesz za rok rozbierać obudowę i przerabiać, jak Twoja super osadzona wełna się rozpadnie

    Podwójny krzemian na strop nie przepuści więcej aniżeli 30-35 stopni.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    Zrób tak:

    - albo fachowo przenieś wylot spalin o jeden segment komina niżej (zestaw naprawczy do komina) - firmy biorą za taki zabieg ok. 800-1000zł
    - albo posłuchaj Piotra i żadnej WEŁNY - chyba że chcesz za rok rozbierać obudowę i przerabiać, jak Twoja super osadzona wełna się rozpadnie

    Podwójny krzemian na strop nie przepuści więcej aniżeli 30-35 stopni.
    Albo posłuchaj zduna i daj Sobie pobudować piec z wizja ognia .

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony