dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tynki wewnetrzne

    Witam,
    Stoję przed wyborem tynków. Zastanawiam się nad cementowo wapiennymi i gipsowymi utwardzonymi np knauf diamant. Dużo naczytałem się o zaletach i wadach tynków. Na początku zdecydowany byłem na cementowo wapienne ale natrafiłem na tynki gipsowe diamant. Z tego co wyczytałem to niby są tak samo twarde jak cementowo wapienne i że można je wyszlifować dzięki czemu nie będzie trzeba kłaść gładzi ale w minimalnej ilości. Czy są tu osoby które mają u siebie ten tynk i mogą to potwierdzić? Nie będę ukrywał że kieruję się trochę ceną, ponieważ na cementowo wapienne będzie potrzeba położyć gładź: czyli za m2 wychodzi mi 55 zł. Za tyn diamant wyszło by na pewno mniej niż 40 zł.
    Jeszcze mam pytanie o zdrowotność tynków. Wszędzie mogę znaleźć informację że cementowo wapienne są zdrowsze ale nikt nie pisze dlaczego.
    Druga sprawa to czytałem że gips aktualnie uzyskuje się z odsiarczania spalin. Lekko mnie to zaniepokoiło, czy niepotrzebnie?
    Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli są zdrowe to zalecam jeść ok kilograma dziennie... Milion razy już było o tym pisane poszukaj jest kilka wątków na temat i gipsu i cementu. A decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Witam,
    Na początku zdecydowany byłem na cementowo wapienne ale natrafiłem na tynki gipsowe diamant. Z tego co wyczytałem to niby są tak samo twarde jak cementowo wapienne i że można je wyszlifować dzięki czemu nie będzie trzeba kłaść gładzi ale w minimalnej ilości
    Minimalną ilość należy rozumieć jako niektóre (całe) pomieszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Jeśli są zdrowe to zalecam jeść ok kilograma dziennie... Milion razy już było o tym pisane poszukaj jest kilka wątków na temat i gipsu i cementu. A decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam i miłego dnia życzę
    No właśnie każdy pisze że sa zdrowsze ale nie podaje żadnego argumenty dlaczego. Chyba że pod względem zdrowotnym na minus gipsu idzie to że uzyskuje się z odsiarczania spalin.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    No właśnie każdy pisze że sa zdrowsze ale nie podaje żadnego argumenty dlaczego. Chyba że pod względem zdrowotnym na minus gipsu idzie to że uzyskuje się z odsiarczania spalin.
    Zdrowotność jednych i drugich to raczej możesz sobie darować - oba są o tyle "zdrowe", że nie szkodzą. Natomiast co do efektu końcowego powierzchni, to wszystko zależy od Twoich oczekiwań. My akurat mamy wszędzie tynk gipsowy bez gładzi i jesteśmy z efektu zadowoleni. W poprzednim domu były gładzie i nie specjalnie odbiegały od obecnego tynku - ale to jest nasza subiektywna ocena. ag2a ma rację - poszperaj w dziennikach budowy i podobnych wątkach to znajdziesz dużo informacji (sam wklejałem zdjęcia w którymś dzienniku po pytaniu forumowiczki), ale nic nie zastąpi oględzin "na żywo" - poszukaj w okolicy, może ktoś jest na tym etapie.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony