dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 91
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1820
  1. #521
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Przykręcanie do UD nalezy rozpatrywać również pod katem zastosowanych wieszaków dla ES będzie mniej ryzykowne a dla WP -grzyba bardziej. ES zredukuje naprężenia wielokierunkowe na pojedynczym ruszcie, co uzyskamy dla WP dopiero na podwójnym ruszcie i wtedy też można by przykręcic do UD.

  2. #522
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taker

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.A co sądzicie o frans polu.

  3. #523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał taker Zobacz post
    Witam.A co sądzicie o frans polu.
    ...dawno nim nie robiłem i może się już zmienił - na gorsze lub lepsze ale...
    No cóż... szału nima, na kolana nie powala ale jest ok. taki standard - zakochać się w nim trudno ale żyć z nim idzie...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #524
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taker

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rom-Kon dalej dajesz 2 razy siatkę na łączenia? A czy można by było dać siatkę15cm szer na flizelinę,bo chodzi mi oto że mam trochę tej siatki i flizeliny . Czy coś takiego ma miejsce,pytam bo jestem tylko zwykłym szarakiem,dopiero zaczynam.

  5. #525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Slawos, jak robisz u siebie w domu jest naturalnie wyłącznie Twoją sprawą. Ja robię wg standarów producenta który daje wieczysta gwarancję na to, że jeżeli zrobimy tak jak on mówi i na jego komponentach to nic nie ma prawa trzasnąć. Nigdy. Nie zaleca on przykręcania do obrysu (UD) ale za to każe wstawić do 15 cm od obrysu profil do którego przykręcamy płytę. ja daję atk około 10cm srodek profila CD od obrysu. Zastanawiałem się kiedys dlaczego nie kręcić tak jak ty to zrobiłeś. Może dlatego zeby przypadkiem nie skręcić CD z UD co nie pozwoli na rozprężenie profila nośnego.
    Ostatnio edytowane przez ZygmuntRolicz ; 03-02-2011 o 18:06

  6. #526
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Jasna sprawa. Jako wykonawcy Wy bierzecie odpowiedzialność za swoją pracę dlatego to rozumiem i nie podważam autorytetów. Ja na pewno nie mam takiego doświadczenia jak Wy. Tak tylko opisałem swój punkt widzenia
    Ostatnio edytowane przez slawos ; 03-02-2011 o 20:10

  7. #527
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    A ja zapytam o gwarancje na co ? jak długo ?

  8. #528

    Domyślnie

    Witam,
    Jeden pokój skończony. Wziąłem się za drugi i ...
    Syn umyślił sobie tapetę. Na ścianach był stary tynk CW i wzieło mnie zeby go wyprostować. Został mi worek szaraka (Nida Gips) i dawaj go na ścianę!
    No i nie jest dobrze, po dwóch dniach chodzenia między dziurami i nierównościami męczy mnie co dalej? Druga warstwa szaraka, czy może gładż jakaś
    - został mi worek gipsu francuskiego lub Pro fin.

    Ze szpachlowaniem sobie poradzę, ale zależy mi na tym, by zrobić to tak, co by szpachla nie odpadła wraz ze zmianą tapety - kiedyś tam...
    Ostatnio edytowane przez romole ; 04-02-2011 o 12:58

  9. #529
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Mogę o coś zapytać ?
    Mam bufor zabudowany k-g i chcę to teraz jakoś ładnie wykończyć.
    Na łączenia flizelina będzie zatopiona w uniflocie knaufa , dobrze gadam ?
    Tylko nie wiem co dać na naroża, narożniki też zamocować na tym gipsie zbrojonym czy bez narożników jakoś inaczej się to robi ?

    http://img84.imageshack.us/img84/5043/img0444s.jpg
    http://img407.imageshack.us/img407/3179/img0532z.jpg

  10. #530

    Domyślnie

    obsadź narożniki, ja u siebie robiłem narożniki na tej samej masie co spoiny, mam nadzieje że będzie dobrze
    ja je wklejałem na masę Sheetrock to łatwo się odrywały, na tej do spoinowania trzymają o wiele lepiej

  11. #531
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jeden róg mam 90 stopni więc ok, ale mam jeszcze jedno załamania o niewielkim kącie.
    Co z nim ?
    Narożnik dopasować ?

  12. #532

    Domyślnie

    ja bym dopasowywał, porozginaj odpowiednio boki, ważne aby to wzmocnienie nie pokrzywiło się, więc delikatnie

  13. #533
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taker

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanko do FlashBacka. Czyli uważasz że te gipsy i gładzie z franspola są do niczego. To nie są masy gotowe.

  14. #534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Jeden róg mam 90 stopni więc ok, ale mam jeszcze jedno załamania o niewielkim kącie.
    Co z nim ?
    Narożnik dopasować ?
    mój bufor będzie miał dwa narożniki 135st, a uraczę je taśmą MidFlex, co mi została po poddaszu, vario rigipsa też troszkę jeszcze jest do spoinowania i ćwierć wiaderka profin mixa na wykończenie

  15. #535
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    lanetagf Wstaw fotki pęknięć tych połączeń, ja też jestem ciekawy jaki jest ich rozmiar.

  16. #536
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    co prawda nie jestem flashback ale z gładziami jest tak jak z dziewczynami. Co kto lubi. Ja kupuję małe wiadereczka franspola bo idealnie nadaje sie do robienia zaprawek. Nie siada dużo, łątwo się przeciera i szybko schnie.

  17. #537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał romole Zobacz post
    Witam,
    Jeden pokój skończony. Wziąłem się za drugi i ...
    Syn umyślił sobie tapetę. Na ścianach był stary tynk CW i wzieło mnie zeby go wyprostować. Został mi worek szaraka (Nida Gips) i dawaj go na ścianę!
    No i nie jest dobrze, po dwóch dniach chodzenia między dziurami i nierównościami męczy mnie co dalej? Druga warstwa szaraka, czy może gładż jakaś
    - został mi worek gipsu francuskiego lub Pro fin.

    Ze szpachlowaniem sobie poradzę, ale zależy mi na tym, by zrobić to tak, co by szpachla nie odpadła wraz ze zmianą tapety - kiedyś tam...
    jak duze są te dziury jak przyłozysz 2m łatę? Licencję na szaraka ma tylko Rom-Kon hehe.

  18. #538

    Domyślnie

    Szarak dał mi popalić. Najważniejsza lekcja to taka, że następna warstwa tylko na mokre! Poprawiałem dziury (3mm-4mm) na sucho i to była porażka, bo sucha poprzednia warstwa tak szybko odbiera wodę tej świeżo położonej, że nie ma szansy na dobre wiązanie, nie mówiąc już o przyzwoitym wygładzeniu.
    pozdrawiam

  19. #539
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Gruntowanie się kłania kolego romole gruntowanie A jak już to może na pół suche bo możesz rozetrzeć albo odspoić od podłoża poprzedną warstwe. No jest z takimi pierdółkami sie wydawać można sporo zabawy Jak są duże nierówności typu 1cm i jest tego dużo lub jakieś ubytki typu odpadnięty tynk to polecam kupić woreczek tynku gipsowego maszynowego KNAUF, rozrobić i wyprostować ściankę A potem na to gładź. Tego już gruntować praktycznie nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez slawos ; 07-02-2011 o 16:10

  20. #540

    Domyślnie

    Rotbandem mam zrobiony jeden pokój przez fachurę. Nie było szans na kontynuacje i dlatego sam walczę.
    Drugi dzień szlifowania - czy są jakieś objawy przedawkowania gipsu?

Strona 27 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony