dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jak wytępić osy ze strychu?

    Mam taki problem, wczoraj wszedłem w domu moich rodziców na strych, a tam wielkie gniazdo os, w rogu między dachem a murem. Wiecie może czy można je w zimę jakość zgarnąć do torby i wyrzucić? Jest zimno, to chyba śpią, może tak szybko się nie obudzą.. Jak byście sobie poradzili z tym problemem?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś odważny, możesz tak zrobić.
    Ewentualnie skontaktuj się z okoliczną strażą. Podpowiedzą pewnie chętnie, bo wszelkimi osami i szerszeniami się zajmują.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    osy jak i inne owady są zmiennocieplne - teraz zimą po zamrożeniu można bezpiecznie zrobić z nimi wszystko.
    Prawdopodobnie mieszkańcy tego gniazda są juz martwi.
    Powodzenia przy sprzątaniu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Miałem kiedyś taki problem na działce. To był rój szerszeni. Kupiłem taki specjalny płyn w aerozolu ( do dostania w sklepach ogrodniczych) i opryskałem nim kokon. Tylko trzeba uważać bo taki aerozol ma trochę wyższe ciśnienie i lekko "kopie"(odbija) przy użyciu.
    Potem można usunąć cały rój. Szczegółowa instrukcja na opakowaniu-tych środków jest kilka.
    Akurat u mnie okazało się, że ostrożność była na zapas bo rój był pusty
    WARTO? WARTO!

  5. #5
    Guest

    Domyślnie Re: Jak wytępić osy ze strychu?

    Cytat Napisał gdom
    Mam taki problem, wczoraj wszedłem w domu moich rodziców na strych, a tam wielkie gniazdo os ...
    tam kiedyś było gniazdo os
    teraz masz tam gniazdo po osach .../dasz rade bez Państwowej Straży Pożarnej - bez paniki/
    a przy okazji zdobędziesz model jak tanio izolowac dom ...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    BINGO!!!
    brzoza
    Byłeś szybszy!

    gdom
    Masz Google?
    CZEMU nie wiesz jeszcze nic o osach?

    Nie czekaj do lata. Teraz tam może ze 4 dyżurne są i jakaś osia baba-wódz-pani domu.
    W dodatku - śpią.
    Jeżeli wogóle są....

    To co znalazłeś to relikt ubiegłego (lub starszych) sezonu.
    Pustostan, ciekawy okaz.
    I tyle...
    Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem pszczelarzem. Gniazdo jest puste. Może w nim być zimująca zapłodniona matka i to wszysko. Zdejmij(wytnij )delikatnie gniazdo. Może to być całkiem ładna ozdoba w domu i ciekawostka dla znajowych.
    Jeśli się mylę to uciekaj.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    A nasze nie było puste
    Zostało potraktowane specjalnym preparatem na owady latające (w duuużym opakowaniu, nie pamiętam nazwy, ale w sklepie mówili, że strażacy tego używają). Mieszkanki sobie spały, a teraz będą spać na wieki

  9. #9

    Domyślnie

    Ja na dzialce musialem usunuac niewielkie gniazdo os. Sposrod kilku srodkow jakie mialem pod reka najelpszy okazal sie odswierzacz powietrza Brise. Mial niezla sile razenia i bez problemu spacyfikowalem nim gniazdo i kilkanascie os, ktore zdazyly z niego wyleciec.
    Na szczescie gniazdo nie bylo duze. Gdyby zdazylo z nigo wyleciec kilkadziesiat os, to pewnie bym sie dzisiaj tak tym pomyslem z Brise nie chwalil.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Chyba tak.
    Nasze było wielkości średniego arbuza i Brise podziałałby dopingująco na mieszkanki gniazda

  11. #11

    Domyślnie

    Tak zniszczyc spalic wytruc i niech jak naldalej od nas. A pozniej pytania o muchy komary i szkodniki w ogrodzie ktorymi zywia sie osy
    Dostatecznie zaawansowana Technologia niczym nie rozni sie od Magii

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Pogadamy jak się zagniżdżą w Twoim domu i będą wlatywać do środka, kąsać w niespodziewanych miejscach, bo akurat tam usiadły
    Ciekawa jestem czy z radością udzielisz im u siebie gościny, czy jednach postanowisz się ich pozbyć

    Owadami żywią się ptaszki, nietoperze, a osy jakoś trudno mi określić jako zwierzęta pożyteczne
    Ale może się nie znam i są one naszymi sprzymierzeńcami

  13. #13

    Domyślnie Jak wytępić osy

    No cóż znowu biedna straż tak oni mają obowiązek interwencji w instytucjach publicznych, a prywatnie niech każdy radzi sobie sam. Straż ma wiele innych obowiązków i zostawmy ich w spokoju. Z rozmowy z jednym z Inwestorów-Oficerem Państwowej Straży Pożarnej, wiem że najlepszym środkiem na tego typu lokatorów jest RAID-Niebieski. Trzeba się tylko dobrze zabezpieczyć i do akcji. Można też, oczywiście jak ktoś użyczy, wykorzystać gaśnicę śniegową, lub zgłosić się do prywatnej firmy oferującej takie usługi.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    No właśnie, stosowaliśmy Raid niebieski i uciążliwi lokatorzy padali w locie

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    No właśnie, stosowaliśmy Raid niebieski i uciążliwi lokatorzy padali w locie
    Czarny jest podobno mocniejszy...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Może, ale ten był dobry. Nasi lokatorzy to były szerszenie. Wytypowany z domowników osobnik do walki z intruzami wchodził na stryszek ubrany w (pożyczony) kombinezon pszczelarski , reszta w napięciu czekała na efekty
    Wynik: wygrana dla domowników stałych

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie


    To już tam nie mieszkasz?!


    Adam M.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ja tak, szerszenie już nie (to w domu, w którym mieszkam obecnie)
    Natomiast na budowie mieliśmy osy (w szczycie), ja tam jeszcze nie mieszkam, a one już nie mieszkają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony