dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 91
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1820
  1. #201

    Domyślnie

    tak sobie filozofuję:
    w ten sposób spoinujemy "na styk" do ściany (oczywiście separując taśmą, połączenie ślizgowe), bez żadnej, ze tak powiem, dylatacji, powierzchni zabudowy GK od ścian np. murowanych/tynkowanych, i czy teraz inaczej pracująca, w swojej powierzchni sztywna płaszczyzna zabudowy GK pracując, napierając na ściany nie spowoduje zbędnych naprężeń a w efekcie spękań na spoinach?

    i widuję często (na żywo i w wielu dziennikach forumowych) paroizolację poddasza wywinięta na tynkowane ściany, na to montaż płyt, obcięcie folii równo z płytą i spoinowanie narożnika, niby separacja jest, to połączenie ślizgowe, nie sztywne, ale czy prawidłowe? albo czy mocno nieprawidłowe?

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqlis
    Dzieki raz jeszcze.
    Wlasnie rady takich fachowcow sa niezastapione.

    1. A czy na styku sufit podwieszany-sciana, tez robisz kontrolowane pekniecie? Czy moze tym razem wywijamy tasme, fizeline na druga płaszczyzne, czyli zespalamy je. Powiem, ze na dole mam sufilty podwieszane i fachowcy nie dali tam zadnej siatki. Powstalo tam pekniecie kontrolowane. Jako, ze nie wiedzialem, ze ono jest ''kontrolowane'' doszlo do sporu z fachowcami. Musze chyba im jeszcze za to podziekowac
    Ps: W pekniecie dalem sylikon akrylowy i pekniecia nie widac. Mysle ze jeszcze lepszy efek daloby odseparowanie tasma maskujaca, tak jak w przypadku scianka-skos.
    2. Czy znasz cos lepszego niz sylikon akrylowy?
    3. Czy mozeszmi wyjasnic jeszcze, co ma na celu wtapianie tej siatki w skos? Moze w ostatniej wypowiedzi bylem blisko? ''Takie pekniecie nie pojdzie w gore, bo jest siatka'' - takie profilaktyczne zastosowanie?

    Dziekuje za odpowiedz
    ad.1) ...zrobione profesjonalnie - nie łączy się na sztywno. Pęknięcie maskuje się akrylem z tuby... przed ostatecznym malowaniem dobrze jest poprawić i przy następnym malowaniu też... akryl wysycha i traci "objętość" i jednokrotne nałożenie raczej nie wystarcza

    ad.2) stosuję akryl w tubie... a swoją drogą kto to nazwał silikonem? Ze silikonem akryl ma wspólną tylko tubę i nic poza tym...

    ad.3) nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie.... taśmę spoinową (obojętnie jaką) wkleja się w narożnik po to by szpara (szczelina) pomiędzy plytą a ścianą po wypełnieniu szpachlówką spoinową była "zazbrojona" i ewentualne pęknięcie ma pojawić się przy ścianie w narożniku a nie na krawędzi ciętej płyty i wypełnienia szpachlówką - wtedy pęknięcie może pojawić się np. 1cm od narożnika.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #203

    Domyślnie

    Wodzu, a co sądzisz o moim powyższych luźnych przemyśleniach?

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał bzykos
    Cytat Napisał bzykos
    Witam! Czy taśmę papierową z wkładką alu przed użyciem też zamaczacie w wodzie jak zwykłą papierową czy też nie?
    Nikt się nie wypowie?
    tak też się moczy w wodzie...
    bzdury.
    połozyłem tego ponad 120 metrów zanim zacząłem uzywać tę nowszą bez metalowej blaszki i nic nie trzeba moczyć. Tak samo jak nie nalezy moczyc flieseliny, nie wiem skąd takie praktyki

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    no cóż... taśma papierowa to jednak taśma papierowa a czy ma dwie "sztabki" alu czy też jest zwykła to i tak pozostanie tasmą papierową ...teraz impregnowaną... czasem lepiej czasem gorzej a czasem wcale... więc nie pieprzcie głupot że taśmy papierowej się nie zwilża wodą!

    ...zresztą już mogę nie pamietać... dawno jej nie stosowałem...


    ...a kto wspominał tu o flizelinie? a może flizelina z wkładką z alu?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    tak sobie filozofuję:
    w ten sposób spoinujemy "na styk" do ściany (oczywiście separując taśmą, połączenie ślizgowe), bez żadnej, ze tak powiem, dylatacji, powierzchni zabudowy GK od ścian np. murowanych/tynkowanych, i czy teraz inaczej pracująca, w swojej powierzchni sztywna płaszczyzna zabudowy GK pracując, napierając na ściany nie spowoduje zbędnych naprężeń a w efekcie spękań na spoinach?

    i widuję często (na żywo i w wielu dziennikach forumowych) paroizolację poddasza wywinięta na tynkowane ściany, na to montaż płyt, obcięcie folii równo z płytą i spoinowanie narożnika, niby separacja jest, to połączenie ślizgowe, nie sztywne, ale czy prawidłowe? albo czy mocno nieprawidłowe?
    że pozwolę sobie ponowić wątpliwości

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    edde jutro coś skrobnę.... dziś już lecę z nóg...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #208

    Domyślnie

    często słyszę i widzę różne dziwne praktyki zwiazane ze szpachlowaniem. Ostatnio przyszedł do mnie nowy pracownik i mówił ze w poprzedniej firmie szef kazał miedzy płyty GK robic przerwę na zapałkę tak aby wcisnąc tam jeszcze trochę uniflotu czy czegos mocnego do spoinowania. Wspominał też cos o moczeniu fliezeliny, ze tak niby jest lepiej. Moczyc tasmę papierową mozna, można tez zamówić mszę aby podwieszone sufity nie pekały albo kupić tabliczkę w Licheniu. Szkoleniowiec firmy Rigips mówi: papierowych taśm nie trzeba moczyć. Niezależnie od tego czy mają metalowy wkład czy tez nie. Wystarczy zrobic szkolenie.
    Pozdrawiam

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    A czy jest tak,że zamiast moczyć w wodzie taśmę papierową czy fizelinę wystarczy użyć rzadszej spoinówki,żeby efekt był taki sam?

  10. #210

    Domyślnie

    mozesz tak zrobić. możesz też nakładać spoinówkę pacą zębatą na naroża i po przyłożeniu tasmy równomiernie rozcisnąć szpachlę. Nie wszystkie szpachlówki nadaja sie do montażu takich tasm. Uniflot np nie nadaje sie zupełnie za to ulubiony przez rom-koma "szarak" tak. Ja, jak jeszcze uzywałem tych taśm obsadzałem je na profin mix rigipsa.

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Właśnie chciałem użyć Uniflotu. Czyli do fizeliny się nie nadaje?

  12. #212

    Domyślnie

    do flieseliny nadaje sie znakomicie ale do obsadzania taśm papierowych juz mniej. Wiąże za szybko.

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    A czy przy spoinowaniu wewnętrznego kąta można użyć fizeliny czy tylko taśma papierowa?

  14. #214

    Domyślnie

    ile stopni ma ten kąt?
    90 stopni lub zbliżone nie musisz dawać tasmy. flieselinę w takich naroznikach stosuje sie tylko jak np. uciąłes płytę za daleko od sciany, przukładowo 1cm i gdybys tylko to zaszpachlował to powstało by pęknięcie w miejscu wypełnienia. dlatego dobrze jest takie miejsce zazbroic flieseliną. Narożniki papierowe badz te nowe, z tworzywa stosuje w naroznikach o szerokich i ostrych kątach rozwarcia.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    często słyszę i widzę różne dziwne praktyki zwiazane ze szpachlowaniem. Ostatnio przyszedł do mnie nowy pracownik i mówił ze w poprzedniej firmie szef kazał miedzy płyty GK robic przerwę na zapałkę tak aby wcisnąc tam jeszcze trochę uniflotu czy czegos mocnego do spoinowania. Wspominał też cos o moczeniu fliezeliny, ze tak niby jest lepiej. Moczyc tasmę papierową mozna, można tez zamówić mszę aby podwieszone sufity nie pekały albo kupić tabliczkę w Licheniu. Szkoleniowiec firmy Rigips mówi: papierowych taśm nie trzeba moczyć. Niezależnie od tego czy mają metalowy wkład czy tez nie. Wystarczy zrobic szkolenie.
    Pozdrawiam
    ...też mam parę szkoleń... niektóre to nawet nie zauważyłem jak je odbyłem! np. takie uprawnienia do obsługi dźwignic i podestów roboczych... wpłaciłem kasę i po "odbyciu szkolenia" nawet nie wiem kiedy "zdałem egzamin". Szkolenie i egzamin ograniczyły się do wpłacenia kasy...

    ...a swoją drogą poszukałeś już w Castoramie taśmę mid-fleks? bo ja ostatnio musiałem sprowadzić od importera przez kuriera... a szkoda że w "moich" casto jej nie ma bo obojętnie gdzie jadę zawsze mam jakąś po drodze...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał edde
    tak sobie filozofuję:
    w ten sposób spoinujemy "na styk" do ściany (oczywiście separując taśmą, połączenie ślizgowe), bez żadnej, ze tak powiem, dylatacji, powierzchni zabudowy GK od ścian np. murowanych/tynkowanych, i czy teraz inaczej pracująca, w swojej powierzchni sztywna płaszczyzna zabudowy GK pracując, napierając na ściany nie spowoduje zbędnych naprężeń a w efekcie spękań na spoinach?

    i widuję często (na żywo i w wielu dziennikach forumowych) paroizolację poddasza wywinięta na tynkowane ściany, na to montaż płyt, obcięcie folii równo z płytą i spoinowanie narożnika, niby separacja jest, to połączenie ślizgowe, nie sztywne, ale czy prawidłowe? albo czy mocno nieprawidłowe?
    że pozwolę sobie ponowić wątpliwości
    ...z mojego doświadczenia wiem że separacja nawet bez dylatacji wystarcza... można pójść dalej i zrobić dylatację... kiedyś zalecano by zamiast zwykłej taśmy wklejać papierową taśmę spoinową... jaką taka taśma ma "miękkość" - raczej żadną tyle że jest grubsza... po spoinowaniu i tak nie wyciągnie się jej tylko trzeba równo obciąć... można kombinować z taśmami piankowymi... ale czy to jest sens? dobrze zrobiony stelaż, dobrze wykonane spoinowanie i nie ma prawa nic pękać! Źle wykonanego stelaża i opłytowania nie jest wstanie uratować żadna dylatacja - to jest ściśle powiązany system!

    ...w swoim życiu zawodowym tylko raz wykonywałem dylatację... skos długi na prawie 22 metry... tu musiałem go podzielić... był trochę za długi...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #217

    Domyślnie

    a takie wywijanie folii paroizolacyjnej jest prawidłowe czy nie? może zastąpić naklejaną taśmę "ślizgowa"?

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzykos
    A czy jest tak,że zamiast moczyć w wodzie taśmę papierową czy fizelinę wystarczy użyć rzadszej spoinówki,żeby efekt był taki sam?
    flizeliny nie moczy się... a co Ci szkodzi zastosować starą szkołę - jeszcze parę lat temu zalecaną przez Nidę czy Knaufa i Rigipsa czyli taśmę papierową zanurzyć na moment we wodzie i poczekać chwilkę... chodzi o to by taśma była wilgotna w środku a nie mokra na zewnątrz... taka taśma nie odciąga wody z gipsu i nie odparza się... później firmy już nie kładły takiego nacisku na moczenie bo same produkują taśmy impregnowane... ale nic nie szkodzi gdy się taką taśmę nawilży...

    ...a tu mamy przykład takiego niedouczonego (wg. siggiego&alki) szpachlarza... pewnie brak mu kursów i wyraźnie widać a do tego jest również opis że taśmę papierową moczy we wodzie! ...ciekawe jak to ludzie potrafią zmieniać poglądy

    http://www.youtube.com/watch?v=f54Bc_9lawI
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    a takie wywijanie folii paroizolacyjnej jest prawidłowe czy nie? może zastąpić naklejaną taśmę "ślizgowa"?
    ...można wywinąć folię. Robi wówczas również za separację ale nie zastąpi jej... folię wycinam przed spoinowaniem - lekko ją naprężam by po obcięciu schowała się pod płytę a wtedy sam narożnik sklei się ze ścianą... więc taśma jest potrzebna.

    taśmę nakleja się na ścianę jeszcze przed folią... do profila UD... u ekstremalnie (co do paroizolacji) nastawionych inwestorów uszczelnia się styk profilu UD i ściany silikonem lub akrylem... ale to już taki "ekstrim".
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #220

    Domyślnie

    no to juz przynajmniej wiemy gdzie rom-kom zdobywa doswiadczenie. serwis youtube . Gwiazdą tego filmiku nie jest czasami forumowy flashback? w avatarku widac jego forumowy avatar więc zbyt duże prawdopodobieństwo zeby nazwać to przypadkiem . czego to ludzie nie zrobią żeby zaistnieć w internecie . Nie stosuje taśm papierowych do spoinowania płyt bo płyty, które stosuje a jest to w zaleznosci od kiesy inwestora rigips albo lafarge mają zbyt płytkie wgłębienie. Rom-kom poczytaj najpierw jakiego tematu moje wypowiedzi dotyczą. Mowa była o naroznikach. Stara szkoła mnie nie interesuje. Gdyby mnie interesowała szpachlowałbym sciany doliną nidy a sciany gruntował farbą olejna .
    ps. nie chwal sie zbytnio na temat "odbytych" przez ciebie kursów. to widać przecież na pierwszy rzut oka

    ps2. http://www.youtube.com/user/GipsKart.../1/HwBI-3TVkYw
    padłem. nie róbcie tego u siebie w domu. uzyskanie równej linni w ten sposób bliskie zeru. starcie papieru przy szlifowaniu naroznika - bardzo prawdopodobne (dlatego tez blaszki powinny isć na zewnątrz jeżeli już.

Strona 11 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony