dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    candy669

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    dodam jeszcze, ze po prostu granit płomieniowany jest później dość uciążliwy do utrzymania w czystości, nie każdy lubi taka warstewkę oblepionego błota a doczyścić można tylko woda + szczotka + dużo energicznych ruchów

    piaskowiec szlifowany nie "łapie" brudu

    pozdr

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał candy669
    dodam jeszcze, ze po prostu granit płomieniowany jest później dość uciążliwy do utrzymania w czystości, nie każdy lubi taka warstewkę oblepionego błota a doczyścić można tylko woda + szczotka + dużo energicznych ruchów

    piaskowiec szlifowany nie "łapie" brudu

    pozdr
    granit też , a co ze śniegiem ? mam pod biurem schody z czerwonego płomieniowanego granitu i jakoś nie zauważyłem żeby brudne buty mu zaszkodziły . jeśli już to bierzesz myjke ciśnieniową i schody masz jak nowe .

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    candy669

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    mamy poradę kolegi handlującego kostką granitową. zna się na granicie bo nim handluje. warstwa błotka na czerwonym granicie nie rzuca się w oczy. do kosztów stopni należy doliczyć zakup myjki ciśnieniowej. czy reklama na tym forum jest dopuszczalna?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ten piaskowiec mnie interesuje, bo mam ścieżki z piaskowca. Ale to sa grube płyty, a tu piszesz o grubości 3 cm... Nie pokruszy się? widziaąłm takie płytki na składzie, ale to była okładzina ścian, nie do deptania... Czego w takim razie szukać?

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    candy669

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    a z jakiego piaskowca masz te płytki na ścieżkach? po mojemu to najładniej byłoby pójść zgodnie z już obranym kierunkiem i poszukać kamienia zbliżonego w kolorze. nie wiem, czy mucharz będzie odpowiadał kolorem ?

    co do kruszenia się kamienia - nie zależy ono w zaden sposób od grubości kamienia, tylko od jego właściwości fizykomechanicznych. inaczej - konkretny kamień kruszy się ponieważ ma taką strukturę. to, że potniemy go na cieńsze lub grubsze płyty tego nie zmienia. tak naprawde można podejrzewać, ze działa to na odwrót - kamień przerabiany z bloków na płyty gr. 3cm po prostu się nie kruszy - inaczej nikt by go nie obrabiał na płyty i nie szlifował (niszczyłby się w trakcie obróbki). a płyty "łupane", które są sprzedawane na składzie z kamieniem ogrodowym są takie, ponieważ nie mogą być przerobione na płyty... bez względu czy jest to materiał łupany na 10cm czy 2-5cm.

    odnośnie piaskowca na schody - szukamy tam, gdzie mają płyty na placu i przytną stopnie na wymiar. możesz wtedy przyjrzeć się jak wygląda naturalny przełom na krawędzi, wydostać próbkę do męczenia itd. ja jestem z krakowa i robiliśmy kamień jakiś czas temu, spróbuję odszukać jakis tel. jak chcesz (dobrze widzę, ze jesteś z łodzi?)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Cytat Napisał zaba_gonia
    Płyty granitowe płomieniowane. Nie śliskie i dobre w utrzymaniu czystości. a drogie jest

    Z tego co wiem to to są dostępne od około 3 cm w górę do 8 chyba. Czyli conajmniej 4 cm luzu musiałoby być. W moim odczuciu to troszkę dużo. Kosztuje to różnie, ale najtaniej to pewnie 180+VAT za m2.
    Cena zależy czy kupuje się płyty np. 40x40 cm, 60x60 cm, czy też w slabach... W slabach kosztuje od 100 zł netto w górę... Niestety koszty położenia są zabójcze... Raz, że kamieniarz Cie skroi za pocięcie, dwa, za położenie zechce 150 zł za m kw.... Za stopnie, jakieś łuki dodatkowe opłaty...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Odświeżam po latach...
    Taras i schody zostały wykonane poprawnie. Niestety inwestorskie niedopatrzenie z wylewką wewnątrz spowodowało, że teraz na pokrycie tarasu i schodów mam tylko 2,5cm.







    W toku poszukiwań znalazłem cos takiego grubości 2,3cm:



    Jednak wolałbym raczej kamień :
    KAMIEŃ NATURALNY
    GRANIT G603 PŁOMIENIOWANY 40X60X2
    OPIS:
    - powierzchnia płomieniowana
    - grubość 2 cm



    I tutaj mam pytania:
    czy macie może doświadczenia z takimi płytami?
    Jak to jest z ich antypoślizgowością?
    A może macie inne pomysły?
    Pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    A jaką hydroizolację planujesz na tarasie pod płytki lub drewno ?

  9. #29

    Domyślnie

    płyty granitowe zdaje się, ze sa też 1cm grubości, z hydroizolacją i klejem i taką 1cm powinieneś sie zmieścić, tylko te które widziałem były polerowane, nie wiem czy są tez 1cm płomieniowane, forumowego blecherta zapytaj, on w tym siedzi

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Możecie mi wytłumaczyć o co chodzi z tą hydroizolacją?
    Dodam, że taras jest 1.4 m nad poziomem gruntu i jest tak zadaszony, że opady deszczu nie sięgają do ścian budynku nawet przy opadzie skośnym.
    Poproszę o wszelką fachową pomoc.

  11. #31

    Domyślnie

    Ale taras nie jest zadaszony ?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Nie do końca. Opady deszczu odznaczają się mniej więcej w połowie jego szerokości. Oczywiście jest ze spadkiem na zewnątrz.

  13. #33

    Domyślnie

    Woda podciąga przez mury do góry, dlatego przed położeniem płyt granitowych na schodach najpierw gruntujemy, potem smarujemy folią w płynie. Nam sprawdza się Knauf. I dopiero teraz na białym Sopro do kamienia przyklejamy granit.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze rozumiem to należy położyć warstwę izolacji przeciwwodnej by woda nie wsiąkała w taras i schody...?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Znalazłem takie zdjęcie mojego problemu (tarasu):



    Jeszcze raz przypomnę, że od powierzchni tarasu do listwy balkonowej i drzwi jest 2,5cm. Podpowiedzcie proszę jak w miarę poprawnie wybrnąć z tego problemu i wykonać w miarę przyzwoitą okładzinę na tym tarasie?

  16. #36

    Domyślnie

    ja mam schody z kamienia płomieniowanego, nie są śliskie zimą na śniegu, nie są śliskie w czasie deszczu.

    jedyna wada to cena.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    ja mam schody z kamienia płomieniowanego, nie są śliskie zimą na śniegu, nie są śliskie w czasie deszczu.

    jedyna wada to cena.
    Co do wady to po rozejrzeniu się w sieci doszedłem do takiego samego wniosku...

  18. #38

    Domyślnie

    U mnie na stronie znajdziesz płytki granitowe indyjskie i brazylijskie. Grubość 1 cm plus klej = nie przekroczysz 2 cm.
    (u mnie na podstronie z płytkami trzeba klikać na zdjęcia, żeby robiły się ostre i duże)

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem takim samym wyborem co poprednicy ,niestety schodów mam sporo i nie mam zielonego pojęcia czym je obłożyć,
    ktoś mówił kostką granitową,ale czy tak można? a z czego podstopnie,dodam,ze nie jestem ograniczona wysokościami,a nawet powiem ,że drzwi mi trochę zamontowali za wysoko i nie wiem jak to rozwiązać


    tutaj widać ,że drzwi sa wyżej,ten pas pod listwą drzwiową to styrodur 3 cm, więc na dobra sprawę mogłabym tam dać 5-6 cm,ale wtedy pojawia się problem ze stopniami ostatni byłby za wysoki, bo trudno żebym czymś takim grubym obkładała stopnie



    Mam pytanie czy od góry powinnam je posmarować folią w płynie- nieważne co położę?
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam wcześniejsze posty, czy można obłożyć schody kostką?

  20. #40

    Domyślnie

    Wiesz jaki dodatkowy ciężar wytrzymają te schody ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony