dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie

    Mam problem - zaczynam niedługo budowę i nie mam prądu. Ciągnięcie od sąsiada nie wchodzi w rachubę - szczere pole. Muszę kupić agregat prądotwórczy, uzależniony od pojemności betoniary. Ekipa zażyczyła sobie 150-litrową, którą jest w stanie napędzić tylko generator 3-fazowy za co najmniej... 4,5 tys zł. Ale już mieszalnik 100-litrowy może być napędzany agragatem 1-fazowym za ok. 1500 zł.

    Różnica znaczna dlatego mam pytanie, czy 100-litrówka jest wystarczająca i nie opóźni np. roboty. I czy ekipa mnie w duchu nie przeklnie (nawet jeśli zaakceptują mniejszą betoniarę), co oczywiście mogłoby się negatywnie przełożyć na jakość ich pracy.

  2. #2

    Domyślnie

    Zn
    ałem "ekipę"co zajeździła 250l.Wszystko zależy od mocy silnika
    Myśmy malutką betoniareczką wylali 200m2posadzki(poszły tylko 2 paski)ale to była robota na godz.i za DM(wtedy jeszcze).Mario

  3. #3

    Domyślnie

    ckwadrat,
    A myślałeś o wypożyczeniu agregatu ?
    Gdzieś mam ulotkę o firmie, która wypożycza sprzęt budowlany.
    Może przy dobrze zaplanowanych etapach wyszłoby taniej niż zakup ? Fakt, że jak kupisz to może się przydać kiedyś...

  4. #4

    Domyślnie

    O wypożyczeniu myślałem ale szybko mi przeszło - 90 zł za... dobę!

  5. #5

    Domyślnie

    Od odpowiedzi wcześniej się wstrzymałem, bo nikt nie lubi takich rad, ale musisz spróbować sprawę rozwiazac kompleksowo. Dziś myślisz o betoniarce, a za parę tygodni będnie np. potrzebna cyrkularka dla cieśli (mogą oczywiście piłą motorową, ale znajdzie się jeszcze sto zapotrzebowań na prąd 1 lub 3 fazowy). W mojej okolicy budowa całego osiedla prowadzona dużym żurawiem opierała się na prowizorycznym kabelku wiszącym na tymczasowych słupach. A może da się urządzic warsztat u sąsiada, choćby w oddaleniu. Agregatu nie zostawisz przecież w (jak piszesz) szczerym polu.
    Grunt to prund mawiają elektrycy i, cholera, niestety, mają rację
    pozdrawiam
    Finiszant

  6. #6

    Domyślnie

    Kompleksowo to ja będę miał sprawę rozwiazaną za rok - taki termin (rok temu) dał sobie ZE - oby ich monopol trwał jak najkrócej! A surowy otwarty chcę postawić w tym sezonie. Dzięki Finiszant za uświadomienie, że 1 faza to mało.

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem tą inforamcję o wypożyczalni.
    Jest trochę lepiej niż mówisz.
    Agregat 3-fazowy, koszt zależny od ilości dni wypozyczenia, przy więcej niż 21 dni 55PLN (netto).
    1-fazowy przy takim samym okresie tylko 28PLN (netto) za dobę.

    Ale jeśli nowy kosztuje 1500 to w zasadzie po miesiącu jest to samo...

    A, i jeszcze jedno tam zobaczyłem, że są betoniarki 150l na 220V (czyli jednofazowa) moc silnika ,75kW. 21PLN/dobę (+VAT) przy wypożyczeniu na dłużej niż 21 dni.

    Firma chyba jest też nowa bo mam w ulotce kupon rabatowy do 30% (niestety wazny do końca maja).

  8. #8

    Domyślnie

    Maco -- już mam zatem dzięki Tobie rozwiązanie: betoniarę 150l na agregat 1-fazowy! Myślałem, ze 1-fazowe są tylko do 100 litrów. Ale daj mi oczywiście namiary na tę firmę na priva.

  9. #9

    Domyślnie

    Taki agregat 1-fazowy może się potem gdzieś przydać na wyjazdy w dzicz... !

  10. #10

    Domyślnie

    Agregacik to niezła rzecz na przetrwanie większej zawieruchy a nawet i na małą wojenkę się przyda

  11. #11

    Domyślnie

    Tfu, Tfu
    A kysz przepadnij (Z tą wojenką) !

  12. #12

    Domyślnie

    Miałem na myśli wojenkę między sąsiadami

  13. #13

    Domyślnie

    Prądem mnie straszysz ?!?

  14. #14

    Domyślnie

    Na razie wycofuję się na z góry upatrzone pozycje - z 1 fazą nie podskoczę do Twoich 3

  15. #15

    Domyślnie

    przeciagałem 3 fazy sześćsetmetrowym odcinkiem przewodu uwaga!!!! TRZYŻYŁOWEGO!!! leżało to w polu ok 2 miesiące i nikt nie ukradł. przewód był 3x2,5 mm2, betoniarka kręciła ochoczo, wszystko bylo niezgodne z wszelkimi przepisami.

  16. #16

    Domyślnie Betoniarka FERAX- warto kupić?????????????

    Pytanie do osób, które znają tą markę- jak sprawuje się sprzęt Ferax? Cena dość zachęcajaca, nie wiem czy warto kupować. Budujemy systemem gospodarczym, wypozyczenie betoniarki wyjdzie znacznie drożej niz kupno.

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Poszukaj nawet na tym forum i kup mieszalnik do pasz. Tak zrobiłem i został mi do tej pory przydając się od czasu do czasu. A jak Ci się znudzi to go odsprzedasz za niewiele mniejsze pieniądze.
    ppp.j

  19. #19

    Domyślnie betoniarka za 700,00 zł???

    Mam prośbę: zastanawiam się nad kupnem betoniarki do kwoty 700,00 zł. czy wg Was, Waszego doświadczenia, betoniarka taka może się sprawdzić na budowie domku do 80 m2, czy też wg Was trudno coś takiego nazywać betoniarką i lepiej sobie taki zakup darować? Zakładam, że jeśli zdecyduję się na taki zakup, to betoniarka musi mieć wieniec żeliwny / stalowy. Konkretnie mam na myśli w tej chwili dwie betoniarki: 1) MET-SPOS i 2) RAVENSBACH – obie o pojemności roboczej 85 l. A może ktoś kupił inną betoniarkę powiedzmy do kwoty 800,00 zł i jest z niej bardzo zadowolony. Będę zobowiązany za pomoc.

    http://www.allegro.pl/item372120486_...ana_nowa_.html

    MET-SPOS 635,00 zł

    http://www.allegro.pl/item369065942_...wa_gratis.html

    RAVENSBACH 649,00 ZŁ

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    jak dla mnie - za mała

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony