dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 191
  1. #141

    Domyślnie

    nie da się zabezpieczyć przed włamaniem w rozsądnej cenie

    włamania możemy się spodziewać nie dla tego że mamy słabe drzwi lub okna lecz dla tego że mamy w domu coś wartościowego

    gdybym chciał się realnie zabezpieczyć przed włamaniem to zatrudnił bym wartownika z bronią długą i psem + monitoring 24/h (podejrzewam że roczne koszty przekroczyły by wartość domu)

  2. #142

    Domyślnie

    Da się, choć pojęcie "rozsądnej" ceny zawsze będzie dyskusyjne.. A co do rzeczy "wartościowych", to czytałem ostatnio dane policyjne, z których wynika, że złodzieje kradną ciuchy z szafy, zegarki, a nawet komplet pościeli.. to chyba najczęściej kwestia "okazji", a nie szczególnych wartości.

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    nie da się zabezpieczyć przed włamaniem w rozsądnej cenie

    włamania możemy się spodziewać nie dla tego że mamy słabe drzwi lub okna lecz dla tego że mamy w domu coś wartościowego

    gdybym chciał się realnie zabezpieczyć przed włamaniem to zatrudnił bym wartownika z bronią długą i psem + monitoring 24/h (podejrzewam że roczne koszty przekroczyły by wartość domu)
    Widziałem coś takiego na żywo w malowniczej wsi na Mazowszu. Właściciel nieruchomości (podejrzewam, że obrzydliwie bogaty człowiek) kupił i wyremontował jakiś stary pałacyk. Przepiękny dom, idealnie utrzymany ogród (ogrodników też było kilku), no i ochrony z bronią i psami kilka sztuk się rzuciło w oczy. W tej wiosce mówili, że nawet tu ten człowiek nie mieszka tylko przyjeżdża co jakiś czas na weekend.
    Także jak widać wszystko w kwestii zasobności portfela i innych czynników o których każdy wypowiedział się wyżej.

  4. #144
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    nie da się zabezpieczyć przed włamaniem w rozsądnej cenie
    A ja będę stać na stanowisku, że się da. Tak, jak wspomniał blokno - to przede wszystkim kwestia tego, co jest dla kogo rozsądne.
    Nasz program pokazuje i radzi, jak sie zabezpieczyć w miarę możliwości tanio i skutecznie. Opisujemy to w dzienniku budowy. O, tutaj: http://forum.muratordom.pl/blog.php?242397
    Czekamy tez na wasze propozycje i pomysły w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C3%B3b-to-sam
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  5. #145

    Domyślnie

    .. ale drzwi te wasze zabezpieczenia na razie nie dotyczą.. Ciekawe czy chociaż wkładkę zmieniliście czy szyldu już z zewnątrz odkręcić się nie da? A może zakładacie, że przez drzwi to już nikt się włamuje do domków?

  6. #146
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    .. ale drzwi te wasze zabezpieczenia na razie nie dotyczą.. Ciekawe czy chociaż wkładkę zmieniliście czy szyldu już z zewnątrz odkręcić się nie da? A może zakładacie, że przez drzwi to już nikt się włamuje do domków?
    Jasne, że przez drzwi się włamują. Wkładka będzie wymieniona lada dzień. Wybraliśmy rozwiązanie elektroniczne, choć trochę się to kłóci z naszym założeniem, że ma być tanio. Ale i tak jest bardziej ekonomicznie, niż wymiana całych drzwi
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  7. #147

    Domyślnie

    Ja wymieniłam drzwi wejściowe w mieszkaniu na stalowe. Szukałam informacji aby jak najlepiej wybrać - poświęciłam na to sporo czasu. Zachęcona

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał maver Zobacz post
    Ja wymieniłam drzwi wejściowe w mieszkaniu na stalowe. Szukałam informacji aby jak najlepiej wybrać - poświęciłam na to sporo czasu. Zachęcona
    przepraszam, pomyłkowo wysłałam - kontynuacja historii:
    Zachęcona pozytywnymi opiniami posiadaczy drzwi pewnej marki i wypowiedziami fachowców z firmy, której nazwy na razie nie wymienię, złożyłam zamówienie, zapłaciłam wymaganą kwotę i po jakimś czasie pojawiła się ekipa montażowa z drzwiami. Wszystko generalnie OK (jak wtedy sądziłam, drzwi przecież nie wymienia się codziennie, a mnie się wydawało, że rozpoznałam temat na tyle, że mogę doktorat z tego robić, a już pracę magisterską to na pewno szło by napisać...). Podpisałam protokół odbioru montażu.
    Ale coś mi zaczęło "nie pasować", z czasem coraz bardziej się niepokoiłam - zamiast mieć większe poczucie bezpieczeństwa niż gdy miałam stare, rozpadające się drewniane drzwi. Miałam też okazję porozmawiać z montażystą tanich drzwi hipermarketowych, który twierdził, że on daje fabrycznie zapakowane klucze do drzwi klientowi, aby ten je osobiście rozpakował i sprawdził. Mnie nikt z tej ekipy (był szef i 2 pomocników) nie zaproponował niczego takiego, drzwi zostały prawdopodobnie wyposażone w zamki/wkładki na półpiętrze, widziałam, jak ekipa zostawiała tam elementy, które potem wnosiła na górę. Gdy później dzwoniłam do przedstawiciela handlowego tej firmy z pytaniem, jak on tłumaczy takie zachowanie pracowników i czy nie jest to brak przestrzegania ważnej procedury, zręcznie przerzucił odpowiedzialność na mnie, pytając, gdzie ja byłam w czasie montażu drzwi... Tylko czy jest to odpowiedzialność klienta aby pilnować moim zdaniem elementarnej procedury przekazania kluczy w zaplombowanym opakowaniu wraz z tzw. kartą bezpieczeństwa wymaganą przy dorabianiu kluczy ? Ja pęk kluczy do moich nowych drzwi dostałam z kieszeni wspomnianego szefa, a o karcie bezpieczeństwa nawet nie było mowy. Poza tym ów pan po montażu dał mi do podpisania potwierdzenie odbioru "kaucji do zamówienia" na kwotę 600 zł (to był wymagany tytuł pierwszego przelewu należności za drzwi), a następnie oznajmił - nie dając mi tych pieniędzy, że w sumie to on nie wie dlaczego, ale ta firma coś takiego praktykuje... To mnie tak przestraszyło, że dłuuugo nie byłam w stanie zareagować.
    Gdy pytałam prawnika, co mogę zrobić w takiej sytuacji, stwierdził, że nie ma podstaw do reklamacji, w umowie są bardzo ogólne zapisy, faktura jest, więc formalnie wszystko się zgadza. Ale pozostaje niesmak i obawa, że może był już w moim mieszkaniu jakiś "gość" (albo będzie...) i perspektywa wymiany na własny koszt zamków...
    A może ktoś miał podobne doświadczenie? Jakieś sugestie - co mogłabym jeszcze w tej sytuacji zrobić?

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Firma w tym przypadku nie jest istotna, co zwyczaje montażowe. Kiedyś tą - jakby nie patrzeć - budzącą zaufanie procedurę rozpowszechniły firmy produkujące "drzwi antywłamaniowe". Zdarzył mi się jeden klient który tego oczekiwał.. W 99% przypadków musiałbym biegać za klientem i szukać go by pokazowo rozpakować klucze, ale jak mam wkładkę wyższej klasy to staram się to robić. Ta "plomba" to zwykła naklejka, czasem taśma bezbarwna i gdyby mi zależało, to rozpakowałbym to wcześniej i dorobił sobie ten klucz naprawiając opakowanie... dlatego tak ważne jest zaufanie - bez tego będziemy ofiarami wszelkiej maści firm żerujących na braku poczucia bezpieczeństwa a co gorsza - odpowiednio to jest nakręcane.

    Maver - jeśli nie było z kluczami karty bezpieczeństwa, to może to zwykła "klasa A" która nie ma żadnych kart kodowych (jakby nie patrzeć - kolejny element marketingowy).
    W Twojej sytuacji po prostu dokupiłbym nowe wkładki lepszej klasy, a jeśli chcesz dać szansę sprzedawcy - to poproś by przyjął w części rozliczenia stare.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #150

    Domyślnie

    Piękne dzięki za sugestię - jednak już wszystko zostało przeze mnie zapłacone, więc nie bardzo mam pomysł, w jaki sposób w tej sytuacji do nich się zwrócić?

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Normalnie, jak człowiek. Powiedz że "znajomy" Cię nastraszył z tym otwieraniem pudełka i chciałbyś dokupić wkładki antywłamaniowe i czy mogli by he zamówić i w rozliczeniu przyjąć te które dostałeś. Jeśli są ludźmi i rozstaliście się jak trzeba to mogą się przychylić..
    Kurcze, czemu Wy, klienci uważacie, że argumenty macie tylko w postaci pieniędzy? Przecież większości z nas (mam nadzieję) chodzi o obustronną satysfakcję. A jeśli liczy się tylko kasa.. to sorry, ja się z tego układu wypisuje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maver Zobacz post
    Miałam też okazję porozmawiać z montażystą tanich drzwi hipermarketowych, który twierdził, że on daje fabrycznie zapakowane klucze do drzwi klientowi, aby ten je osobiście rozpakował i sprawdził.
    Taka praktyka rzeczywiście powinna być standardem, choć z drugiej strony - jak wspominał już Finlandia - nie zawsze da się tej procedury przestrzegać. A podczas montażu drzwi klucza używać trzeba. Dobrym wyjściem jest np. wkładka z dołączonymi kluczami budowlanymi, które działają tylko do momentu przekodowania "właściwym" kluczem. Wtedy montażyści korzystają z takiego własnie klucza, a potem właściciel sam blokuje dostęp do drzwi za ich pomocą.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał setla Zobacz post
    Taka praktyka rzeczywiście powinna być standardem, choć z drugiej strony - jak wspominał już Finlandia - nie zawsze da się tej procedury przestrzegać. A podczas montażu drzwi klucza używać trzeba. Dobrym wyjściem jest np. wkładka z dołączonymi kluczami budowlanymi, które działają tylko do momentu przekodowania "właściwym" kluczem. Wtedy montażyści korzystają z takiego własnie klucza, a potem właściciel sam blokuje dostęp do drzwi za ich pomocą.
    Fakt, takie coś było chyba popularne w lepszych seriach chińskich drzwi W masowej produkcji polskiej nigdy nie widziałem. Ewentualnie dobrą praktyką jest stosowanie tańszej wkładki roboczej - na czas budowy. Tyle, że nikt jej za darmo nie da, a do lepszych drzwi potrafi kosztować nie 20 czy 30zł a grubo ponad 100czy 200zł (np. w rozmiarze 50/60 do drzwi o grubości ok 9cm).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tyle, że nikt jej za darmo nie da, a do lepszych drzwi potrafi kosztować nie 20 czy 30zł a grubo ponad 100czy 200zł (np. w rozmiarze 50/60 do drzwi o grubości ok 9cm).
    Ze 30zł dałem w LM do Wikęda Prestige pasuje (z jednej strony - bo nie znalazłem tak długiej z obydwu).
    Dawanie robotnikom różnym klucza docelowego to nieroztropność, delikatnie mówiąc.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, opcja długości 50mm z jednej strony jest do ogarnięcia w tej cenie. Minus - nie ma jak się zamknąć w środku
    Ale wkładki o łącznej długości 10cm i więcej są słabo dostępne, więc i nie tanie. Udało mi się kiedyś trafić na jakieś starocie z wyprzedaży po 60zł, ale już normalnie poniżej 100zł nie do znalezienia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #156
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Trochę to dziwne że w drogich drzwiach brakuje takich wkładek montażowych
    Darek B

  17. #157
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Co możecie powiedzieć dobrego lub złego o zamkach KOBRA ?
    Darek B

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Fakt, takie coś było chyba popularne w lepszych seriach chińskich drzwi W masowej produkcji polskiej nigdy nie widziałem. Ewentualnie dobrą praktyką jest stosowanie tańszej wkładki roboczej - na czas budowy. Tyle, że nikt jej za darmo nie da, a do lepszych drzwi potrafi kosztować nie 20 czy 30zł a grubo ponad 100czy 200zł (np. w rozmiarze 50/60 do drzwi o grubości ok 9cm).
    Greenteq z VBH; https://simteq.pl/do/item/025709_1/Wkladka-bebenkowa-50..#50/60

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to mnie zastrzeliłeś Cena rewelacja. Bez gadania dam taką w ramach wyposażenia (no, może w zamian za 0,8% rabatu
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Co możecie powiedzieć dobrego lub złego o zamkach KOBRA ?
    Podbijam, bo tez jestem ciekawa zdania uczestników tego forum.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony