dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 88
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1754
  1. #1

    Domyślnie Regulacja pieca De Dietrich MCR 24

    Witam, po raz pierwszy na forum

    Mam od niedawna piec kondensacyjny De Dietrich MCR 24, ogrzewany jest nim dom 160 metrow ( zbudowany z siporeksu, ocieplony 10 cm styropianem) + male mieszkanko (30 metrow) w osobnym domku zbudowanym z cegly + ocieplenie styropianu. Ogrzewanie jest rozprowadzone tylko w kaloryferach. I teraz mam pytanie do farumowiczow, jak ustawic piec C.O? Jaka temperatura ustawiona na piecu jest najekomomiczniejsza? Co i jak poustawiac zeby bylo dobrze?
    Z gory dziekuje za odp.

  2. #2

    Domyślnie

    witam
    czy masz do niego FM50 -Easymatic, pogodowke?
    co chcesz dokladnie poustawiac bo jesli nie masz dodatkowego interfejsu jak powyzej to zawiele nie poustawiasz.
    Na jakie parametry masz dobrane grzejniki?Przewymiarowane dla kotla kondensacyjnego?


    link ponizej do moich zmagan z ustawieniam
    http://forum.muratordom.pl/wzorem-gr...t46373-840.htm

    pozdr.
    zbyszek

  3. #3

    Domyślnie

    Mam regulator temperatury ( pokojowy), z tego co wiem ( od meza niewiele sie moge dowiedziec ) nie mamy pogodowki. Prosze wybaczyc, jestem laikem zupelnym w tych sprawach. Grzejniki sa przewymiarowane do tego kotla, to na pewno.
    I nie wiem jaka optymalna temperature ustawic na samym piecu ( 60-70 st?), nie wspominam tu o samym regulatorze. Jak dlugo piec powinien chodzic a jak dlugie miec przerwy. Jezu, juz sie boje rachunkow za gaz

  4. #4

    Domyślnie

    jesli chodzi o temperature na kotle to dla kotlow kondensacyjnych kiedy grzejniki sa przewymiarowane to temp zasilania powinan byc w granicach 45-50 st.
    a czy mozesz podac konkretna nazwe tego regulatora?

    pozdro
    zbyszek

  5. #5

    Domyślnie

    Auraton 2005 tx rx plus. Reszte pytan na p.w.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie


  7. #7

    Domyślnie

    To nie ja kupowalam, ale moj "stary", taki dostal od dystrybutora . Jakie sa koszty kupna programatora oryginalnego? Z tego co zdazylam zauwazyc to 1950 jestes w tym temacie jak malo kto .
    ZbynioR jeszcze raz dzieki za pomoc .

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    w życiu Ci to nie dobrze będzie pracować,
    Auraton steruje palnikiem w funkcji załącz, wyłącz,
    kocioł w żadnym wypadku nie będzie modulował,
    cięłaś koszty,
    to pomyśl teraz o tym że trzeba dokupić do kotła oryginalny regulator który pozwoli na modulowaną pracę palnika,
    z resztą nie droższy niż Auraton
    Czy ten piec jest wyjątkiem i moduluje tylko gdy jest oryginalny regulator?

    Jeżeli ma kalaryfery to regulator pokojowy wystarczy. Do podłogówki należy mieć reg. pogodowy. Aby wykorzystać ten piec to temp. wody powinna być na powrocie do 55st.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie


  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie


  11. #11

    Domyślnie

    1950 - witam, jestem mężem (starym) tej pani o niku "nonek". Tak sobie dyskutujemy na temat tego Auratona i modulacji palinka w kotle. Fakt taki sterownik wcisnęli mi sprzedawcy we Wrocławiu. Działa on rzeczywiście w sposób 0-1, ale obserwowałem menu kotła i on sam w sobie ma palnik modulowany (o zmiennej mocy ). Czy zmiana sterownika na oryginalny wprowadzi dodatkowo jakieś zmiany w pracy palnika w tym kotle ? Pytam, bo podchodzę do tego analitycznie. (jestem umysłem ścisłym, ale z tym tematem nie mam doświadczenia).
    Dziękuję za jużi tak dużą dawkę wiedzy i pozdrawiam.
    Maciek

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie


  13. #13

    Domyślnie

    Ale obserwuje kociol z podlaczonym auratonem i widze, ze zmienia sie moc palnika. Poza tym slychac, ze moc palnika sie zmienia. Skad w takim razie to sie bierze?

  14. #14

    Domyślnie

    To kotły same nie moduluja płomienia, bazujac na temperaturze wody ?
    Ja w swoim CITY zaobserwowałem szybki przyrost temperatury na C.O. od 15C do 60C a pozniej wyrazniej ciszej slychac spalanie gazu (nastawiony na tryb ekonomiczny). Czyli wychodzi z tego ze po osiagnieciu zadanej temperatury, plomien jest redukowany do podtrzymania odpowiedniej termperatury. To nie jest modulacja ?

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam De Dietrich WHE2.24 i sterownik Euroster 2006. Kocioł startuje na pełnej mocy i po osiagnięciu ok. 65C słychać jak zmienia sie dzięk pracy i tem. spada do 60C i na takiej pracuje do osiagnięcia temp. zadanej na sterowniku. Jeżeli temp. spada, a palnik nie gaśnie, to musi on obnizać swoja moc (modulować). No chyba, że jest to bardziej skomplikowane.

  16. #16

    Domyślnie

    hello
    bez sterownika kociol bedzie modulowal swoja moca. jeszcze w zeszlym tygodniu mialem podpiety pod ten kociol sterowanie z pogodowka ze wszystkimi bajerami ale w sobote awaria i teraz ja robie tzn moje rece robia za zdalne sterowanie FM50 . jesli chodzi o krzywe grzewcze czyli zaleznosc temp zasilania od temp zewnetrznej liub ewentualnie temp w pomieszczeniu to wtedy juz jest potrzebny orginalny sterownik.

    kociol zaczyna swoja prace z minimalnym oborotami i w miare kiedy sprawdza jaka ma temp zasilania i powrotu podnosi swoje obroty wentylatora = moc kotla albo obniza ja. czyli reasumujac jesli temp zadana zasilania= 45 st,
    wlaczamy piec to wtedy np temp zasilania jest 20 stopni to on zaczyna swoje obroty od 1300 i mierzy jak ma temp zasilania i porownuje z zadana, jesli jest mniejsza stopniowo podnosi swoja moc. jesli temp zadana zostanie osiagnieta np 45 a temp powortu jest ponizej roznicy 10 stopni to trzyma na wyzszych obrota do momentu az roznica miedzy temp zasilania a powrotem bedzie mniejsza niz 10 st to wtedy mozna powiedziec ze jest kondensacyjnym piecem

    troche zamieszalem ale i moze troszke wyjasnilem
    pozdro
    zbyszek

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    sorry, pisałem głupstwa,
    na którymś ze szkoleń ktoś wprowadził mnie w błąd,
    będzie to modulować,
    ale jak mógłbym coś doradzić, to warto założyć czujnik zewnętrzny, koszt niewielki bo około 100 zł, a kocioł będzie miał inną kulturę pracy

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    sorry, pisałem głupstwa,
    To skasuj te posty, bo ktoś to przeczyta i weźmie na poważnie.

    Modulacja palnika a regulator pokojowy to dwie różne sprawy.
    Modulacją palnika zajmuje się regulator kotła (stałotemperaturowy lub pogodowy), który jest przeważnie wbudowany w kocioł. Utrzymuje on zadaną temperaturę obiegu CO, chyba, że mamy regulator pogodowy wtedy temp. obiegu CO zmienia się w zależności od temp. na zewnątrz zgodnie z krzywą grzewczą.
    Dodatkowo można zamontować regulator pokojowy, który działa na zasadzie włącz/wyłącz, czyli odcina palnik, jak w pokoju jest zadana temperatura.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    kociol zaczyna swoja prace z minimalnym oborotami i w miare kiedy sprawdza jaka ma temp zasilania i powrotu podnosi swoje obroty wentylatora = moc kotla albo obniza ja. czyli reasumujac jesli temp zadana zasilania= 45 st,
    wlaczamy piec to wtedy np temp zasilania jest 20 stopni to on zaczyna swoje obroty od 1300 i mierzy jak ma temp zasilania i porownuje z zadana, jesli jest mniejsza stopniowo podnosi swoja moc. jesli temp zadana zostanie osiagnieta np 45 a temp powortu jest ponizej roznicy 10 stopni to trzyma na wyzszych obrota do momentu az roznica miedzy temp zasilania a powrotem bedzie mniejsza niz 10 st to wtedy mozna powiedziec ze jest kondensacyjnym piecem

    Witam
    Czyli jak różnica między zasil. a powrotem bedzie mniejsza niż 10 0C to to i tak juz nie powoduje mniejszego zużycia gazu ???
    dobrze myślę?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    kociol zaczyna swoja prace z minimalnym oborotami i w miare kiedy sprawdza jaka ma temp zasilania i powrotu podnosi swoje obroty wentylatora = moc kotla albo obniza ja. czyli reasumujac jesli temp zadana zasilania= 45 st,
    wlaczamy piec to wtedy np temp zasilania jest 20 stopni to on zaczyna swoje obroty od 1300 i mierzy jak ma temp zasilania i porownuje z zadana, jesli jest mniejsza stopniowo podnosi swoja moc. jesli temp zadana zostanie osiagnieta np 45 a temp powortu jest ponizej roznicy 10 stopni to trzyma na wyzszych obrota do momentu az roznica miedzy temp zasilania a powrotem bedzie mniejsza niz 10 st to wtedy mozna powiedziec ze jest kondensacyjnym piecem

    Witam
    Czyli jak różnica między zasil. a powrotem bedzie mniejsza niż 10 0C to to i tak juz nie powoduje mniejszego zużycia gazu ???
    dobrze myślę?
    ..
    Ostatnio edytowane przez hycel ; 09-03-2011 o 10:41

Strona 1 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony