dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...postawić ściankę z profili CW50 w odległości 10cm od ściany... oczywiście z zastosowaniem taśm głuszących... za profile ułożyć 5cm wełny Akupłyta i drugą warstwę w stelaż... łącznie straci się 11.5 cm pomieszczenia... wiem że lepsze efekty przynosi ściana "z masy" ale taka GK też spełni zadanie. Już coś takiego zrobiłem ale tylko z jedną warstwą wełny i przyniosło zamierzony skutek... teraz trzeba bardzo chcieć usłyszeć sąsiadów...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #22

    Domyślnie

    Mnie nie przeszkadza to że ich słyszę, bardziej chodzi mi o to zeby oni mnie nie słyszeli. Dziecko czasem mi płacze w nocy, często późno zasypia i przy zasypianiu są cyrki.
    Myślałam o korku, bo byłoby to najprostsze rozwiązanie i chyba nie jakos kosmicznie drogie. Poza tym zostało mi dużo desek bambusowych z podłogi i np. się zastanawiałam, czy deski przyklejone na scianę (tylko czym i jak) dadzą efekt nieco wygłuszający.
    Jeśli powyzsze moje pomysły są głupie to proszę o wybicie mi ich z głowy.

    Martwią mnie wszelkie demolki typu murowanie ściany czy płyta g-k, bo na podłodze mam parkiet-deski bambusowe ułożone prostopadle do ściany więc pewnie trzebaby je obcinać żeby ta konstrukcję postawić, a jak się na tych dechach postawi to moze np. nie wyciszyć. Ponadto sufit mam z płyty g-k i nad tą płyta jest strych, więc też moze być taka sytuacja że postawię ścianę czy stelaż a będzie się niosło przez sufit, bo nie wyciszona ściana bedzie nad sufitem z g-k. Dlatego wymyśliłam powyższe.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.190

    Domyślnie

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Silka

    To taka cegła biała...
    Adam M.

  4. #24

    Domyślnie Jak wyciszić ścianę ?

    kiedyś poruszałem ten wątek w sprawie sufitu i odgłosu króków.
    Znająć życie strop jest wspólny Podstawą jest odcięcie zródła hałasu tam gdzie ono powstaje. Proponuję dogadać sie z siąsiadem i z obu stron zrobić to co opisuję poniżej. Konstrukcja K-G koniecznie po obwodzie zamontowana na grubej gumie. Po 5 cm wełny mineralnej o jak największej gęstości (określana w kg/m3). konstrucja zamocowana do ściań również na podkładkach gumowych. Na to wszystko podwójna płyta k-g. Po wykończeniu warto powiesić na tej ścianie ciężki materiał, najlepszy by był dywan. Niestety dzwięk to energia, a by skutecznie ją wytłumić, istnieją dwie możliwości 1. rozproszyć 2. zamienić np. w energię cieplną (cząsteczki materiału poruszając się między sobą w wyniku tarcia, zamieniają ją w energię cieplną) stąd też potrzeba zastosowania przedrody o jak największej masie. Kiedyś wyciszając PUB między płytami z należytą izolacją od otoczenia, założyłem "blachę" 2mm z ołowiu. efetk był doskonały. Są też specjalne płyty z gipsu "podbite" warstwą izolacji.
    Montuje je się na drewnianej konstrucji.
    Tomasz Pietras

  5. #25

    Domyślnie

    Ruszt z profili wełna i regipsy. U mnie pomogło. Sąsiedzi mają tak dziwnie położone rury instalacji wodnej,że jak puszczają wodę, to u mnie słychać to strasznie głośno. Tylko wełna mineralna przynajmniej z 10cm wygłuszy to w sposób pozwalający normalnie funkcjonować

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony