dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie ile za świadectwo energetyczne?

    pytałem w biurze - dowiedziałem się ze około 1000 zł za domek - czy to dobra cena?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    pojawiały się takie ceny. Na forum jest odpowiedni wątek z różnymi cenami.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hunk1

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Powiem tak - pytałam o to w Nadzorze Budowlanym - mowia i sa na to dokumenty ze takie swiadectwo moze wydawac osoba ktora ma mgr z projektowania (architektonicznego, instalacyjnego i takie tam) lub ukonczyla specjalny kurs. I na tym polega problem - wiekszosc ktora moze go wydawac albo nie dokladnie czyta przepisy albo mydli glowe ze musi zrobic kurs ktory duzo kosztuje wiec i za swiadectwo duzo biora - 800 - 1000. Zdaniem tej samej urzedniczki powinno to kosztowac ok. 200 bo do wystawiania tego jest specjalny formularz i wystarczy wstawic dane.
    Ja jestem na etapie szukania kogos kto mi takie swiadectwo wystawi w sensownej cenie - albo wprowadze sie bez

  4. #4

    Domyślnie

    no tak "wystarczy" wstawić dane tylko najpierw trzeba te dane prosze Pani wyliczyć!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co wiem to nie był organizowany egzamin przez ministerstwo więc i niema osób uprawnionych .
    Natomiast są prowadzone kursy w tym kierunku ale żeby mieć uprawnienia to trzeba zdać egzamin w ministerstwie i być w jego wykazie osób uprawnionych do przeprowadzania takiego audytu budowlanego.

  6. #6

    Domyślnie

    1000 - 1500 budynek mieszkalny jednorodzinny, świadectwa mogą wydawać projektanci z tyt. mgr inż. posiadający uprawnienia projektowe lub wykonawcze oni nie muszą zdawać dodatkowych egzaminów.

  7. #7

    Domyślnie

    A ma ktoś namiary na kogoś konkretnego? I ile się na to czeka?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jestem w stanie wykonac certyfikat. Jesli dobrze pamietam , to na razie nie masz jeszcze co certyfikowac .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitbull
    Jestem w stanie wykonac certyfikat. Jesli dobrze pamietam , to na razie nie masz jeszcze co certyfikowac .
    Owszem, ale jak za pół roku skończę budowę, a okaże się, że się na to czeka rok, to warto kogoś zaklepać.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Bez przesady.Czas wykonania zalezy od stopnia skomplikowania bryly budynku i rodzaju ogrzewania, chlodzenia. To jest kwestia raczej tygodni lub dni.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitbull
    Bez przesady.Czas wykonania zalezy od stopnia skomplikowania bryly budynku i rodzaju ogrzewania, chlodzenia. To jest kwestia raczej tygodni lub dni.
    No tak, ale jeszcze niedawno w tv mówili, że jest w Małopolsce jedna osoba z uprawnieniami. No to może mieć niezłe terminy.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wierzysz tv? No to jestem 2 osoba, bo pewnie o mnie nie mowili

  13. #13

    Domyślnie Namiary

    Nikt Ci nie da namiarów bo nie ma uprawnionych w rejestrze państwowym.Natomiast projektanci z wyższym wykształceniem budowlanym też muszą zdać egzamin ale nie są zobowiązani uczestniczenia w kursach i muszą się znalesć w w/w rejestrze .
    Ten temat w Polsce jeszcze nie ruszył być może że i nieruszy bo w koalicji są pewne opory z tym tematem.
    A te osoby co się wypowiadają na ten temat to są zgadywacze wielkich wiadomości .Dziwi mnie że zabierają glos nie mając na ten temat wiedzy.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nie masz racji. Osoby posiadajace uprawnienia budowlane sa uprawnione do sporzadzania swiadectw energetycznych.
    Kto może sporządzać świadectwa energetyczne?

    Zgodnie z ustawą świadectwo może sporządzać osoba, która:
    1. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych.
    2. Ukończyła co najmniej studia magisterskie, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym.
    3. Nie byta karana za przestępstwa przeciwko mieniu, dokumentom, za przestępstwa gospodarcze, za fałszowanie pieniędzy, papierów wartościowych, znaków urzędowych lub za przestępstwa skarbowe.
    4. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej albo odbyła szkolenie i złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przed ministrem właściwym do spraw budownictwa.

    Minister Infrastruktury określił w styczniu 2008 r. w trybie rozporządzenia sposób przeprowadzenia i zakres programowy szkolenia i egzaminu oraz maksymalną wysokość opłat za szkolenie i egzamin. UWAGA: Ministerstwo ogłosiło już pierwszy termin egzaminu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 23 marca (część teoretyczna) oraz 6 kwietnia (część praktyczna).

    Za równorzędne z odbyciem kursu i zdaniem egzaminu uznaje się ukończenie studiów podyplomowych w zakresie audytu energetycznego na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej, co najmniej rocznych, organizowanych na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewne. Program tych studiów podyplomowych powinien być zaopiniowany przez ministra właściwego do spraw budownictwa i zatwierdzony przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego.

    Według powyższych przepisów są trzy drogi do uzyskania możliwości sporządzania świadectw:
    - posiadanie uprawnień budowlanych do projektowania,
    - ukończenie rocznych studiów podyplomowych,
    - odbycie szkolenia i zdanie egzaminu państwowego.

    We wszystkich przypadkach obowiązuje wymóg studiów magisterskich, a więc zostały wyłączone osoby z wykształceniem tylko inżynierskim. Doświadczenie wynikające z działalności jako audytora energetycznego nie jest uwzględniane. Są to rozwiązania prawne niestety nie spełniające postulatów środowiska audytorskiego.

    Ustawa nakłada na ministra właściwego do spraw budownictwa obowiązek prowadzenia rejestru (w formie elektronicznej) osób, które złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin. Ponieważ ukończenie studium podyplomowego jest równorzędne ze zdaniem egzaminu, zapewne absolwenci studiów podyplomowych będą także objęci rejestrem. W ustawie nie jest określony cel rejestru. Można przypuszczać, że za pośrednictwem rejestru będzie można znaleźć osobę, której można powierzyć sporządzenie świadectwa. Ustawa nie określa czy i kiedy dane umieszczone w rejestrze mogą być wykreślone.

    Zycie jest pelne dziwów

  15. #15

    Domyślnie

    2000 PLN netto
    czas wykonania 2 tygodnie
    dom duży, ok. 400 p.u.
    Warszawa

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blutka
    Cytat Napisał pitbull
    Bez przesady.Czas wykonania zalezy od stopnia skomplikowania bryly budynku i rodzaju ogrzewania, chlodzenia. To jest kwestia raczej tygodni lub dni.
    No tak, ale jeszcze niedawno w tv mówili, że jest w Małopolsce jedna osoba z uprawnieniami. No to może mieć niezłe terminy.
    Na allegro są 3 ofert z samego Krakowa. 375-500 pln przy pełnej dokumentacji. Ja bym się z tym zaklepywaniem nie spieszył.....

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yamnik

    Na allegro są 3 ofert z samego Krakowa. 375-500 pln przy pełnej dokumentacji. Ja bym się z tym zaklepywaniem nie spieszył.....
    No wlasnie, moj domek za 575 zl moge zrobic (dostalam info a allegro od kogos wlasnie z Krakowa chociaz na nasza budowe to kawal drogi), ale na razie nie robie, bo zanim sie odbierzemy minie co najmniej pol roku i ceny zdaza spasc mam nadzieje.
    Na razie jest zamieszanie, nikt nic nie wie i dlatego ludzie placa po 2 tys za swiadectwo.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam
    Tez mysle, aby za jakis czas poszukac oferty wykonania takiego swiadectwa w internecie. Poniewaz dla wiekszosci ludzi tego typu dokument jest nic nie znaczacym papierkiem, wiec jakosc jego wykonania moze byc byle jaka (byleby spelnial wymagania ustawowe) . Dla mnie bedzie sie liczyc tylko cena, jakosc moze byc zerowa. Tak moze myslec wielu ludzi, wiec moze dojsc do ostrej konkurencj cenowej. Watpie aby wykonanie takiego lipnego swiadectwa zajelo wiecej niz pare minut, wiec ceny na pewno spadna.

    pozdrawiam
    Konrad

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Witam
    Tez mysle, aby za jakis czas poszukac oferty wykonania takiego swiadectwa w internecie. Poniewaz dla wiekszosci ludzi tego typu dokument jest nic nie znaczacym papierkiem, wiec jakosc jego wykonania moze byc byle jaka (byleby spelnial wymagania ustawowe) . Dla mnie bedzie sie liczyc tylko cena, jakosc moze byc zerowa. Tak moze myslec wielu ludzi, wiec moze dojsc do ostrej konkurencj cenowej. Watpie aby wykonanie takiego lipnego swiadectwa zajelo wiecej niz pare minut, wiec ceny na pewno spadna.

    pozdrawiam
    Konrad
    Genialne w podejściu do sprawy - gratulacje! 5 min. Ceny spadną? Proszę najpierw sprawdzic czy ten niby oferent posiada uprawnienia do podpisania!!! Bo uwierzcie mi Państwo, żaden projektant nie podpisze (a co dopiero obliczy) za 500 zł - bo nikomu nie uśmiecha się stracic uprawnienia za 500zł...

    Życzę powodzenia w zakupach (widziałem już świadectwa za 20zł - myślę że cena nie jest wygórowana)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz Hajduk
    Cytat Napisał KAS01
    Witam
    Tez mysle, aby za jakis czas poszukac oferty wykonania takiego swiadectwa w internecie. Poniewaz dla wiekszosci ludzi tego typu dokument jest nic nie znaczacym papierkiem, wiec jakosc jego wykonania moze byc byle jaka (byleby spelnial wymagania ustawowe) . Dla mnie bedzie sie liczyc tylko cena, jakosc moze byc zerowa. Tak moze myslec wielu ludzi, wiec moze dojsc do ostrej konkurencj cenowej. Watpie aby wykonanie takiego lipnego swiadectwa zajelo wiecej niz pare minut, wiec ceny na pewno spadna.

    pozdrawiam
    Konrad
    Genialne w podejściu do sprawy - gratulacje! 5 min. Ceny spadną? Proszę najpierw sprawdzic czy ten niby oferent posiada uprawnienia do podpisania!!! Bo uwierzcie mi Państwo, żaden projektant nie podpisze (a co dopiero obliczy) za 500 zł - bo nikomu nie uśmiecha się stracic uprawnienia za 500zł...

    Życzę powodzenia w zakupach (widziałem już świadectwa za 20zł - myślę że cena nie jest wygórowana)
    a ja nie widziałem żadnych świadectw. A jak sprawdzić, że ten to jest uprawniony? Ma legitymacje, zaświadczenie, dyplom ?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony