dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 88
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1754
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to czy kocioł kondensuje i jest kotłem kondensacyjnym zależy,
    nie od różnicy pomiędzy zasilaniem a powrotem,
    ale od temperatury powrotu która powinna się zawierać od 54-56 C, różne źródła różnie podają,

  2. #22

    Domyślnie

    Witam wszystkich,i bardzo proszę o poradę.Mam ten sam kocioł+pogodówka,spalanie w ostatnich dniach ok.7m3( dom ok.200mkw),ale niepokoi mnie fakt że ilość startów palnika wynosi ok.400 dziennie(sprawdzałem na wyświetlaczu).
    druga sprawa-ustawiłem podgrzewanie cwu w godzinach które mi odpowiadają,ale czy muszę to samo ustawić dla ogrzewania,czy wystarczy że piec ma zadaną temp.wew 21 stopni i sam sobie to reguluje.
    Piec dochodzi do ok. 48 ,pózniej temp.spada,itd.
    jestem kompletnym laikiem , z góry dziękuję

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał monument
    Witam wszystkich,i bardzo proszę o poradę.Mam ten sam kocioł+pogodówka,spalanie w ostatnich dniach ok.7m3( dom ok.200mkw),ale niepokoi mnie fakt że ilość startów palnika wynosi ok.400 dziennie(sprawdzałem na wyświetlaczu).
    druga sprawa-ustawiłem podgrzewanie cwu w godzinach które mi odpowiadają,ale czy muszę to samo ustawić dla ogrzewania,czy wystarczy że piec ma zadaną temp.wew 21 stopni i sam sobie to reguluje.
    Piec dochodzi do ok. 48 ,pózniej temp.spada,itd.
    jestem kompletnym laikiem , z góry dziękuję
    Przepraszam, nie odpowiem na twoje pytanie, ale mam pytanie do Ciebie. Jeśli w ostatnich dniach masz spalanie ok. 7 m3, to ile masz zazwyczaj???
    My mamy też dietricha ( + podłogówkę ), dom 200 m2 i 6 m3 zużycia na dobę. Serwisant mówi, że dom jest nie wygrzany ( grzejemy od paździermika, a mieszkamy od początku grudnia). Nie wiem czy rachunki w wysokości 1300 PLN to norma? jestem załamana!!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał monument
    Witam wszystkich,i bardzo proszę o poradę.Mam ten sam kocioł+pogodówka,spalanie w ostatnich dniach ok.7m3( dom ok.200mkw),ale niepokoi mnie fakt że ilość startów palnika wynosi ok.400 dziennie(sprawdzałem na wyświetlaczu).
    druga sprawa-ustawiłem podgrzewanie cwu w godzinach które mi odpowiadają,ale czy muszę to samo ustawić dla ogrzewania,czy wystarczy że piec ma zadaną temp.wew 21 stopni i sam sobie to reguluje.
    Piec dochodzi do ok. 48 ,pózniej temp.spada,itd.
    jestem kompletnym laikiem , z góry dziękuję
    jaki masz sterownik?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Przepraszam, nie odpowiem na twoje pytanie, ale mam pytanie do Ciebie. Jeśli w ostatnich dniach masz spalanie ok. 7 m3, to ile masz zazwyczaj???
    My mamy też dietricha ( + podłogówkę ), dom 200 m2 i 6 m3 zużycia na dobę. Serwisant mówi, że dom jest nie wygrzany ( grzejemy od paździermika, a mieszkamy od początku grudnia). Nie wiem czy rachunki w wysokości 1300 PLN to norma? jestem załamana!!
    A skąd 1300 pln przy takim zużyciu ?? 6m3 to marzenie dla mnie tylko że mam to jakoś hu...wo rozwiązane i szukam możliwości jakichś usprawnień bo wiedza tych którzy to montowali już się wyczerpała.
    Przy takiej pogodzie jak dzisiaj była ok. +2 +3 oC piec żre ok. 0,6m3/h i za nic nie wiem jak go zmusić żeby palił mniej
    Mam bufor 1m3 zasilany kominkiem i gaziokiem na zmianę i o ile kominek spokojnie nagrzewa bufor do tych np. 70-80 0C to kocioł żeby utrzymać temp wody w buforze np. 40-45 0C (na podłogę i kaloryfery) pracuje prawie non stop. Fakt mam nieocieplone poddasze jeszcze a bufor jest własnie tam, budynek zamieszkany od 30 grudnia, ale i tak mi sie wydaje że to zużycie jest masakryczne. Bufor jest dobrze ocieplony. Powierzchnia ogrzewana podłogówką to ok 85 m2 reszta grzejniki.
    DO 1950:

    Powiedz prosze jeśli możesz jak w przypadku bufora (cw - z wężownicy)kominka pw i kotła tym wszystkim sterować tak żeby było optymalnie, chodzi o jakies sterowniki czy cuś. Aktualnie mam założony jakiś badziewny Auraton 1111 który robi tylko start- stop kotłowi gazowemu (MCR 24 S)histereza +1 -2 0C który praktycznie chodzi 45 minut/h i żre non stop.
    Zawór trójdrożny z czujnikiem założony na powrocie (czujnik temp).
    Przy takiej pracy połyka nawet 17-19 m3 na dobe.
    Proszę o jakąś rade co zmienić o ile się da lub jak to się montuje fachowo.
    (A taka miała być porządna firma ( co za czasy q..a))

    Pozdrawiam MCRowców

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał hycel
    A skąd 1300 pln przy takim zużyciu ??
    Bo propan wychodzi nas coś 7,40 złociszy za m3,
    bo gazownia krzyknęła od nas 10 000 PLN za przyłącze,
    bo żeby zamontować piec na ekogroszek mieliśmy do wyboru, albo burzyć cały komin, albo budować oddzielną kotłownie...
    No i mamy 7,4zł/m3!!!

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    A mi za wczoraj od 7:00 do dzisiaj do 7:00 łyknął 15,5 m3 - cholera jak piec w hucie alumiium.
    KAtastrofa !!

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    nikt??

  10. #30

    Domyślnie

    1950
    man MCR 24 z zasobnikiem bez sterownika i chciałem założyć vc 5000
    czy jest on bezprzewodowy/oprucz zawnętrznego/ i jak mam dwa obiegi gzejniki + podłogówka ale bez zaworu trójdrożnego tylko zawór termostatyczny z kapilarą + pompka to czy ten sterownik będzie sterował mi katłem i ustwieniami czy nie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    1950
    potrzebuje podpowiedzi.
    U nas od trzech tygodni nic się nie ruszyło z kotłownią, ale wiem już, że mamy zamontowaną "płytkę" AD222 i z ną nie będzie chodził ani euroster, ani AD 200, ani VS 5500, i jedyne co mogą nam zamontować to Easymatic. Tylko, że on jest prawdopodobnie przewodowy, a u nas nie ma opcji prowadzenia przewodów. Doczytałam się, że jest coś takiego jak easyradio, ale nie znalazłam go w żadnym sklepie internetowym, więc nie wiem czy to coś jest w ogóle dostępne i czy będzie chodziło z AD222.

    POMOCY!!!

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    oczywiście że będzie chodziło z Easyradio,
    Easyradio to koszt 860 zł + koszt przesyłki 10 zł

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał D&R
    1950
    man MCR 24 z zasobnikiem bez sterownika i chciałem założyć vc 5000
    czy jest on bezprzewodowy/oprucz zawnętrznego/ i jak mam dwa obiegi gzejniki + podłogówka ale bez zaworu trójdrożnego tylko zawór termostatyczny z kapilarą + pompka to czy ten sterownik będzie sterował mi katłem i ustwieniami czy nie
    jaki MCR jedynka czy dwójka?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał D&R
    1950
    man MCR 24 z zasobnikiem bez sterownika i chciałem założyć vc 5000
    czy jest on bezprzewodowy/oprucz zawnętrznego/ i jak mam dwa obiegi gzejniki + podłogówka ale bez zaworu trójdrożnego tylko zawór termostatyczny z kapilarą + pompka to czy ten sterownik będzie sterował mi katłem i ustwieniami czy nie
    jaki MCR jedynka czy dwójka?
    ten z większym wyświetlaczem

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    wystarczy Ci AD 221 i Easymatic,

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    oczywiście że będzie chodziło z Easyradio,
    Easyradio to koszt 860 zł + koszt przesyłki 10 zł
    1950
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam gorąco.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał betisk-a
    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    1950
    potrzebuje podpowiedzi.
    U nas od trzech tygodni nic się nie ruszyło z kotłownią, ale wiem już, że mamy zamontowaną "płytkę" AD222 i z ną nie będzie chodził ani euroster, ani AD 200, ani VS 5500, i jedyne co mogą nam zamontować to Easymatic. Tylko, że on jest prawdopodobnie przewodowy, a u nas nie ma opcji prowadzenia przewodów. Doczytałam się, że jest coś takiego jak easyradio, ale nie znalazłam go w żadnym sklepie internetowym, więc nie wiem czy to coś jest w ogóle dostępne i czy będzie chodziło z AD222.

    POMOCY!!!
    Widzisz betiska w innym watku pytałem sie jaki masz mcr? http://forum.muratordom.pl/piece-kon...light=dietrich Jedynkę czy dwójkę? Padła odpowiedź cztery przyciski funkcyjne, czyli chodzi o mcrII. Teraz piszesz, że masz zamontowaną płytkę ad 222, która nie jest do mcrII. Moja rada: Zanim zadasz pytanie określ zgodnie z papierami jaki kocioł posiadasz?! To jest ważne! Tak trudno zajrzeć co się kupiło? Co wróżki szukasz? To nie to forum

    A jesli już nie masz na to czasu to powiedz jak wygląda?
    Tak?

    Czy tak?


    Chyba widać na którym jest 6, a na którym 4 przyciski funkcyjne.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    teraz wyjeżdżam
    to o co pytasz to jest temat na dłuższą rozprawę,
    jak wrócę około piątku to napiszę szerzej,
    Witam.

    1950:
    podpowiesz coś, jak tym sterować itd. chociaż mnie naprowadź

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hycel

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Witkowice/ Kęt
    Posty
    79

    Domyślnie

    ..

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał hala_k

    Widzisz betiska w innym watku pytałem sie jaki masz mcr? http://forum.muratordom.pl/piece-kon...light=dietrich Jedynkę czy dwójkę? Padła odpowiedź cztery przyciski funkcyjne, czyli chodzi o mcrII. Teraz piszesz, że masz zamontowaną płytkę ad 222, która nie jest do mcrII. Moja rada: Zanim zadasz pytanie określ zgodnie z papierami jaki kocioł posiadasz?! To jest ważne! Tak trudno zajrzeć co się kupiło? Co wróżki szukasz? To nie to forum


    Chyba widać na którym jest 6, a na którym 4 przyciski funkcyjne.
    Rany, czego się czepiasz!!!????

    Napisałam, że mam cztery przyciski, a faktycznie mam 7!!!
    Czterech używam, a pozostałych dwóch nie kazali mi dotykać, więc napisałam, że mam cztery.
    Jestem TYLKO blondynką używam czterech przycisków, bo powiedzieli mi, że tych czterech się używa.
    Tego drugiego pieca nie widziałam na oczy, więc nie mogłam sobie porównać liczby przycisków. W papierach, które mam od pieca nigdzie, ale to nigdzie nie znalazłam by było napisane czy to I czy to II. Na piecu też nie jest to napisane.
    Więc proszę Cię, nie czepiaj się mnie!!!
    Mam tak " dobrego" serwisanta z Dietricha, który nie zna asortymentu firmy, którą reprezentuje, więc ja biedna " żuczka" mogę nie wiedzieć co mi na ścianie powiesili.

    P.S.
    To nie wróżka mi jest potrzebna, ...

Strona 2 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony