dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    My mamy bardzo podobną betoniarkę, podaną na drugim linku. Kosztowała jedynie 750pln. Dzięki niej wykonaliśmy ogrodzenie, a murarze postawili cały domek . Wiadomo nie jest to sprzęt profesjonalny, ale w zupełności wystarczający, wart swojej ceny. Betoniarka służy nam do dzisiaj. Jedyne co musiałem zrobić to wzmocnić mieszadła bo się często składały i nie mieszały betonu. Ja jestem z niej bardzo zadowolony. Mimo małego silniczka dała radę i domek stoi.

  2. #22

    Domyślnie

    W Castoramie są tanie betoniarki , 150-tka kosztuje 850zł (220 V) , na budowę domu spokojnie wystarczy .

  3. #23

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item373235098_...1000_watt.html

    jeszcze znalazłem takie cudo: 110l (pojemność), 1000W moc silnika za 720,00 zł - byłaby lepsza niż poprzednie?? tylko te łopatki mieszające jakieś takie niestandardowe, czy się mylę?

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    lepsza jest ta ostatnia (jeli chodzi o pojemnośc i moc)
    bo detale sa filigranowe ...
    łopatki sa OK

  5. #25

    Domyślnie

    Niektóre betoniarki mają częsci z jakiegos tworzywa i one szybko się zużywają.

  6. #26

    Domyślnie

    Tą częścią jest wieniec, czyli ten duży tryb dookoła bębna. Kupiłem taką betoniarkę z allegro i to był mój największy błąd! Beton przeciekał przez łączenie bębna, ponieważ składa się on z dwóch części które są na siebie nasuwane. Powinno to być zaspawane, natomiast w mojej "nasmarkano" silikonu, który po kilku minutach pracy wypadł i zaczęło się z betoniarki lać. System przechyłu bębna jest tak tragiczny że szkoda nawet o nim pisać. Kształt łopat mieszających i bębna powoduje rozchlapywanie zaraprawy przy każdej pozycji bębna oprócz pionowej.
    Ostatnio murarze szyderczo wyśmiali moją betoniarkę ale dziwię się sam nie jestem z nie zadowolony...

  7. #27

    Domyślnie

    Podobną betoniarką obgonilem budowę 178 metrowego domu. Oczywiście bez chudziaka i bez stropu. Teraz walczę w podmurowką ogrodzenia jedyny mankament to slaba podstawa po prostu po pewnym czasie popękala ale to zapewne przez to że mieszała za dużo towaru nie zawsze stała na równym terenie. Pospawalem gazami i działa dalej.
    Podstawa to dobrze skręcić taką betoniarkę (uszczelnić bęben, w komplecie jest taki pasek chyba sylikonowy który wklada się pomiędzy dwie skręcane części bębna)
    Ja mam 1000W i wieniec żeliwny, nie przeciążaj i myj po każdym użytkowaniu i tyle powinna dac radę przez cała budowę
    MW

  8. #28

    Domyślnie

    a więc chyba zdecyduję się na tą:

    http://www.allegro.pl/item373235098_...1000_watt.html

    rozmawiałem z gościem: faktycznie jest tam uszczelka silikonowa pomiędzy dwoma częściami bębna, myślę, że łopatki mają taki kształt, że raczej nie będzie się beton wychlapywać na zewnątrz, produkcja made in hungary, 12 miesięcy gwarancji i chyba sam sobie odbiorę to zaoszczędzę trochę na kosztach dostawy

  9. #29

    Domyślnie

    Ja kupiłem betoniarkę Agro Wiktu. BWJ 160/230 V (poj. robocza 110l) Fakt, zapłaciłem 2x tyle, niż wyżej wymieniane, ale mówiąc szczerze, konstrukcja jest o niebo lepsza.
    Jakby kogoś interesowało, to
    http://www.agro-wikt.com.pl/produkty.php

  10. #30

    Domyślnie jaka betoniarka na budowe??

    Ja k w temacie .
    jaka polecacie betoniarke na budowe ??
    na co zrocic uwage przy zakupie betoniarki ??
    Dodam ze sciany beda z BK wiec nie bedzie potrzebna na sciany .

  11. #31

    Domyślnie

    zalezy do czego co bedziesz zalewal sam a co betonem towarowym

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Każda dobra, byle sprawna i co najmniej 150-tka.

    Widziałem jak "fachowcy" zajeździli 80-tke do murowania fundamentów Silnik odpadł i był tak gorący, że wtopił się w plastikową obudowe!!!!
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    ja kupilem betoniarke na promocji w obi za 399 zl hehe

    i musze przyznac ze dała rade mimo blaszanego wienca i pojemnosci 125l na 240v to wytrzymala na murowanie scian, robienie wylewek, wylewanie wienców

    wiadomo ze zalozenie jest ze costakiego juz dawno powinno wysiasc, ale nie zawsze sie sprawdza sprzet za kilkaset zloty wiecej

    mi sie akurat udalo.

    pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    u mnie dzialala 40 kilku letnia betoniarka,jakas duza....paski zalozylismy nowe,wlaczylismy i...polalismy troszku z niej....staruszka dala rade,stoi sobie teraz z tylu i czeka...na kolejny dom????u mnie dom na klej poszedl...ale betonu bylo i tak wokol troszke do lania...

  15. #35

    Domyślnie

    JA kupiłem DEFRO w CASTORAMIE za 1250 zł.
    Bardzo solidna betoniarka, pojemość robocza to 130 l,
    Zależało mi żeby była solidna i trwała, taką za 600 zł też obrobisz,
    Twój wybór, ja sie lubuje w dobrych narzędziach więc dołożyłem, jak ci nie zależy to weź tańszą.
    Moja nie sprawia zadnych kłopotów, wywror na korbke (lepsze niżna kółko)
    Naciąg paska dziecinnie prosty.
    POLECAM DEFRO
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  16. #36

    Domyślnie

    najlepiej powyżej 150 i co ważne by była opuszczana na(korbę) wtedy bez problemu ustalisz sobie odpowiedni kąt kręcenia zaprawy,betonu

  17. #37

    Domyślnie

    ja wynająłem betoniarke, 120L, wyszło taniej niż najlepsza oferta na sprzęt z budomarketu,

  18. #38
    Guest

    Domyślnie Re: jaka betoniarka na budowe??

    Cytat Napisał damian2510
    ... na co zrocic uwage przy zakupie betoniarki ??
    Dodam ze sciany beda z BK wiec nie bedzie potrzebna na sciany .
    oprócz pojemności zwróc uwage na moc silnika, wielkośc obrotów, typ zasilania, wyłacznik /lepszy prawo - lewo/, jakość wieńca i koła atakującego i grubość blachy bębna - co jest szczególnie ważne przy zaprawach ...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony