dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Jak wyciszyć ścianę?

    Jak w temacie. Zabudowa szeregowa, ściana z czerwonej cegły z dziurami (porotherm ?) - budował developer. Niestety słyszymy się z sąsiadami. Czym to wyciszyć bez robienia dużej demolki. Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle. Nie chcę za bardzo rujnować wszystkiego, bo segment ma 1,5 roku więc burzenie ściany czy zrywanie parkietu byłoby zbrodnią. Może jest jakiś prosty sposób. Myślałam o wyklejeniu ściany tapetą korkową, ale to chyba za cienkie. Może deski z parkietu (zostało mi dość dużo) ale czy to wygłuszy?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Prosty sposób - to sprzedać i kupić coś innego...
    Bez demolki się nie da.
    Żeby odciąć dźwięk potrzebna jest spora masa przegrody lub... próżnia!
    Dostawić ścianę z silki?
    Żadne tapety czy styropiany tu nie pomogą...
    Adam M.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zauwazyłas wczesniej na projekcie ze nie ma to dobrej izolacji akustycznej to widac po materaiałach. mozesz walnąć 15cm wełny mieralnej i tyle mozna poradzić
    ***

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Jak wyciszyć ścianę?

    Cytat Napisał MamusiaTomusia
    Jak w temacie. Zabudowa szeregowa, ściana z czerwonej cegły z dziurami (porotherm ?) - budował developer. Niestety słyszymy się z sąsiadami. Czym to wyciszyć bez robienia dużej demolki. Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle. Nie chcę za bardzo rujnować wszystkiego, bo segment ma 1,5 roku więc burzenie ściany czy zrywanie parkietu byłoby zbrodnią. Może jest jakiś prosty sposób. Myślałam o wyklejeniu ściany tapetą korkową, ale to chyba za cienkie. Może deski z parkietu (zostało mi dość dużo) ale czy to wygłuszy?
    Wydaje mi się, że najlepiej w tym przypadku zrobić ruszt stalowy lub drewniany i wpakować to wełnę. Potem przykryć folią i położyć na to płytę K-G.

  5. #5

    Domyślnie

    W projekcie nie widzialam bo nie ogladalam przed kupnem. Wiem wiem...

    15cm bardzo zwezi mi pokoj. Nie musi byc super wyciszone, choc troche zeby bylo lepiej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Są jeszcze maty wygłuszające - profesjonlane do studia nagrań na przykład. Ale to droga impra.
    Szukaj pod maty i panele akustyczne na przykład.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Są jeszcze maty wygłuszające - profesjonlane do studia nagrań na przykład.....
    tylko żeby były naprawdę skuteczne, to powinny znaleźć się... u sąsiadki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie


    Z OBU stron!
    To lustrzane zjawisko!

    Adam M.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk

    Z OBU stron!
    To lustrzane zjawisko!

    Adam M.
    Ale przecież MY nigdy nie hałasujemy, tylko ONI

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Fakt!
    Sama prawda!
    Ale...
    SWOJE im tam zanosić?!!!
    Adam M.

  11. #11

    Domyślnie Re: Jak wyciszyć ścianę?

    Cytat Napisał MamusiaTomusia
    Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle.
    Hehe, dobrze że tylko kaszle, a nie krzyczy na przykład...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  12. #12

    Domyślnie Re: Jak wyciszyć ścianę?

    Cytat Napisał Bigbeat
    Cytat Napisał MamusiaTomusia
    Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle.
    Hehe, dobrze że tylko kaszle, a nie krzyczy na przykład...

    działanie przeciw kaszlowe maja alkaloidy fenantrenowe, opium oraz inne narkotyczne leki przeciwbólowe. W tym celu stosowane są pochodne morfiny np. Dextrometorfan. Ze względu na efekt narkotyczny i możliwość uzależnienia, ich zastosowanie jako leków przeciw kaszlowych jest ograniczone. Występująca w Opium alkaloid Noskapina ma ośrodkowe działanie przeciw kaszlowe, stosowana jest w lecznictwie w postaci chlorowodorku. W odróżnieniu od alkaloidów fenantrenowych nie powoduje euforii i uzależnienia.


    wybór należy do Ciebie...

  13. #13

    Domyślnie

    Cpt_Q z kaszlem sobie poradzę, bo jestem nieludzkim doktorem.
    Sąsiadów lubię więc nie chciałabym im przeszkadzać, bo czasem krzyknę na dziecko. Poza tym odczuwam pewien dyskomfort kiedy wiem że przez ścianę słychać.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Fakt!
    Sama prawda!
    Ale...
    SWOJE im tam zanosić?!!!
    Adam M.
    Jak zrobią orgietkę ze zwierzątkami to może być i chęć na wygłuszenie z drugiej strony ściany ( szczególnie jak mają małe dzieci )
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli "większość" dźwięku "przenika" przez ścianę, to najtańszym i skutecznym sposobem jest wyłożenie ściany korkiem. Oczywiście najbardziej bedzie to "filtrowało" dźwięki "wychodzące z pomieszczenia, a w mniejszym zakresie odzizoluje od dźwieków "przychodzących".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Rozumiem zamysł!
    Makiawelizm pierwszej wody!!!

    MamusiaTomusia

    Musicie zrobić sobie kilka razy jaką orgietkę!
    Dość jednoznaczną w wymowie części akustycznej!
    (wystarczy głośniej puszczony jaki dobrze dobrany film, żeby się nie przemęczać osobiście!!! )

    Jak sąsiedzi mają dzieci, to szybciutko sami przylecą ustalić, czy mały remont polegający na wyciszeniu tej ściany Ci nie przeszkodzi...

    Samo życie!
    A ten deweloper to lepszy numer jest!
    Takiego stresa komu serwować!

    Adam M.

    To jedyny sposób, aby ten ekran znalazł się tam, gdzie powinien - czyli TAM.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja czekam na post sąsiada zza ściany
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

    Domyślnie

    To muszę mu powiedzieć żeby zajrzał , myślę że poczyta i się razem pośmiejemy.

    (wystarczy głośniej puszczony jaki dobrze dobrany film, żeby się nie przemęczać osobiście!!! )
    Coś takiego robiliśmy sąsiadowi w bloku. Nie specjalnie go lubiłam i nas dręczył że się za głośno w sypialni zachowujemy.

    Obecnie szkoda mi sąsiadki, chodzi wcześnie spać bo rano wstaje do pracy a ja mam dziecko grzeczne inaczej, które dość często przebywa z nami w sypialni.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że chyba byłby dość skuteczny sposób.
    Trzeba by podnieść masę tej przegrody.
    Obustronnie obłożyć ją takimi bardzo płaskimi płytkami z silki.
    Kleić zaprawą ciepłochronną. Jest na perlicie, który też bardzo tłumi.
    Konieczna warstwa podzielona na dwa. Wspólny remont (latem na ten przykład)
    Stracicie po 6cm i zyskacie wdzięczność.

    Po każdej stronie ściany tak samo! (te zyski i straty )
    Adam M.

  20. #20

    Domyślnie

    Adam czyli co? Napisz mi proszę jak chłop krowie, bo ja blondynka i niezorientowana w temacie.
    Obustronnie obłożyć ją takimi bardzo płaskimi płytkami z silki.
    napisz jaśniej co to, może jakis obrazek?
    Kleić zaprawą ciepłochronną. Jest na perlicie, który też bardzo tłumi.
    tu też poproszę np nazwę i firmę. Jak będę wiedziała co z czego to kupię i bedę pokazywać panu co ma zrobić i jak. Zwykle jest tak ze panowie remontujacy maja swoje pomysly na zycie i je chca realizowac, wiec wole pokazywac palcem a materialy kupic sama, bo w sklepie budowlanym tez roznie bywa.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony