dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 191 z 191
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dziwnie pachnie od samego poczatku obu wątków o drzwiach i roletach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #182
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TypowyStudent

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-401
    Posty
    16

    Domyślnie

    patent.x udostępnia film innego forumowicza, niejakiego Pana jareko. To już nie pachnie dziwnie?
    Co ciekawe Pan jareko nawet po nagraniu tego filmu jest przeciwnikiem zabezpieczeń okien i drzwi, ale nie pamiętam już czy to tu była taka dyskusja.

    Dajcie swoje kanały opowiadające o zabezpieczeniach albo wskażcie mi takie, a również ja będę je udostępniał i polecał! Każdy ma komórkę z kamerą.. nagrywanie prosta sprawa. Założenie kanału też za darmo.. ja niestety nie mam czasu bo historii z realizacji wartych opowiedzenia jest cała masa!

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sprawdziłem konta patentx-jareko. Nic nie wskazuje na to, by były powiązane..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TypowyStudent

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-401
    Posty
    16

    Domyślnie

    Spodziewałem się tego i moje pytanie było retoryczne Dla mnie absolutnie nie ma w tym nic dziwnego, że osoby aktywne w branży czy znające się jakkolwiek nawzajem udostępniają swoje materiały.. w końcu wymiana doświadczeń to jedna z lepszych form nauki

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tak. Jestem dalej przeciwnikiem wyciskania kitu klientom ze samo zainwestowanie w WK2 i P4 załatwia sprawę bezpieczeństwa.
    Wymagania klientów zaczynają się zawsze od szyb P4 bo wydaje im się ze wlam to wybicie szyby i po krzyku.
    Na szczęście dają się przekonać że samo P4 bez WK to wyrzucenie kasy w błoto.
    Później dopiero później dociera do nich ze samo zabezpieczenie okna to za mało.

    I później zaczyna się liczenie ile to wszystko kosztuje
    Nie jestem w żaden sposób powiązany z firmami instalujacymi alarmy ale od tego trzebaby zaczac rozważania nad zwiększeniem swego bezpieczeństwa
    Trzeba też uświadomić klientom jedno - próba włamania kończy się dewastacja okien. Im bardziej okno zabezpieczone tym dewastacja większa az do całkowitego zniszczenia okna.
    Pomijam już to że systemie alarmowych jest tyle że już samym odpowiednim można odstraszyć złodzieja i zapobiec włamaniu zanim zbliży się do okien.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał TypowyStudent Zobacz post
    patent.x udostępnia film innego forumowicza, niejakiego Pana jareko. To już nie pachnie dziwnie?
    Czy ten film jest dostępny w Internecie? Czy trzeba być jego właścicielem, żeby znaleźć? Czy ja jestem przeciwnikiem zabezpieczeń okien i drzwi? Kurcze, Kolego chyba troche przesadzasz. Tak naprawdę to dopiero po tym jak napisałeś, że jakiś forowicz jest autorem tego filmu, zauważyłem, że faktycznie na kanale jest ta sama nazwa użytkownika. Dla mnie nie jest standardem sprawdzanie autora jakiegoś filmu, czy zdjęcia które udostępniam, z tym czy jakiś ktoś nie jest jego autorem i nie pisał kiedyś w wątku. Widziałem gdzieś ten film (może nawet na tym forum), zapamiętałem, dla mnie to ciekawe i wrzuciłem zgodnie z tematem. To czy szanujesz tego człowieka, jego podejście zupełnie mnie nie interesuje i nie ma to związku z tematem. Ten koleś może nawet promować zostawianie otwartych okien jak się wychodzi z domu, żeby nie narazić się na koszty zniszczonego okna przez złodzieja który będzie chciał wbić się do mieszkania. Osoby na tym forum są dorosłe i mają swój rozum.

  7. #187
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robertwojciechowski
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-078
    Posty
    32

    Domyślnie

    moze ja napisze pare słow od siebie jako ktoś kto niedawno się wybudował. Mam hopla na punkcie zabezpieczeń, nie załowałem na nie kasy. Ale mam pełną swiadomość że Ci co mieliby przyjść bo Dame z Łasiczka to wejdą zawsze, kwestia czasu. Złodziej typu narkus który chce na towar i wpada przez szybe i zabiera co na stole będzie miał trudniej. Na szczęście nie jestem fanem antyków a nikt kasy w domu nie trzyma , tyle ze ja lubie spać spokojnie Wstawiłem gerde oczywiście, najwyzsza klasa antyłamaniowa, oscieznice zalewane betonem itp. . Na zewnątrz czujki ruchu, kontaktrony, wewnątrz alarm-czujki ruchu , monitorig (prewencyjny bo i tak złodziej przyjdzie z kapturem na łbie), agencja ochrony itp.

    Ale wiem że złodziej i tak wejdzie oknem. Tyle ze uruchomi alarm. Oczywiście w oknach bezpieczne szyby , antywyważeniowe ramy , to wszystko ma opóźnić o te pare chwil wejście złodziejowi tak abym ja mogł zejść w nocy do niego albo może miałaby zdazyć ochrona pod moją nieobecność (w nią nie wierze bo i tak nie mogą wejść na posesje).

    I chyba najbardziej cenie sobie zabezpieczenie które jest mało standardowe, nie montowane na co dzień, taka pułapka o której złodziej nie ma pojęcia .

    Zycze wszystkim bezwłamaniowego mieszkania.

  8. #188

    Domyślnie

    To ja powiem od siebie historię jaką sam przeżyłem.
    Szwagier poprosił mnie o to abym coś zabrał od niego z domu. Wchodzę, wpisuje kod do alarmu i szukam czegoś w domu. Odpalił się cichy alarm w domu, podjechała firma ochroniarska. Wstyd jak cholera ale szukam zawzięcie tego co miałem zabrać. Myślę sobie - zapukają, otworzę, dam dowód i po problemie. Rzucam okiem przez okno i widzę jak 2 chłopaków wskakuje na posesję. Podchodzą do domu, zaglądają przez okna i w zasadzie to by było na tyle. Wyskoczyli i zadzwonili do szwagra że był alarm ale wszystko jest w porządku. A ja grasowałem sobie bez najmniejszego problemu po całym domu. Oczywiście drzwi nie były zamknięte na klucz bo miałem zamiar wejść i wyjść w dwie chwile. Także jak widać każdy system ma swoją wadę.

  9. #189
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robertwojciechowski
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-078
    Posty
    32

    Domyślnie

    Firma ochroniarska nie ma prawa wejsc do domu nawet jak sa drzwi otwarte. Ostatnio testowalem przyjazd swojej,44 minuty po odpaleniu alarmu. Podjechali dodatkowo pod dom sasiada, gdybym ich nie zawołal to pewnie postaliby tam troche,rozpisali notatniki ze nic nie ujawnili i po sprawie.

  10. #190

    Domyślnie

    Zależy od umowy jaką masz podpisaną z ochroną. Kiedyś byłem w sytuacji gdzie nie było właściciela tylko jego córka i syn (ponad pełnoletni), uruchomił się alarm i wpadła grupa interwencyjna, zaraz po niej policja. Chyba, że teraz coś się zmieniło.

  11. #191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TypowyStudent

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-401
    Posty
    16

    Domyślnie

    Policja nie może i nie przyjedzie do sygnału włamania. Policja zareaguje dopiero gdy będzie pewność, że ktoś się włamał, bo przyjeżdża do zdarzenia, a nie sygnalizacji zdarzenia Dopiero połączenie alarmu z monitoringiem w takim wypadku ma sens, bo można zweryfikować sygnał alarmowy i wezwać policję.
    A odnośnie alarmów w kontekście drzwi antywłamaniowych, ostatnio widziałem, że Wiśniowski (nie wiem czy ktoś jeszcze, nie dotarłem) ma w swoich drzwiach możliwość podłączenia do alarmu kablowo i nie potrzeba dodatkowych kontaktronów czy innych badziewi do naklejenia nawierzchniowo.. spotkaliście się? Montował może ktoś?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony